Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Sony SRS-D211 vs. Microlab FC-360

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
laurashgeo

laurashgeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 16.05.2005
M-am documentat mult pentru alegerea unui sitem 2.1, insa despre Sony SRS-D211 nu am gasit nici o parere. Diferenta intre cele doua sisteme este de doar 30ron, deci nu prea conteaza, insa nu am unde sa le pot asculta pe ambele sa pot alege.
           As alege Sony insa nu stiu daca satelitii de 5W sunt suficienti in comparatie cu subwoferul de 25W. Chiar nu a auzit nimeni sistemul asta cum suna?
           Despre Microlab am citit numai de bine. Satelitii au cate 15W iar subwoferul 24W. E posibil ca W de la Microlab sa fie mai "mici" decat cei de la Sony?!

#2
cosminel_4u

cosminel_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.07.2007
W nu-s mai mici, insa poate sa difere mult gama de fregvente dintre satelitii sistemelor si mai ales felul in care le redau. Ca sa ma intelegi, mai pe romaneste, unii poate sa sune mai tipator, altii mai pocnit :D si cei de 5w iti pot da impresia la un moment dat ca se aud mai tare decat cei de 15w :D. Acum depinde...Sfatul meu e sa le testezi mai inati, si de preferat nu in magazine (pentru ca o sa fi dezamagit, din cauza salii mult prea mari sau a mediului din magazin, mobila, amplasamente si altele).

Eu am fost foarte incantat de 2.1 si mereu le-am pus in afta celor 5.1 pentru ca folosesc boxele mai mult pentru muzica. Insa de curand mi-am vandut sistemul (era un Logitech Z-2300) cu 120w subwoofer (woofer/driver/difuzor de 20cm -era imens subu) si 40w / satelit, pentru a trece la ceva mai hi-fi.

Daca te orientezi pe 2.1, ti-l recomand cu placere. E cel mai puternic sistem 2.1 care se gaseste pe piata la noi si plus de asta nu e foarte scump (in jur de 500ron sau 600 il gasesti nou). Plus de asta e un certificat THX. Puterea e impresionanta, iar distorsiunile nu apar nici peste la 75 - 80% din volum. Se aude superb pentru banii lui si nu cred ca gasesti un 2.1 mai bun nici la calitatea sunetului si nici ca putere.

#3
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Strict intre cele doua mergi pe microlab.

#4
laurashgeo

laurashgeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 16.05.2005
Sunt convins de calitatile sistemului Logitech Z-2300, insa cele 2 sisteme la care ma uit eu costa 120 respectiv 150ron. Deci sunt intr-o cu totul alta categorie de pret. Si nici nu am gasit niciunde aceste sisteme sa le pot asculta.

#5
cosminel_4u

cosminel_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.07.2007
macar un Logitech X-530 sau X-540 iti recomand. Vei fi impresionat. Si ajung la 200 sau 250 ron. Nu-i mare diferenta fata de ce preturi spui tu si chiar daca nu ai banii, eu zic ca 100 ron ii poti strange in putin timp si merita efortul. :D

#6
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
Dintre cele alese de tine recomand Microlabul. Eu in locul asa as lua asta  :)

Ps: 5.1 la banii astia nu merita

Edited by N.i.c.e_B.o.y., 19 January 2009 - 17:46.


#7
laurashgeo

laurashgeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 16.05.2005
Am dat comanda de FC-360, insa cica nu se mai fabrica. M-am suparat si cred ca imi iau de la Selgros Microlab M800 sau M820 cu 100ron si gata.

#8
laurashgeo

laurashgeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 16.05.2005
Ma declar multumit de M820 :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate