Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

URGENT: Garantie nokia

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
mda, d-asta merg treburile asa in tara asta... clientul e intotdeauna vinovat.

gandire tipic romaneasca.

#38
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
Alice, ca tot s-a rezolvat OK, nu-si au rost "contrele" - nu vreau sa-ti "umbresc" bucuria. Eu incercam sa discut problema la modul generic.. dar este amuzant cum incerci o disculpare absoluta, mergind cu explicatiile atit de departe, ca intr-un roman politist!

.. " daca-l aruncam de pereti, era zgiriiat in coltul dreapta-sus.. daca il loveam cu ciocanul, se spargea si sticla de protectie si poate s-ar fi fisurat si coada ciocanului".. etc.. etc.. Nevermind, eu unul te cred pe cuvint! Dar recunoaste ca se putea foarte bine obtine acelasi "rezultat" (defect) si printr-o manipulare gresita.. daca telefonul ar fi suferit un soc brusc in contact cu un obiect cu o suprafata suficient de "delicata" incit sa nu lase urme vizibile pe carcasa.. mai stii cum batea securitatea inainte de '89, incit sa nu-ti lase urme "vizibile" pe corp?!

Apropo de romani si de "romanisme".. mi-au povestit niste cunostinte din Canada cum abuzeaza(!) ei de corectitudinea celor de-acolo.. cumpara produse "30 days money back guarantee", le folosesc 29 de zile INTENSIV si in a 30-a le returneaza "dezamagiti de prestatia proasta a produsului"! Chiar povesteau ceva amuzant.. au schimbat un aspirator de 2 ori.. a doua oara, nestiind ce argumentatie sa foloseasca, s-au apucat sa aspire.. apa(!), desi modelul nu era capabil de asa ceva.. in consecinta, s-a cam "deteriorat" si au mers cu el (ofuscati, bineinteles!) la shop si si-au luat banii inapoi, dom'le!!

#39
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

Alice, on Apr 12 2005, 17:14, said:

pana la urma au schimbat, in garantie, tot telefonul. (mai putin bateria, fatza (express-on) si placuta din spate de deasupra bateriei).
deci se poate, din pacate dupa multa alergatura & timp pierdut.

<{POST_SNAPBACK}>


Norocul tau Alice! Tu locuiesti in Bucuresti deci pt tine a fost cat de cat usor . Sa vezi cum e cu garantia pentru noi din "provincie" adica mie imi trimite telefonul la Bucuresti, 2 saptamani, alte 2 pe drum pt un amarat de raspuns. Am avut un telefon de 3 ori trimis in garantie si de fiecare data ii faceau "upgrade soft" si defapt nu se mai incarca acumulatorul.  :death:  pana la urma am primit altul nou dar chestia ca am stat aproape 2 luni fara telefonul meu e destul de deranjanta.

Bine ca am intalnit si Romani fericiti    :coolspeak:

Edited by sonic_adi, 13 April 2005 - 08:48.


#40
lucian123

lucian123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 23.02.2005

unGuru, on Apr 13 2005, 06:47, said:

Apropo de romani si de "romanisme".. mi-au povestit niste cunostinte din Canada cum abuzeaza(!) ei de corectitudinea celor de-acolo.. cumpara produse "30 days money back guarantee", le folosesc 29 de zile INTENSIV si in a 30-a le returneaza "dezamagiti de prestatia proasta a produsului"! Chiar povesteau ceva amuzant.. au schimbat un aspirator de 2 ori.. a doua oara, nestiind ce argumentatie sa foloseasca, s-au apucat sa aspire.. apa(!), desi modelul nu era capabil de asa ceva.. in consecinta, s-a cam "deteriorat" si au mers cu el (ofuscati, bineinteles!) la shop si si-au luat banii inapoi, dom'le!!

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu cunosc cazuri de genul asta

#41
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 13.03.2003
Tocmai am dat de ciment cu un 9300 si nu s-a spart ecranu :) asa ca poate Alice are dreptate cand zicea ca nu i-a facut nimic.

Nu stie nimeni cum se scot zgarieturile de pe un telefon ? Ca arata ca naiba si am o ciuda in mine de mor  :frust: sau se poate schimba toata carcasa ?

#42
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,146
  • Înscris: 05.12.2002
de scos zgarieturile - cam greu.
daca e fata, e xpress on, probabil 1-1.5 mil.
toata carcasa te rupe.

#43
geopalade

geopalade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.11.2004
Stiu de pe vremea cind lucram la machete ca aveau cei de acolo pasta de lustruit cara se aplica pe o cirpa moale dupa care poti lustrui orice plastic ca sa scoti zgirieturile. Incearca prin Bucur Obor sa gasesti pasta de lustruit extrafina.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate