Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

hands free pt huawei u1000s de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
ndevian

ndevian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 23.02.2007
am luat un hands-free de la 'orice magazin' insa nu a mers, sa auzit doar in casti si nu a mers voice-ul. mufa de 2.5 are 3 puncte de contact si m-am gandit ca poate nu se transmite sunetu stereo (1 pt voice si 2 pt sunet) ci mono (1 pt voce si 1 pt sunet). stie cineva cum trebuie sa fie mufa? scuzati daca intreb o prostie

#20
Nyhmed

Nyhmed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.03.2005
Salut, ar trebui sa fie ok setul cu cască stereo Nokia HS-47, vine si cu un adaptor AD-53.
Eu am folosit setul pt varianta Huawei U120.

#21
gabrielismo

gabrielismo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.11.2007

 ndevian, on Feb 5 2009, 12:19, said:

am primit si eu un huawei u1000s, am resuit sa ma conectez la el prin mobtime (am ales la producator 'other' in loc de 'huawei' si la gasit) dar nu pot sa incarc imagini si sunete, ceea ce nu e neaparat o problema.

intreb si eu, stie careva ce fel de hands free e compatibil cu jucaria asta?

am tot cautat pe net si nu am gasit nimic.

mersi

Eu am un hand free ( cred k de la un motorola ) cu jack cu 4 dinalea .... si merge .... e un hansfree stereo cu microfon si buton .... nu mai stiu de la ce mobil il mai am si pe ala ....pe  placutza din handfree aiua de la mic scrie : QC200A APOI ORDINEA FIRELOR SI JOS 2003-3-22 QUANCHENG ............. POATE TE AJUTA CU CEVA ... NUSH .... MIEMI PLACE K RASPUNS SI INGHIS DIRECT CU BUTONUL ;) BFT LA GASIT


 ndevian, on Feb 19 2009, 12:10, said:

am luat un hands-free de la 'orice magazin' insa nu a mers, sa auzit doar in casti si nu a mers voice-ul. mufa de 2.5 are 3 puncte de contact si m-am gandit ca poate nu se transmite sunetu stereo (1 pt voice si 2 pt sunet) ci mono (1 pt voce si 1 pt sunet). stie cineva cum trebuie sa fie mufa? scuzati daca intreb o prostie



e ceva de genu numa k eul am pe negru ... da la fel e la jack si cu buton ;)
[ http://www.isplc2006.org/b2b/pics/Hands_Free_Earphone.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu mi-am luat Nokia HS-43 pentru Nokia 6555 si ciu-ciu. Se aude doar in casti. Microfonul nu merge, volumul de pe fir nu, butoanele de cuplare/decuplare nu.

Edited by Ion_de_la_Raion, 09 April 2009 - 04:04.


#23
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Daca se aude din HS-43 in ambele casti stereo, atunci sint si solutii mult mai simple, un adaptor de jack de la 2.5 la 3.5 stereo (vreun leu jumate la Vitacom) si niste casti normale stereo. Au aceeasi schema de cablare pentru casti. Iar microfonul... se poate uita.

Urmaresc de mult topicul asta, eram chiar curios. Exista multe scheme de cablare pentru casti cu microfon, unele fiind doar dual mono (cum e cazul la Nokia HS-7), chiar daca mufa are patru contacte. Despre functionarea volumului si a tastelor nu vorbim, acolo pot interveni chiar si circuite electronice, si chiar baterii. Ceva trebuie sa mearga, desigur. Dar ce?

Ion_de_la_Raion, poti confirma ca se aude stereo in castile tale HS-43? Daca da, atunci merge adaptorul meu, plus ceva casti.



Attached File  SEP_300_2.5.jpg   20.37K   45 downloads

#24
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Functioneaza excelent Handsfree de la tel. LG KG120 pt DIGI 1000s.....
functioneaza si butonul pt apel.

#25
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Un hands-free pentru un telefon Huawei U 1220s (de la RDS), pe unde pot găsi?
Muțumesc mult!

#26
pius

pius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 15.02.2006
Si pe mine m-ar interesa un hands-free pentru un telefon Huawei U 1220s (de la RDS),
va multumesc anticipat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate