Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 

Cu Edy prin Europa...

- - - - -
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#73
ciypriyan

ciypriyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 22.02.2006
te pot ajuta eu cu chestionare ptr. categ. C , pm

Edited by ciypriyan, 17 March 2009 - 11:55.


#74
adrian1956

adrian1956

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 16.03.2007

View Postflorin37ro, on Mar 16 2009, 21:18, said:

Sincer?DA!Problema nu e ca n-am eu chef sa fiu tirist chair daca vreau mi-e teama ca nu se poate.Greu gasesti un loc de munca in meseria asta.,sa fiu mai exact,m-am inscris deja la scoala am facut examenul psihologic si am terminat toate vizitele medicale.Am fost si la orele acelea de legislatie care se tin cu profesor la scoala de soferi si in paralel ma pregatesc si acasa.Nu prea gasesc chestionare specifice categoriei C
In ceea ce priveste pozele facute in cabina ma tem ca nu mai am sau mai  degraba nu mai pot posta asemenea poze pentru ca as vrea sa pastrez anonimatul acestei povestiri din dorinta de ca nu cumva sa-i fac vreun deserviciu prietenului meu.
Parerea mea ca ar trebui seful sa dea ceva ca ai facut o publicitate excelenta firmei, (MOACA)

#75
florin37ro

florin37ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 155
  • Înscris: 13.12.2004

View Postbranco1304, on Mar 16 2009, 22:41, said:

Eu acum lucrez ca sofer in Anglia si vreau sa spun ca dak nu era criza asta aici gasesti de munca pe tir berechet...La ei sunt 2 feluri - Class 1 care sunt cele cu cap tractor si Class 2 - care sunt cele mai mici de 17, 18 si 20 de tone...
La voi acolo in Anglia cele mici se mai numesc si rigide pt ca sint dintr-o bucata.La noi in ro sint camioanele de 7,5 to la care tiristii le spun septar sau le mai zic in zeflemea :tigai.Am un cumnat in irlanda si a zis ca s-a dus cineva de aici din ro sa dea examen acolo la ei pt sofer de tir.A venit patronu i-a dat aluia cheile de la tir si i-a zis:Parcheaza cu spatele aici si daca reusesti esti angajat.Omu n-a reusit si patronu nu l-a angajat. A luat cheile inapoi si si-a parcat-o singur.

View Postferrellroo, on Mar 16 2009, 22:35, said:

Daca e sa il traga cineva la raspundere , poate sa fie Boss-ul. atat.
Iar daca este el 1) Nu cred ca isi pierde timpul pe forum:))
2) deja i-ai scris cv-ul lui aici:)) Legat de cauciucuri, unde ati fost sa le curete, ce ati patit etc. Deci automat stie cine a fost in acea cursa, daca e sa afle ce ai scris.Doar din toata firma, el a fost singurul cu cauciuciri, care au intrat negrii, care cei din Eire au vrut sa refuze cauciucurile, el este cel care in Uk a dus cauciucurile la curatat , etc. Deci cam tot cv-ul lui este aici, nu vad cu ce mai influenteaza cateva poze din cabina, chiar si editate in paint sa nu se vada fata .
  
Firma EDY a avut 1000 de camioane  200 s-au retras pentru ca le-a expirat perioada de leasing deci mai are in jur de 800.Din acestea foarte multe duc cauciucuri pentru ca edy are contract cu acele firme.Deci:prietenul meu nu a fost singurul care a dus cauciucuri chiar  am mai vazut si pe drum si pe altii care aveau cauciucuri .Nu am specificat unde am dus cauciucurile  la curatat si nu stiu de unde ai tras concluzia ca am fost la eire.

View PostSirRaffy, on Mar 16 2009, 21:32, said:

carti pentru cat C gasesti de national...cartea e asemanatoare cu cea ptr B iar ptr mecanica e futai mare...in cartea aia erau unele raspunsuri, in niste chestionare care mi le-a dat la scoala de soferi erau alte raspunsuri, iar pe net, care e sursa cea mai de neincredere, erau alte raspunsuri...eu am luat cu maxim mecanicul si ce pot sa spun...nu imi mai amintesc nici eu sigur care a avut cele mai bune raspunsuri pentru k eram in extaz k am luat cu max de puncte...tot ce imi amintesc e ca am incercat sa le rezolv logic...oricum e un rahat de examen...e foarte simplu dak citesti macar o data legislatia...mai greu va fi examenul de atestat ptr agabaritice...in rest, incearca sa fi optimist...dak perseverezi vei reusi...nici eu nu am gasit inca dar sunt optimist, app se fac angajari la de rooy pe 14 aprilie ptr interesati
si te duci sa te angajezi la rooy?

Edited by florin37ro, 18 March 2009 - 08:49.


#76
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 29.01.2009

View Postciypriyan, on Mar 17 2009, 11:55, said:

te pot ajuta eu cu chestionare ptr. categ. C , pm


Sunt bune de ceva? Sunt asemenatoare cu cele de la politie ?

#77
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008

View Postflorin37ro, on Mar 18 2009, 08:56, said:

si te duci sa te angajezi la rooy?

ma gandesc sa ma duc ca am inteles ca la ei interviul este tot si nu am probleme cu manevrele pentru ca mi-a placut...desi nu am lucrat am invatat pe utilaje cat am fost plecat si acum mi se pare relativ usor

#78
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postflorin37ro, on Mar 18 2009, 08:56, said:

Firma EDY a avut 1000 de camioane  200 s-au retras pentru ca le-a expirat perioada de leasing deci mai are in jur de 800.Din acestea foarte multe duc cauciucuri pentru ca edy are contract cu acele firme.Deci:prietenul meu nu a fost singurul care a dus cauciucuri chiar  am mai vazut si pe drum si pe altii care aveau cauciucuri .Nu am specificat unde am dus cauciucurile  la curatat si nu stiu de unde ai tras concluzia ca am fost la eire.

Sa ne intelegem, am zis ca: La drumul vostru de Eire(Irlanda) Irish:)) Ati dus cauciucuri, chiar daca au fost 200 de camioane care duceau in acel moment cauciucuri, voi aveti ceva in plus, ati avut negrii in camion, Cei din irlanda vroiau sa refuze marfa( prin cine sa comunicat toate astea? Ca doar nu a vb soferul cu patronul din irlanda)  ati fost trimisi in Anglia sa le curatati ! Cati din cei care au dus in acel timp cauciucuri, au mai patit ca voi? Desi ... treaba e logica, asa ca taie fata in poze si baga si cateva din cabina...:)) Bafta

#79
ciypriyan

ciypriyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 22.02.2006

View PostAlungatu, on Mar 18 2009, 21:45, said:

Sunt bune de ceva? Sunt asemenatoare cu cele de la politie ?

eu de pe ele am invatat , detin permis categ B ,C ,CE de mai bine de juma de an.

#80
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 29.01.2009
Eu acum fac A, C, CE si D .... daca crezi ca m-ar ajuta .. arunca-le si la mine :)

#81
ciypriyan

ciypriyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 22.02.2006
Categoria C
Categoria D

B)

#82
florin37ro

florin37ro

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 155
  • Înscris: 13.12.2004

View PostSirRaffy, on Mar 19 2009, 11:29, said:

ma gandesc sa ma duc ca am inteles ca la ei interviul este tot si nu am probleme cu manevrele pentru ca mi-a placut...desi nu am lucrat am invatat pe utilaje cat am fost plecat si acum mi se pare relativ usor


Da,dar vad ca cer 4 ani de experienta.Nu asa reiese din anuntul lor?Apropo tu esti din tg-jiu?

View Postciypriyan, on Mar 19 2009, 23:03, said:

11 intrebari?Pai asa am mai gasit chestionare dar eu cautam cu 26 de intrebari.La categoria c nu se da un test cu 26 de intrebari?

#83
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 29.01.2009
La C se da 26 cu 11 si la D se da 26 (amestecate cu mecanica)

#84
ciypriyan

ciypriyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 22.02.2006

View Postflorin37ro, on Mar 20 2009, 05:37, said:

Da,dar vad ca cer 4 ani de experienta.Nu asa reiese din anuntul lor?Apropo tu esti din tg-jiu?


11 intrebari?Pai asa am mai gasit chestionare dar eu cautam cu 26 de intrebari.La categoria c nu se da un test cu 26 de intrebari?

eu am prins 26 de intrebari de legislatie  si 11 de mecanica , asta la categ C , la categ E am dat numai orasul. acuma cica daca ai luat C-u la categ. E dai numai mecanica.

#85
av'mar'in

av'mar'in

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2006

View PostAlungatu, on Mar 20 2009, 15:02, said:

La C se da 26 cu 11 si la D se da 26 (amestecate cu mecanica)


La C se da 26 (amestecate cu mecanica) , la CE 11 oarecum specifice categoriei , tre sa faci 9 din 11 in 10minute , iar la D 26 (amestecate cu mecanica) . Poti sa dai in acceasi zi sala la C si D iar pt CE doar dupa ce ai luat traseu C .

#86
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008

View Postflorin37ro, on Mar 20 2009, 05:37, said:

Da,dar vad ca cer 4 ani de experienta.Nu asa reiese din anuntul lor?Apropo tu esti din tg-jiu?

am sunat la ei si au zis ca fac angajari pe 14 in rest nu stiu detalii; da sunt din tgj, iar legat de chestionare cand am dat eu dadeam 26 legislatie, 11 de mecanica ptr C si 11 de mecanica ptr D, deci 3 chestionare in 60 min, sau 50 nu mai retin exact

#87
Alungatu

Alungatu

    #antiPSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 29.01.2009
Ca sa o lamurim odata ... cum e acum:


A - 26 intrebari (legislatie) - 30 minute
B - 26 intrebari (legislatie si putina mecanica daca ai noroc) - 30 minute
C - 26 intrebari (legislatie din cate stiu) - 30 minute
E - 11 intrebari (mecanica) - 10 minute
D - 26 intrebari (amestecate cu mecanica) - 30 minute

#88
av'mar'in

av'mar'in

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2006

View PostAlungatu, on Mar 21 2009, 01:28, said:

Ca sa o lamurim odata ... cum e acum:


A - 26 intrebari (legislatie) - 30 minute
B - 26 intrebari (legislatie si putina mecanica daca ai noroc) - 30 minute
C - 26 intrebari (legislatie din cate stiu) - 30 minute
E - 11 intrebari (mecanica) - 10 minute
D - 26 intrebari (amestecate cu mecanica) - 30 minute


Esti aproape , o corectare ce am facut-o si mai sus :

- C : 26 - mecanica , legislatie , prim ajutor si poate primesti si 1 sau 2 de conducere ecologica ;

- CE : 11 - mecanica , legislatie dar sunt intrebari specifice categoriei . Spre exemplu eu am primit in toamna 2008 cand am dat CE intrebarea : Ce inseamna semiremorca ? Nu sunt doar mecanica la CE ai si ceva legislatie , dar sincer mi s-au parut mai usoare decat la C .

Demult se dadea cum a dat ciypriyan . Sala C - 26 + 11 , traseu C si CE daca bineinteles luai ambele examene teoretice . Acu' sala - traseu , sala - traseu .

Se stiu aceste treburi dar am vrut doar sa le precizez mai clar .

#89
michirec

michirec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.01.2009
Si povestirea? ai ramas la spalatul caucioacelor.....

#90
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Florin, sa ziceti mersi ca ati gasit voi ciorile in TIR si nu vama engleza. Aia nu stau la discutii; amenda este intre 3000 si 5000 £ daca te prinde cu "marfa extra" in TIR. Apropos de Anglia si transport-marfa. Aici bani frumosi se fac de catre cei care fac curierat cu pachete mici. PE MOTOCICLETE. Ajung la destinatie mult mai repede decat ditamai camionul, mai ales in orasele aglomerate. Fratele fostului meu "landlord" face asa ceva. Ii raman in mana (dupa benzina, amenzi etc) cam 700-800 £. PE SAPTAMANA. Mai prost e cu amenzile - in afara de amenda in sine mai iei si ceva puncte pe carnet, iar la 13 puncte "you can kiss your driving licence goodbye" pentru 3 luni. In plus, mai multe puncte pe carnet insemna si bani in plus la asigurare. Si asa, uneori ii vezi "zburand" pe M25 chiar si cu 160 la ora. Mile nu kilometri.
In fine, scuze ca m-am bagat peste poveste ta. Drum bun si sosele bune. Si la cate un popas, cand ai timp, keep us updated :coolspeak:

Edited by MagicTouch, 21 March 2009 - 11:49.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate