Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 

Inregistrare user pe forum cu SMS

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
339 replies to this topic

Poll: Ti-am trimis un SMS :) (269 member(s) have cast votes)

Se merita sa introducem inregistrarea cu SMS? (fara suprataxa)

  1. Da (131 votes [47.81%])

    Percentage of vote: 47.81%

  2. Nu (143 votes [52.19%])

    Percentage of vote: 52.19%

Vote

#55
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

View PostAdministrator, on Feb 15 2009, 14:47, said:

Care bani?! Ati inceput deja sa vorbiti prostii? Noi nu luam niciun ban daca cineva ne da un SMS  :rolleyes:
Deci când va fi implementat ?

#56
Administrator

Administrator

    The One

  • Grup: Administrators
  • Posts: 260
  • Înscris: 10.01.2009
Nu am zis ca implementam sau nu. Doar am cerut parerea membrilor activi si interesati. Also, mi-ar placea sa vad si alte propuneri, mai ales din partea celor ce nu sustin aceasta idee. Daca lor li se pare ca e o ingradire, sa vina ei cu o solutie mai desteapta care sa nu "ingradeasca" in asemenea hal "libertatea" oamenilor... Chit ca noi de fapt vorbim de inlocuirea unei verificari (adresa de mail) cu alta (numarul de telefon).

Oricarui om intreg la cap, nu are cum sa i se para ceva SF faptul ca nu mai conteaza mailul cu care iti faci un cont ci numarul de telefon. De ce numarul de telefon? Pentru ca mailul e deja o gluma. Am sters mii de conturi facute de cretini de genul [email protected] sau gmail sau naiba mai stie... Vi se pare normala atitudinea asta a lor? Well, atunci nu va mai plangeti cand sunteti injurati, luati la misto etc. Pentru ca oricum, un om care isi face un cont cu o asemenea adresa de mail, cu siguranta nu vine pe forum ca sa se informeze sau sa discute pasnic.

Nici nu vreau sa mentionez de pungasii care se cred ISP-isti si aloca 1 IP la 100.000 de oameni...  :rolleyes:

#57
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Este foarte buna ideea. De ce? pentru ca o sa scap si eu de cretinii care se inregistreaza si fac 20 de posturi cu link-uri de tip referal si dupa aceea nu le mai vezi mutra.

#58
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

View Postciuly, on Feb 15 2009, 13:40, said:

va trebui totusi o solutie pt cei care n-au mobil. (...)
N-am auzit de om cu acces la internet care nu are telefon mobil.. <_<

Edited by Gabi73C, 15 February 2009 - 15:12.


#59
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
I agree . . .



P.S. Cam cat mai face o baza de date cu 100.000 de nr de telefon ??? :w00t:

#60
Pentek

Pentek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.11.2007

View Postcrysty2k5, on Feb 15 2009, 14:38, said:

O sa vezi... :)

View PostAdministrator, on Feb 15 2009, 14:59, said:

Nu am zis ca implementam sau nu. Doar am cerut parerea membrilor activi si interesati. Also, mi-ar placea sa vad si alte propuneri, mai ales din partea celor ce nu sustin aceasta idee.
Eu v-am oferit una acum vreo 2 ceasuri.

#61
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
@Gabi73C: Omul cu internet are si telefon, ok. Dar omul cu internet care vrea sa faca 30 clone, trebuie sa aiba 30 de telefoane. Acum mai e ok? E vorba de cei care fac clone, nu de cei care isi fac un singur cont si sunt oameni cu capul pe umeri. :)
@hyp3rion: Nu te mai gandi la prostii. Nu face nimic.

Dar eu ma gandesc altfel...pentru a face UN cont se cere UN numar de telefon. Dar unele persoane de obicei au mai multe numere de telefon, sau daca au prieteni care nu intra pe forum, le pot spune lor "bai vezi ca primesti un telefon, imi trimiti codul", sau cum o fi.  :huh:

#62
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

View Postsubiect, on Feb 15 2009, 14:44, said:

Ar trebui sa faceti o arie denumita SPAM si acolo sa se manifeste toti care vor sa posteze aiurea. La inregistrarea pe forum puneti o mentiune speciala ca se pot manifesta acolo si nu vor fi banati atata timp cat nu ies din acea arie.

Crezi tu ?  :rolleyes:

View PostAdministrator, on Feb 15 2009, 14:47, said:

Care bani?! Ati inceput deja sa vorbiti prostii? Noi nu luam niciun ban daca cineva ne da un SMS  :rolleyes:

Poate ar trebui.  :rolleyes:

#63
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
domle asta e conspiratie!666(glumesc)

#64
Administrator

Administrator

    The One

  • Grup: Administrators
  • Posts: 260
  • Înscris: 10.01.2009

View Posthyp3rion, on Feb 15 2009, 15:16, said:

I agree . . .



P.S. Cam cat mai face o baza de date cu 100.000 de nr de telefon ??? :w00t:

Crezi ca e mai scumpa decat una cu 300.000 de mailuri? SI oricum, e stupida gluma daca e gluma. Prefer sa cred ca e gluma...
Uite ce chestie pretioasa ne lipsea noua sa ne imbogatim acum: numerele de telefon ale unor oameni.  :rolleyes:

#65
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008

View Postcrysty2k5, on Feb 15 2009, 12:29, said:

Foarte de acord, valabil in toate retelele mobile.

Am vazut eu ca pe zi se inscriu cam 300, maxim 400. Din ei, 20 maxim sunt useri "adevarati" si care posteaza. In rest, 1 post pe an.


hez ... mai sunt si cei care au 40-50/zi


de acord cu SMS
DAR FARA SPAM PE MOBIL !!!!

Edited by KyKyKyKy, 15 February 2009 - 16:07.


#66
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
romaximusro :w00t: asta nu se mai inregistreaza?ioi  :bigeyed: sigur va fi primul care va folosi acest serviciu..

#67
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postd4m4g3, on Feb 15 2009, 15:32, said:

Dar omul cu internet care vrea sa faca 30 clone, trebuie sa aiba 30 de telefoane. Acum mai e ok? E vorba de cei care fac clone, nu de cei care isi fac

30 de clone? nu exagerati, cred ca cei mai multi se opresc la doua cel mult trei si trei telefoane se pot gasi in casa. De cele mai multe ori la parinti, frati si surori asta pentru ca varsta celor care fac asta este destul de frageda... Asa ca mi se pare cam degeaba masura asta.

Un oarecare efect o sa fie si intradevar nu vor mai fi asa multe probleme, insa intrebarea este daca merita efortul. Complicand procedura de inscriere pe forum veti reduce cu bunastiinta numarul de useri noi, care nu au timpul si  dispozitia de a completa formulare complicate. Ce se intampla, nu mai evaluati corect utilizatorii de internet? eu, cel putin, am renuntat la a face conturi pe multe site-uri datorita acestui tip de exagerari...

Nu uitati ca majoritate userilor valorosi se inregistreaza pentru a pune o intrebare sau a raspunde la una. Nimeni nu e captat de acest forum cand se inregistreaza, nu vad de unde disponibilitatea la efort...

Prostia asta cu libertatea internetului si teoria conspiratiei e o mare tampenie si chiar sunt deacord ca ceea ce scriem pe forum ar trebui sa fie responsabil si valid. Daca aflarea identitatii nostre este asa o mare problema, inseamna ca nu suntem corecti.

Mi se pare nepotrivit motivul pentru care se vrea o asemenea masura. Ce se intampla nu mai puteti tine lucrurile in frau? inseamna ca forumul s-a dezvoltat mai mult decat moderatorii. Numiti mai multi pe fiecare arie, sau inventati o alta casta de moderatori BANNERS sau ERASERS - oameni care sa aiba in obiectiv doar urmarirea potentialilor candidati la cartonas rosu, semnalati de moderatori.

Vad ca toti moderatorii sunt deacord cu aceasta decizie, in principiu nimeni nu se gandeste ca vor scadea numarul noilor membri.
Parerea mea este ca nu va tine mai mult de o luna, cel mult doua...

#68
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View PostKyKyKyKy, on Feb 15 2009, 16:07, said:

DAR FARA SPAM PE MOBIL !!!!
Chiar... despre asta ce s-ar putea spune? Nu de alta dar mi-am luat warn, ban, avertisment sau ce era ala ca semnatura mea (raposata) era prea mare. Dar cam de fiecare data cind postez se intind 15 cuvinte pe jumatate de ecran din pricina reclamei din dreapta. <_<

Edited by mufa, 15 February 2009 - 16:27.


#69
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005
Sper că acum ați înțeles de ce e nevoie de înregistrare prin SMS.

#70
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004

View PostGabi73C, on Feb 15 2009, 15:11, said:

N-am auzit de om cu acces la internet care nu are telefon mobil.. <_<
asta pt ca gandesti la nivelul tau de varsta si conditie sociala. la 10 ani ai dreptul sa te inscrii pe forum. tot la 10 ani poti sa fi copilul lu tata care are net, dar tu sa nu ai telefon mobil. sau, la orice varsta poti sa nu ai telefon mobil, dar sa ai internet la servici sau la scoala.

#71
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,286
  • Înscris: 22.07.2005

View Postmufa, on Feb 15 2009, 16:23, said:

Sper că acum ați înțeles de ce e nevoie de înregistrare prin SMS.

Pentru o mana de cretini schimbi regula generala? de ce pentru ca e mai usor asa?
ok, numai ca acest confort o sa coste...

Edited by floraur, 15 February 2009 - 16:30.


#72
planner24

planner24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 19.12.2007
Salutare! Am si eu o alta propunere... sper ca poate sunt auzit de vreun admin, eu zic ca pentru fiecare topic nou creat sa fie o taxa de 0.05 Eurocenti adica costul unui SMS, in felul asta va scrie doar cei interesati care vor sa fie ajutati cu pareri. Bineinteles ca va plati doar cel care creaza topicul, nu si cei care posteaza. Insa taxa de inscriere pe Softpedia sa ramana activa si pentru noii veniti dar si pt userii existenti!!!!!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate