Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Unde gasesc Blu-Tack?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Nigh7D3vil

Nigh7D3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 13.05.2006
Am nevoie de materialul din titlu denumit in engleza "Blu-Tack" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-tack ). Din ceea ce am gasit pe internet este un fel de adeziv reutilizabil care mie imi pare asemanator cu plastilina. Din pacate nu am gasit denumirea in romana pentru "blu-tack" pentru a ma putea interesa in magazine. Are cineva idee cum se traduce "blu-tack" si unde as putea gasi asa ceva la noi?

#2
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008
Am gasit acum ceva timp sub marca UHU, dar nu mai stiu exact unde. Teoretic, ar trebui sa gasesti oriunde se vinde papetarie (Carrefour, Diverta, etc.) sau chiar in magazine brico.

#3
Nigh7D3vil

Nigh7D3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 13.05.2006
Merci, dar nu stii cum se traduce Blu-Tack in romana? Sau pur si simplu ma duc la magazin si cer "Blu-tack"? :D

#4
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008
Blu-tack e o marca. La magazin te duci si cauti tu singur la raftul de papetarie/adezivi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate