Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tantari uriasi

lenovo ideapad 1 15alc7

caut cablu lvds(video-invertor) p...

Adobe premiere pro, problema seta...
 Ochelari distanta intermediara

Cum pot sa montez un SSD Sata in ...

Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...
 Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli

Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...
 Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...

Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect
 

Xenofobie sau patriotism autentic?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
126 replies to this topic

Poll: Cum ne vad elvetienii: ciori si hoti! (60 member(s) have cast votes)

Considerati atitudinea elvetienilor fata de romani ca fiind:

  1. xenofoba (15 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  2. patriotica (7 votes [11.67%])

    Percentage of vote: 11.67%

  3. realista (38 votes [63.33%])

    Percentage of vote: 63.33%

Vote Guests cannot vote

#1
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005
Elvetienii din Uniunea Democratica de Centru militeaza impotriva liberei circulatii a persoanelor printr-o campanie dura si foarte explicita la adresa romanilor:
http://stirileprotv....ri-si-hoti.html

#2
nutesuport

nutesuport

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 16.12.2008
patriotism si sange in coaie....ce alta tara a permis tiganilor sa-i batjocoreasca in halu asta cum am facut noi ? le-am permis sa ne fure numele, le-am permis sa ne fure identitatea si sa ne faca de cacat peste tot in lume,  nici bulgarii nu sunt asa de tolerantii cu tiganii cum suntem noi.

#3
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,076
  • Înscris: 31.07.2007
Nasol ca si elvetienii au probleme cu diferentierea roman-tigan, in afara de asta voi ce ati face in locul lor?

#4
Babuska

Babuska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.09.2008
Baieti destepti elvetienii astia. Ofera un model in lume prin coeziunea etnica si ar fi pacat ca o cloaca de tigani romani si de romani rromanizati sa distruga tarisoara aia.

#5
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
super tare reclama :thumbup:

#6
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005

 Babuska, on Jan 11 2009, 13:38, said:

Ofera un model in lume prin coeziunea etnica si ar fi pacat ca o cloaca de tigani romani si de romani rromanizati sa distruga tarisoara aia.


Eu n-am inteles nimic de aici  ... Care ati priceput ceva, explicati-mi si mie, va rog.

#7
lamuritorul

lamuritorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 05.09.2008

 nmg, on Jan 11 2009, 13:51, said:

Eu n-am inteles nimic de aici  ... Care ati priceput ceva, explicati-mi si mie, va rog.
adica elvetienii nu vor sa le puta tzara a cacat, pardon... a romani!

#8
Babuska

Babuska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.09.2008

 nmg, on Jan 11 2009, 13:51, said:

Eu n-am inteles nimic de aici  ... Care ati priceput ceva, explicati-mi si mie, va rog.

Reformulez, elvetienii au dreptate. Ar fi pacat ca unii veniti din curul Europei sa creeze probleme in statul lor.

#9
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
daca as fi dictator in romania as incepe intr-adevar o curatare rasiala.
pe cei care se considera de cacat precum exemplele de pe forum Babuska sau lamuritorul i-as face sapun rapid.


:puke:

cat despre elvetienii aia... vorbim dupa referendum.

#10
Babuska

Babuska

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.09.2008

 Pollux, on Jan 11 2009, 13:57, said:

daca as fi dictator in romania as incepe intr-adevar o curatare rasiala.
pe cei care se considera de cacat precum exemplele de pe forum Babuska sau lamuritorul i-as face sapun rapid.


:puke:

cat despre elvetienii aia... vorbim dupa referendum.

Vb  prostii. Elvetia e o tara linistita si la locul ei nu are nevoie de imigranti galagiosi si posibili infractori.  Ai fost pe vreo partei de schi in Elevtia ori din Austria ? daca  nu ai fost iti spun eu cum e. Romanii  din curul europei care se cred buricul pamantului pe o partie de SCHI intra cu sanii, anvelope si pungi. Credeau ca daca asta e sport national in Romania pot sa faca la fel si in alte parti. Asta e doar un exemplu.

Edited by Babuska, 11 January 2009 - 14:04.


#11
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005

 Babuska, on Jan 11 2009, 13:54, said:

Reformulez, elvetienii au dreptate. Ar fi pacat ca unii veniti din curul Europei sa creeze probleme in statul lor.

Total de acord, avand in vedere faptul ca unii plecati din 'curul' Europei inca n-au reusit sa se adapteze in totalitate la noile conditii din 'tarile' lor  de adoptie si tot o freaca aiurea pe forumuri romanesti cu aere de superioritate.

Cum ai putea sa-i explici tu , un parvenit si un fatzarnic, unui elvetian (de exemplu) ca tu te tragi dintr-un anus ? Sau unui american ? Pur si simplu nu poti sa spui ca tu esti un 'rahat' pentru ca te tragi dintr-un anus, asa ceva e inadmisibil ! Cu toate ca in ceea ce te priveste, e purul adevar !

:deadtongue:

Edited by nmg, 11 January 2009 - 14:06.


#12
lamuritorul

lamuritorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 05.09.2008

 p#lica franaru', on Jan 11 2009, 14:05, said:

Total de acord, avand in vedere faptul ca unii plecati din 'curul' Europei inca n-au reusit sa se adapteze in totalitate la noile conditii din 'tarile' lor  de adoptie si tot o freaca aiurea pe forumuri romanesti cu aere de superioritate.

Cum ai putea sa-i explici tu , un parvenit si un fatzarnic, unui elvetian (de exemplu) ca tu te tragi dintr-un anus ? Sau unui american ? Pur si simplu nu poti sa spui ca tu esti un 'rahat' pentru ca te tragi dintr-un anus, asa ceva e inadmisibil ! Cu toate ca in ceea ce te priveste, e purul adevar !

:deadtongue:
Poti sa le spui ca traiesti intr-un cur, dar muncile murdare se platesc bine! (adica exploatarea cacatului ... sau a romanilor dupa cum vrei sa le spui)

#13
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 Babuska, on Jan 11 2009, 14:03, said:

Vb  prostii. Elvetia e o tara linistita si la locul ei nu are nevoie de imigranti galagiosi si posibili infractori.  Ai fost pe vreo partei de schi in Elevtia ori din Austria ? daca  nu ai fost iti spun eu cum e. Romanii  din curul europei care se cred buricul pamantului pe o partie de SCHI intra cu sanii, anvelope si pungi. Credeau ca daca asta e sport national in Romania pot sa faca la fel si in alte parti. Asta e doar un exemplu.

eu nu vorbeam de elvetia aici ci de atitudinea ta.

#14
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005

 lamuritorul, on Jan 11 2009, 14:08, said:

Poti sa le spui ca traiesti intr-un cur, dar muncile murdare se platesc bine! (adica exploatarea cacatului ... sau a romanilor dupa cum vrei sa le spui)

Ok, si eu ce ar trebui sa inteleg din postul tau ?

In alta ordine de idei, stii ca asta e o sectiune pentru cei peste 16 ani ?

Ti-ai baut lapticul ?

#15
lamuritorul

lamuritorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 05.09.2008

 nmg, on Jan 11 2009, 14:12, said:

Ok, si eu ce ar trebui sa inteleg din postul tau ?

In alta ordine de idei, stii ca asta e o sectiune pentru cei peste 16 ani ?

Ti-ai baut lapticul ?
Ar trebui sa intelegi ca pt. bani se poate calca lejer peste cadavre...
Ar mai trebui sa intelegi ca maretia romanilor e doar in capul lor ca in realitate...

#16
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005
ar trebui facut un oras in Romania numit Hasnasiti in care sa se mute toti c*c*tii autodeclarati din Romania.  -_-

Edited by Pollux, 11 January 2009 - 14:41.


#17
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005

 lamuritorul, on Jan 11 2009, 14:15, said:

Ar trebui sa intelegi ca pt. bani se poate calca lejer peste cadavre...

Extraordinar, ce revelatie ai, mai romane (sper ca nu te superi ca iti spun romane :)) Ai concretizat intr-o fraza intelepciunea de secole a rasei umane, ce sa-ti spun !.

Nimeni n-a afirmat altceva, copile.

 lamuritorul, on Jan 11 2009, 14:15, said:

Ar mai trebui sa intelegi ca maretia romanilor e doar in capul lor ca in realitate...

Hahaha. Da-mi voie sa ma abtin sa sa nu spun nimic. :)

LE: greseli gramaticale.

Edited by nmg, 11 January 2009 - 14:19.


#18
lamuritorul

lamuritorul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 05.09.2008
romanii n-au istorie, n-au identitate, n-au tara, n-au nimic! si cu asta am terminat cu filosofia cacatului!
elvetienii au tot dreptul sa-si apere tara de niste gunoaie!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate