Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Canon EOS 1000D versus Nikon D60

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
61 răspunsuri în acest subiect

#55
dozer

dozer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 13.01.2005
Am gasit un body sh,  putin folosit, cu garantie inca un an de zile. Cu tot cu obiectiv  (18 - 55 II) am iesit la 1500. Sunt multumit de achizitie.
Astept sa ajung sa fiu multumit si de poze...

#56
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006
Deci nu ai luat 1000D cu 1600 nou, dar ai luat Pentax K200 la mana a doua la 1500... Crezi ca degeaba l-a dat ala asa de repede?
In fine, nici Canonul ala nu stiu cat de "nou" era.

#57
dozer

dozer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 74
  • Înscris: 13.01.2005
Situatia e putin mai complexa de atat... cumparam un Canon 1000D nou dar fara garantie, vs. un Pentax K200 folosit, dar in stare excelenta, cu inca un an de garantie. Omul l-a dat pt ca folosea un K10 si mi-a facut impresia unui om serios.. pana cum aparatul s-a comportat OK si nu are nici cea mai mica urma de uzura, iar la calitatea constructiei + obiectiv, Pentaxul are castig de cauza... nu regret nici un moment achizitia facuta.

#58
Le Bleu

Le Bleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 145
  • Înscris: 01.01.2007
Mda,titlul topicului era "Canon EOS 1000D versus Nikon D60, Care e alegerea ta?" si noi am ajuns sa discutam despre Pentax si alte alea. Iti dai seama cat de edificat ramane omul dupa citirea unui topic ca asta. Buna treaba  <_<

#59
_thunder_

_thunder_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 536
  • Înscris: 18.12.2007
Pana la urma care e problema :P, omu a ajuns la concluzia ca nici una din cele doua camere nu-si merita banii comparativ cu un Pentax K200, chiar si folosit. De ce ? Pt. ca 1000D si D60 sunt niste camere entry-level din care s-au scos cat mai multe chestii ca sa iasa cat mai ieftine. Totusi, ambele sunt suficient de bune pt. un inceput in fotografie, lentile si lumina buna sa ai si poti sa faci poze faine cu ambele. Iar mai tarziu (1-2 ani) o sa-ti dai seama singur ce vrei de la o camera si atunci o sa faci o alegere mai buna.

#60
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.295
  • Înscris: 25.04.2006

 _thunder_, on 8th July 2009, 15:29, said:

Pana la urma care e problema :P , omu a ajuns la concluzia ca nici una din cele doua camere nu-si merita banii comparativ cu un Pentax K200, chiar si folosit.

Pe cand Pentax K200 este... ce? De aia se polueaza atmosfera pe forumul asta, cand apar comentarii absurde ca asta si raman nesanctioanate (ca instigare la flame).

#61
Le Bleu

Le Bleu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 145
  • Înscris: 01.01.2007
Canon EOS 1000D sau Nikon D60?  Sau "batranul" Canon 450D ? :)

Editat de Le Bleu, 24 iulie 2009 - 19:30.


#62
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Avand in vedere oferta promovata in prezent de Nikon nu vad de ce nu ai alege D60-ul.  :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate