Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Oameni de 2 bani...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003
Va propun acest topic nou...din motive, evident, personale...Exista un gen de oameni pe care, fiecare, in sinea noastra, ii consideram oameni fara cuvant, fara caracter, fara cei "7 ani de-acasa", etc...
  Ce criterii ar trebui sa indeplineasca cineva pentru a-l eticheta astfel?Ce ar trebui sa faca?Cu ce ar trebui sa va greseasca???


  Dupa mine..l-as incadra aici pe acela care face o invitatie cuiva pe care nu-l cunoaste personal..shi apoi se face ca nu-l cunoaste pt. ca nu i-a placut "moaca"...sustinand ca a facut o ALEGERE...care inseamna ca e REALIST  :cursing: Ma intreb ce ar face daca unul din prietenii sai ar pati ceva shi ar ramanea handicapat pe viata? I-ar intoarce spatele, pentru ca nu se mai incadreaza in peisaj???  :huh:

#2
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
oameni de doi bani (ROL, nu RON) exista si se manifesta in diferite moduri.

sa inteleg din postul tau ca ai avut parte de un tratament neplacut la "blind date"?

#3
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003
Eh...nu era un blind date....Doar un suc shi o poveste...Problema e ca ostilitatea, din partea respectivului, se mentine shi la ora actuala, deshi povestea, eu, cel putin am ingropat-o demult...Sunt mai muilte lucruri de spus dar nu cred ca are rost...
  So....peste ce oameni de 2 bani ati dat voi???

#4
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
Nu-mi plac oamenii care nu stiu sa minta. Daca tot vor sa ma minta, sa o faca asa cum trebuie. Nu vreau sa aflu ca m-a mintit cineva. Daca aflu ca cineva m-a mintit automat respectivul are valoarea de doi bani gauriti. Si nu numai pentru motivul ca, vai doamne, a avut curajul sa ma minta, ci si pentru ca a facut-o de mantuiala, si io am aflat.

Nu-mi plac oamenii care nu au viata personala si se ocupa cu nimicuri vorbind despre altii si imprastiind zvonuri, eventual adaugand putina sare si piper.

Nu-mi plac oamenii care nu vorbesc direct cu mine, ci se bazeaza pe inteligenta mea si in loc sa imi spuna verde in fata cu ce am gresit undeva pun un milion de intrebari care ar trebui sa ma faca sa imi dau seama de greseala mea.

Nu-mi plac oamenii care cand discuta cu mine se straduiesc sa adune scame inexistente de pe imbracamintea mea. Tot aici intra cei care nu pastreaza distanta tot cand discuta cu mine, ci crezand ca nu mi-am spalat interiorul urechii de mult se apropie si se apropie obositor de mult, astfel incat reusesc sa deslusesc si ce a mancat acu 2 saptamani dupa respiratie si dupa resturile dintre dinti.

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
toti sint de 2 bani. numai ca se ascund. toti oamenii sint varza

#6
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
"Esti om cu mine, sunt om cu tine". Invers, daca omul este de doi bani, eu de ce n-as fi la fel in ceea ce-l priveste.

#7
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003

GrLght, on Mar 25 2005, 13:16, said:

"Esti om cu mine, sunt om cu tine". Invers, daca omul este de doi bani, eu de ce n-as fi la fel in ceea ce-l priveste.

<{POST_SNAPBACK}>


Dar se poate ajunge la un cerc vicios: Eu iti fac rau, tu-mi faci rau, eu iara-ti fac rau...Cu alte cuvinte..parca e mai bine sa te faci ca nu stii, nu cunosti, nu ti s-a intamplat, nu exista... <_<

#8
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
oamenii care te dezamagesc in general... eu unul prefer sa nu mai am de-a face cu ei...

#9
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

add, on Mar 26 2005, 13:11, said:

oamenii care te dezamagesc in general... eu unul prefer sa nu mai am de-a face cu ei...

<{POST_SNAPBACK}>


nu crezi ca acest cuvant "DEZAMAGESC" e cam VAG ????.. sau poate vrei sa detaliezi
:naughty:

Edited by gmasterleo2000, 26 March 2005 - 22:06.


#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

add, on Mar 26 2005, 13:11, said:

oamenii care te dezamagesc in general... eu unul prefer sa nu mai am de-a face cu ei...

<{POST_SNAPBACK}>

Un om te poate dezamagi o data, de doua ori, hai, fie, chiar de trei ori. Pe urma incep sa cred ca-ti place sa fi dezamagit.

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sa fii se scrie cu 2 de i. m-ai dezamagit o data

#12
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
Da-mi un cutit sa-mi bag in cap :death:

#13
Se@gull

Se@gull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.06.2004
oameni de 2 lei... poate cei care nu reusesc nici pana la o varsta inaintata (dupa mine asta ar fi 24-26 ani) sa isi stabileasca propriul sistem de valori ,sa nu ramana blocati in principii, sa fie oameni cu o gandire libera , dar limpede si hotarata, ah, si sa nu uit : si oamenii care nu au ambitie sunt tot de 2 lei!
la astia fara ambitie cand ma gandesc in primul rand imi vine in minte Al Bundy , haios dar patetic.

#14
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Cei care vorbesc mult si nu stiu sa asculte, cei care nu isi respecta cuvantul, mincinosii - plus toate categoriile mentionate deja...

#15
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,893
  • Înscris: 06.10.2003

SE@gle, on Mar 27 2005, 08:38, said:

oameni de 2 lei... poate cei care nu reusesc nici pana la o varsta inaintata (dupa mine asta ar fi 24-26 ani) sa isi stabileasca propriul sistem de valori ,sa nu ramana blocati in principii, sa fie oameni cu o gandire libera , dar limpede si hotarata, ah, si sa nu uit : si oamenii care nu au ambitie sunt tot de 2 lei!
la astia fara ambitie cand ma gandesc in primul rand imi vine in minte Al Bundy , haios dar patetic.

<{POST_SNAPBACK}>

Detaliaza, te rog "blocati in principii".. si chiar ce principii..De exemplu, daca cineva traieste dupa principiul "Trebuie sa fiu bun, sa fac bine, etc." atunci e de 2 bani pt.  ca nu-si schimba aceasta idee?

#16
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Shiva

de preferat ar fi sa ignori ... ma indoiesc ca vei cunoaste vreodata TOATE cauzele care au condus catre un comportament care te-a deranjat.

Personal, incerc sa evit judecarea altora ...dar asta este doar un mod de viata si nu este obligatoriu si corect.

#17
horobica

horobica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 28.05.2004
"Sa nu judecam oamenii dupa aparente. Sa nu judecam oamenii deloc. Tie ti-ar placea sa te judece altcineva? Sa fim buni, sa ii ajutam chiar daca ei ne arunca in fata cu noroi, sa facem noi o lume mai buna!". Sa fim cu totii o mare pasta de neuroni pastilati!

Avetisment: Lipsa coloanei vertebrale dauneaza grav pozitiei verticale.

Maddox said:

How do you idiots manage to breath?


#18
Se@gull

Se@gull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.06.2004

shiva, on Mar 27 2005, 18:32, said:

Detaliaza, te rog "blocati in principii".. si chiar ce principii..De exemplu, daca cineva traieste dupa principiul "Trebuie sa fiu bun, sa fac bine, etc." atunci e de 2 bani pt.  ca nu-si schimba aceasta idee?

<{POST_SNAPBACK}>


nu numai principii dar si idei fixe, ma deranjeaza.
adica tu vrei sa spui ca nu te-ar deranja daca cineva in naivitatea lui continua sa traiasca in secolul trecut cu idei de genul "trebuie sa fiu bun, sa fac bine, ca o sa ma ajute toata lumea la nevoie!" , iar cand are el probleme , se mira ca nimeni nu il ajuta si tu tot incerci sa ii spui sa deschida ochii la ce prieteni are, ca nu tot ce zboara se mananca? ma refer aici si la genul de persoane care nu privesc lumea din ansamblu renuntand la premisele scontate de societate, nereusind sa inteleaga de ce anume e el amarat si vai si amar de capul lui , de ce are datorii la intretinere, apa ,gaze si alte lucruri lumesti  :cursing: .
so... mai crezi in  "Trebuie sa fiu bun, sa fac bine, etc."

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate