Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Discuții despre Digi Sport 1-4.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
29309 replies to this topic

#21115
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
In aces weekend prima cursa F1 in Australia-Melbourne. Digisport ? Sau ramanem cu RTL-ul ?

#21116
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 24.01.2013
RTL sau asta  https://www.formula1...on-service.html

#21117
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014
Deocamdată din cate știu nu sa anunțat nimic oficial despre dreptul de retransmisie a Formulei1 pe Digi sport.Ramane varianta Rtl sau M4 Sport.Acesta din urmă pentru abonații de etnie maghiară. Interesant este că mai sunt câteva zile din această lună,și cei de la Digi nu aduc in discutie despre achiziționarea drepturilor la acele competiții care se termină în luna iunie.Sau vom rămâne cu liga 1,și turneele de tenis din toamnă.

Deocamdată din cate știu nu sa anunțat nimic oficial despre dreptul de retransmisie a Formulei1 pe Digi sport.Ramane varianta Rtl sau M4 Sport.Acesta din urmă pentru abonații de etnie maghiară. Interesant este că mai sunt câteva zile din această lună,și cei de la Digi nu aduc in discutie despre achiziționarea drepturilor la acele competiții care se termină în luna iunie.Sau vom rămâne cu liga 1,și turneele de tenis din toamnă.

#21118
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View Postdavid1980, on 21 martie 2018 - 12:24, said:

Deocamdată din cate știu nu sa anunțat nimic oficial despre dreptul de retransmisie a Formulei1 pe Digi sport.Ramane varianta Rtl sau M4 Sport.Acesta din urmă pentru abonații de etnie maghiară. Interesant este că mai sunt câteva zile din această lună,și cei de la Digi nu aduc in discutie despre achiziționarea drepturilor la acele competiții care se termină în luna iunie.Sau vom rămâne cu liga 1,și turneele de tenis din toamnă.

Deocamdată din cate știu nu sa anunțat nimic oficial despre dreptul de retransmisie a Formulei1 pe Digi sport.Ramane varianta Rtl sau M4 Sport.Acesta din urmă pentru abonații de etnie maghiară. Interesant este că mai sunt câteva zile din această lună,și cei de la Digi nu aduc in discutie despre achiziționarea drepturilor la acele competiții care se termină în luna iunie.Sau vom rămâne cu liga 1,și turneele de tenis din toamnă.

Anunțurile pentru campionatele din fotbal se anunță cam prin mai, nu din martie.... Acum așteptăm Ucl și uel, tare nerăbdători mai sunteți... Zici ca a venit toamna și ei nu au anunțat ce meciuri transmit...

Și da, Formula 1 nu va fi nici la Digi Sport, nici la Telekom, și probabil nici pe Eurosport. Totul din cauza banilor și a audientei prea mici.

View Postdavid1980, on 21 martie 2018 - 12:24, said:

Deocamdată din cate știu nu sa anunțat nimic oficial despre dreptul de retransmisie a Formulei1 pe Digi sport.Ramane varianta Rtl sau M4 Sport.Acesta din urmă pentru abonații de etnie maghiară. Interesant este că mai sunt câteva zile din această lună,și cei de la Digi nu aduc in discutie despre achiziționarea drepturilor la acele competiții care se termină în luna iunie.Sau vom rămâne cu liga 1,și turneele de tenis din toamnă.

Deocamdată din cate știu nu sa anunțat nimic oficial despre dreptul de retransmisie a Formulei1 pe Digi sport.Ramane varianta Rtl sau M4 Sport.Acesta din urmă pentru abonații de etnie maghiară. Interesant este că mai sunt câteva zile din această lună,și cei de la Digi nu aduc in discutie despre achiziționarea drepturilor la acele competiții care se termină în luna iunie.Sau vom rămâne cu liga 1,și turneele de tenis din toamnă.

Anunțurile pentru campionatele din fotbal se anunță cam prin mai, nu din martie.... Acum așteptăm Ucl și uel, tare nerăbdători mai sunteți... Zici ca a venit toamna și ei nu au anunțat ce meciuri transmit...

Și da, Formula 1 nu va fi nici la Digi Sport, nici la Telekom, și probabil nici pe Eurosport. Totul din cauza banilor și a audientei prea mici.

Edited by SuporterulX, 21 March 2018 - 12:39.


#21119
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

View PostSuporterulX, on 21 martie 2018 - 12:38, said:



Anunțurile pentru campionatele din fotbal se anunță cam prin mai, nu din martie.... Acum așteptăm Ucl și uel, tare nerăbdători mai sunteți... Zici ca a venit toamna și ei nu au anunțat ce meciuri transmit...

Și da, Formula 1 nu va fi nici la Digi Sport, nici la Telekom, și probabil nici pe Eurosport. Totul din cauza banilor și a audientei prea mici.



Anunțurile pentru campionatele din fotbal se anunță cam prin mai, nu din martie.... Acum așteptăm Ucl și uel, tare nerăbdători mai sunteți... Zici ca a venit toamna și ei nu au anunțat ce meciuri transmit...

Și da, Formula 1 nu va fi nici la Digi Sport, nici la Telekom, și probabil nici pe Eurosport. Totul din cauza banilor și a audientei prea mici.
Astept si eu cu interes sa vad dacă C.L,E.L va fi achiziționat de Digisport însă trebuie sa specific ca preliminariile din aceste competiții incep din iulie si ținând cont ca echipele din campionatul nostru care se califica vor juca chiar si doua sau trei tururi ar trebui sa stim din timp la ce sa ne asteptam.Stiu ca drepturile de retransmisie pentru fiecare competiție pentru care au drept pana la sfârșitul campionatului se negociază separat pentru fiecare țară in parte insa mi se pare ciudat ca la noi încă nimic nu e sigur în timp ce in alte țări deja abonații stiu ce posturi transmit competițiile pentru care se termina dreptul de retransmisie la sfarsitul sezonului.Nu stiu daca gresesc daca spun dar în urma cu trei ani când au renegociat dreptul de retransmisie a competițiilor ce sunt transmise în prezent în februarie, martie eram deja informați. Cred ca în prezent stiind ca au crescut prețurile pentru achiziționarea drepturilor semnificativ a anumitor competiții sportive cel mai probabil nici nu vor mai negocia asa cum au facut în urma cu trei ani cu C.L,E.L.De la Digi putem astepta la orice totul e posibil.

Edited by david1980, 21 March 2018 - 13:00.


#21120
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

View Postdavid1980, on 21 martie 2018 - 12:58, said:

Astept si eu cu interes sa vad dacă C.L,E.L va fi achiziționat de Digisport însă trebuie sa specific ca preliminariile din aceste competiții incep din iulie si ținând cont ca echipele din campionatul nostru care se califica vor juca chiar si doua sau trei tururi ar trebui sa stim din timp la ce sa ne asteptam.Stiu ca drepturile de retransmisie pentru fiecare competiție pentru care au drept pana la sfârșitul campionatului se negociază separat pentru fiecare țară in parte insa mi se pare ciudat ca la noi încă nimic nu e sigur în timp ce in alte țări deja abonații stiu ce posturi transmit competițiile pentru care se termina dreptul de retransmisie la sfarsitul sezonului.Nu stiu daca gresesc daca spun dar în urma cu trei ani când au renegociat dreptul de retransmisie a competițiilor ce sunt transmise în prezent în februarie, martie eram deja informați. Cred ca în prezent stiind ca au crescut prețurile pentru achiziționarea drepturilor semnificativ a anumitor competiții sportive cel mai probabil nici nu vor mai negocia asa cum au facut în urma cu trei ani cu C.L,E.L.De la Digi putem astepta la orice totul e posibil.
S-au anunțat prin mai, de aceea am și spus ca atunci, cel mai probabil, vom afla. Cat despre CL și EL, pana pe 22 martie Digi și Telekom nu pot decât sa facă oferte, decizia se ia după, și vom fi si noi anunțați.
Vezi ca e un topic dedicat acestei discuții, de acolo poți afla alte informații interesante care te ar putea interesa. După cum am spus, tara noastră este programata în aceasta luna pentru negocieri, după data de 22 vom afla ce și cum.
Deci prin aprilie aflam de cupele europene, iar prin mai încep restul... Trebui e însă să avem răbdare, în toate domeniile din tara asta sunt întârzieri, ar trebui sa fim obisnuiti😂

Edited by SuporterulX, 21 March 2018 - 13:17.


#21121
serpiko33

serpiko33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 16.05.2005

View PostSuporterulX, on 21 martie 2018 - 13:16, said:

S-au anunțat prin mai, de aceea am și spus ca atunci, cel mai probabil, vom afla. Cat despre CL și EL, pana pe 22 martie Digi și Telekom nu pot decât sa facă oferte, decizia se ia după, și vom fi si noi anunțați.
Vezi ca e un topic dedicat acestei discuții, de acolo poți afla alte informații interesante care te ar putea interesa. După cum am spus, tara noastră este programata în aceasta luna pentru negocieri, după data de 22 vom afla ce și cum.
Deci prin aprilie aflam de cupele europene, iar prin mai încep restul... Trebui e însă să avem răbdare, în toate domeniile din tara asta sunt întârzieri, ar trebui sa fim obisnuiti��

Eu cred ca in maxim o saptamana daca nu chiar maine sau poimaine o sa avem raspunsul, ofertele s-au depus demult, deja este foarte tarziu sa ase afle castigatorul in mai. Mi s-a parut exagerat de tarziu programarea Romaniei tocmai aproape de sfarsitul lui martie pentru incheierea licitatiei, dar se pare ca am devenit o piata care nu prea mai consuma UCL si UEL de cand aceste drepturi au ajuns izolate la Telekom Sport, un pachet de canale de sport cu o acoperire mica, operatorul Telekom neacopeind prin numarul de abonati (combinat Telekom+Nextgen) nici 20% din numarul de abonati la servicii paytv din Romania. Nu mai zic de numarul relativ mic de canale (4) si NU ca sunt toate HD pe toate platformele Telekom...

Edited by serpiko33, 21 March 2018 - 14:44.


#21122
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
@david1980, gresesti, anunturile au fost facute asa:

Serie A - 15 mai 2015,  Ligue 1 si Cupa Ligii Frantei - 29 mai 2015, La Liga - 20 august 2015.

#21123
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Nu trebuie sa se respecte aceste date.
Asa a fost atunci, in acel moment s-au semnat contractele, in acele momente s-au inteles ca si oferte.


#21124
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
Stie cineva, la precedenta licitatie pt UCL si UEL , intre ce perioada a fost depunerea de oferte ?! Intreb, deoarece data trecuta, anuntul cu cei care au achizitionat drepturile TV pt aceste doua competitii , a fost facut in jur de 23 Decembrie 2014  (pentru perioada 2015-2018)...Ca urmare , in acest an , perioada a fost 22 Februarie - 22 Martie , astfel daca am sti perioada de depunere din 2014,ne-am putea face o idee , cam cat mai dureaza pana se vor afla castigatorii.

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 22 March 2018 - 10:40.


#21125
codrutn

codrutn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 12.11.2014
Daca vreo pferta va fi considerata "de acceptat" de catre UEFA, se va anunta repede, in zilele urmatoare.
Daca nu va exista o oferta care sa multumeasca UEFA, e posibil sa se intarzie incheierea unui contract. Asa văd lucrurile.

#21126
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
10 noiembrie 2014 - 9 decembrie  2014. Anunțul a fost făcut pe finalul anului, nu imediat după licitație .

#21127
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View Postcristinel07, on 22 martie 2018 - 12:28, said:

10 noiembrie 2014 - 9 decembrie  2014. Anunțul a fost făcut pe finalul anului, nu imediat după licitație .
Merci !  Posted Image   Deci cam intr-o luna ar trebui sa stim, asta in cazul in care  nu se va ajunge la o negociere la "sange" , care va creste durata pana la incheierea contractului, cum spunea cineva mai sus.

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 22 March 2018 - 14:17.


#21128
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Nu vreau sa aprind mai mult subiectul ca s-asa este mult discutat si pana nu se anunta ceva oficial totul ramane la stadiul de discutii..Vreau decat sa va spun ca am facut o sesizare pe aplicatia MyDigi acum aproximativ 2-3 sapt mai exact cand au anuntat ca vor da Champions League+Europa League pe Look si le-am cerut sa ma anunte daca vor licita ptr sezonul urmator de Champions League+Europa League pentru ca mai am aproximativ 1 luna jumate din contract si ma intereseaza acest aspect pentru ca daca nu o vor face ma voi muta la alta companie de cablu. In acelasi timp le-am cerut sa isi respecte clientii si sa ne dea Look-urile in HD.

M-a sunat ieri o doamna de la Rcs&Rds si mi-a spus ca in momentul acesta nu are informatia exacta dar ca una din cele doua cereri ale mele se va rezolva in urmatoarele zile/saptamani. Nu stiu exact ce inseamna asta chiar daca am incercat sa o trag de limba dar fara succes :) Poate se vor introduce Look-urile Hd sau poate vor anunta ca vor sau nu vor participa la licitatia ptr CL+EL. Ramane de vazut!

Am zis sa impartasesc aceasta informatie si cu voi cu toate ca le-am zis ca daca nu vor lua aceste competitii nici sezonul urmator voi parasi aceasta companie chiar daca sunt la ei de peste 10 ani si am mai multe contracte cu ei. Sunt multumit de ei dar cred ca multi vor parasi Rcs-ul daca alt furnizor va anunta ca au luat CL+EL.

#21129
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 24.01.2013
Eu zic ca te înșeli cu plecatul.. Au avut trei ani telekom UCL si UEL și nu cred ca au migrat asa de mulți.. Din partea mea poate sa ia look drepturile, ca nu ma deranjează.. Doar sa fie introduse și HD.. Singurul inconvenient ar fi ca au doar doua canale și nu or sa fie asa multe meciuri ca pe digi de exemplu

#21130
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Cel mai probabil că vor da drumul noului TS și vor intra LOOK-urile HD. LOOK TV a devenit canal exclusiv de sport, iar ăsta pare a fi un indiciu.

#21131
david1980

david1980

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,900
  • Înscris: 21.01.2014

View Posttitishor, on 21 martie 2018 - 10:56, said:

In aces weekend prima cursa F1 in Australia-Melbourne. Digisport ? Sau ramanem cu RTL-ul ?
Formula 1:MP al Australiei duminică de la 08:00,Digisport1.Digisport a achiziționat drepturile de difuzare ,si va transmite in direct sezoanele 2018,2019 din cea mai importanta competitie a sporturilor cu motor.Vizionare plăcută.

Edited by david1980, 23 March 2018 - 21:14.


#21132
titishor

titishor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 27.09.2007
Daaaaaaaaaaa !!! Bravo.
P.S. sper sa urmeze marele anunt cu UCL si UEL :)

Edited by titishor, 23 March 2018 - 21:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate