Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Top hosting -> strainatate ( + optiuni ffmpeg )

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
37 răspunsuri în acest subiect

Sondaj: Cel mai bun hosting din strainatate, care credeti ca este ? (49 membri au votat)

Top hosting

  1. www.hostgator.com (23 voturi [28.05%])

    Procentaj al voturilor: 28.05%

  2. www.webhostingpad.com (4 voturi [4.88%])

    Procentaj al voturilor: 4.88%

  3. www.cirtexhosting.com ( video ) (2 voturi [2.44%])

    Procentaj al voturilor: 2.44%

  4. www.vistapages.com ( video ) (2 voturi [2.44%])

    Procentaj al voturilor: 2.44%

  5. www.powweb.com (4 voturi [4.88%])

    Procentaj al voturilor: 4.88%

  6. www.ipower.com (3 voturi [3.66%])

    Procentaj al voturilor: 3.66%

  7. www.bluehost.com (8 voturi [9.76%])

    Procentaj al voturilor: 9.76%

  8. www.hostmonster.com (4 voturi [4.88%])

    Procentaj al voturilor: 4.88%

  9. www.geocities.com (yahoo) (4 voturi [4.88%])

    Procentaj al voturilor: 4.88%

  10. www.ixwebhosting.com (3 voturi [3.66%])

    Procentaj al voturilor: 3.66%

  11. www.globat.com (3 voturi [3.66%])

    Procentaj al voturilor: 3.66%

  12. www.godaddy.com (9 voturi [10.98%])

    Procentaj al voturilor: 10.98%

  13. www.ultrahosting.com (2 voturi [2.44%])

    Procentaj al voturilor: 2.44%

  14. www.justhost.com (2 voturi [2.44%])

    Procentaj al voturilor: 2.44%

  15. www.hostupon.com (3 voturi [3.66%])

    Procentaj al voturilor: 3.66%

  16. www.dreamhost.com (6 voturi [7.32%])

    Procentaj al voturilor: 7.32%

Votează Vizitatorii nu pot vota

#1
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 03.08.2006
Salut.

Daca imi este permis, va invit la o 'confruntare' ... ( personal, sunt nedumerit ce sa aleg, sau unde sa ma mut... intre Hostgator - cu anumite limite cpu, si Vistapages versus Cirtexhosting - la cel din urma detinand deja un cont )

Numai bine

#2
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 03.08.2006
bluehost - ul este cazut ??? se zvonea ca e cel mai bun ...

Fișiere atașate



#3
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 26.11.2008
Hostgator e cel mai bun in domeniu.

#4
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.130
  • Înscris: 13.12.2005
Exclude BlueHost-Dreamhost din orice calcul.
Ele  sunt aceeasi firma si daca veti cauta pe WHT , vei da de ceva ce nu vreti sa aflati
Orice client BH-DH (daca este unul pe aici) sa ceara un backup mai vechi de 1 ora.
Daca il primeste , este un erou.
Cred ca , daca veti afla ce inseamna termenul BigMac server , lansat intern de BH-DH o sa va inspaimantati.

#5
resahc

resahc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 24.05.2007
WBF ne poti recomanda, te rog, o solutie de hosting US?

#6
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.245
  • Înscris: 22.04.2005
Solutii sunt destule bune dar presimt ca nu o sa va convina pretul. Cel mai simplu e sa va uitati pe whreviews.com unde este lista asta
http://whreviews.com/honest-hosts.htm
Oricare de acolo poate fi recomandata, la majoritatea preturile sunt mai mari.Sigur depinde din ce punct de vedere privesti problema insa in orice caz depasesc preturile de la dreamhost, de exemplu. De acolo se remarca doar doua cu preturi mai "accesibile", hostgator si downtownhost, la oricare dintre ele nu o sa ai probleme. Sincer eu as scoate hostgator din lista aia pentru ca in ultima vreme vad ca au adaugat celebrul "trafic nelimitat" desi sunt recunoscuti prin modul in care trateaza clientii care abuzeaza de resursele serverului pe conturi shared.
Recomandarea mea e downtownhost, oferta nu o sa va surpinda (nu e nimic nelimitat) insa garantat ce scrie acolo aia primesti. E si printre putinele companii care nu au reviewuri negative, reviuewuri reale nu falsuri.

#7
resahc

resahc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 24.05.2007
Multumesc pentru sugestii SE7EN.
Nu pretul e principalul factor pe care il iau in considerare in alegerea unei companii de hosting. Tocmai de aia il rugasem pe WBF sa ne dea o parere...stiind nici el nu aproba "mocaciuni" si "super oferte" si pe de alta parte are ceva cunostiinte in domeniu.
Nu tre sa ai cine stie ce cunostiinte tehnice sa te prinzi ca in momentul in care majoritatea furnizorilor iti ofera produsul X la ...sa zicem..20 de euro pe luna si vine Gigi Hosting SRL care cere 1 euro pe an ...ceva pute.
Iar la partea cu nelimitatul...sunt de acord ca si acolo miroase....si nu chiar bine.....dar nu inseamna neaparat sa fugi fara sa privesti inapoi.... sunt ceva provideri (din cate am inteles hostgator ar fi unul din ei) unde daca esti mic si nu faci gat (a se intelege ca ai site-uri mici, trafic mic, stres mic) totul merge ok

#8
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.130
  • Înscris: 13.12.2005
Incercati o companie de hosting medie.
Nu colosi de genul Hostgator..etc.
Cautati review, nu ca ar fi o piatra de temelie . multe review-uri sunt ori platite ori facute de suparati care au fost dati afara.

Nu as putea sa va recomand o firma din US pentru ca, sincer , am folosit shared hosting in 1999-2000 ultima data.
Puteti sa postati oferta si daca pot , sa-mi dau cu parerea.

@resahc

Tot respectul meu ca ai inteles cu ce se manaca treaba si esti deja avizat la pacaleli.

#9
bab_fast

bab_fast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 231
  • Înscris: 25.12.2005
Dar din toate hostingurile mentionate care are FFMpeg instalat ( sau macar sa se poata instala ) ?

#10
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 03.08.2006

View Postbab_fast, on Dec 30 2008, 22:21, said:

Dar din toate hostingurile mentionate care are FFMpeg instalat ( sau macar sa se poata instala ) ?

cele care au scris intre ( ) video

by the way........

caut un vps unlimited .. are idee de ce gasesc numai o singura oferta pe tot netul ?

http://www.netrackse...dwidth-vps.html

#11
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.130
  • Înscris: 13.12.2005

View Postbellairplace, on Jan 5 2009, 18:49, said:

caut un vps unlimited .. are idee de ce gasesc numai o singura oferta pe tot netul ?


Pentru ca este o utopie?
Pentru ca nu exista asa ceva?
Pentru ca oricat ai avea obrazul de gros ca vanzator , tot nu poti sa crezi ca cineva va pune botul la asemenea prapastie?

LOL

Editat de WBF, 05 ianuarie 2009 - 19:20.


#12
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 03.08.2006
Astept si alte pareri.. Altfel nu pot trage o concluzie..  :rolleyes:

#13
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
In primul rand gandeste-te ca unlimited nu exista nici la dedicate macar, apoi gandeste-te ca pe un server sunt zeci de VPS-uri. Deci imparte ceva ce nu exista in mai multe bucati si vei vedea ca iti da cu virgula. In cel mai bun caz poti cauta Unmetered (necontorizat), caz in care esti limitat de performantele server-ului.

#14
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 03.08.2006

View Postdarkangelbv, on Jan 8 2009, 00:13, said:

In primul rand gandeste-te ca unlimited nu exista nici la dedicate macar, apoi gandeste-te ca pe un server sunt zeci de VPS-uri. Deci imparte ceva ce nu exista in mai multe bucati si vei vedea ca iti da cu virgula. In cel mai bun caz poti cauta Unmetered (necontorizat), caz in care esti limitat de performantele server-ului.

am vazut pe forumuri ca unii incearca sa acrediteze ideea ca nu exista "unlimited", din anumite puncte de vedere. tocmai acest lucru este posibil din datorita faptului ca lumea nu prea face diferenta intre "unlimited" si "unmetered", in acest fel, respectivii "profita", spunand : .. " pai daca te duci acolo, aia iti trag plasa.. nu exista unlimited, nicidecum pe VPS.. vino la mine sa vezi ca e bine si ieftin ".. si uite-asa is vand "marfa". ( desi ei stiu prea bine despre ce a vrut sa intrebe potentialul client)  B)

fratilor, problema e ca intrebam, daca e sa o luam litera cu litera, daca exista trafic necontorizat pe vps-uri.. ?? de data asta , sper ca m-am facut bine inteles..  (si aici imi recunosc "neglijenta" exprimarii..

p.s. cat despre performantele serverelor cu pachete ... necontorizate,  asta e alta problema.

Editat de bellairplace, 08 ianuarie 2009 - 18:49.


#15
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.130
  • Înscris: 13.12.2005
@bellairplace.
Sa nu te superi pe mine dar esti extrem de prost informat.

Pe un VPS ( server virtual care face parte din xxx servere virtuale de pe ACELASI SERVER DEDICAT) ai o limitare mai sinistra decat pe un dedicat.
Exista o singura interfata prin care vine traficul ,aia este impartita de-i sar capacele.
Ca sa nu mai vorbim ca si serverul pateste aceeasi impartire in switch-ul unde este conectat.

Nu ma lua cu povesti cu aia care incearca sa sperie naivii ca sa-si vanda marfa.........

Ia sa explici tu de ce o colocare ( in care aduci tu serverul) cu bada garantata in switch costa de 4 ori mai mult decat un server dedicat unmetered sau unlimited la acelasi provider??/

Cand raspunzi la intrebarea asta esti apt de analize :D

No offence

Editat de WBF, 08 ianuarie 2009 - 19:06.


#16
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 03.08.2006
Totul pleaca de la furnizorul de net.  daca stam bine si ne uitam pe piata.. nu avem nici un provider de net - sa dea un link de minim 1gb garantat ieftin, ca sa nu mai zicem ca este nevoie de 2 - 3 linkuri pentru a face un datacenter, de ex. Din cauza acestor preturi multi ani de zile se va merge pe minus. (cu toate ca cei mai rentabili ar fi cei de la RDS, toate serviciile din RO sunt scumpe, din cauza lipsei concurentei).

#17
intrus

intrus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 204
  • Înscris: 24.10.2006
feriti-va de fatcow.com pentru hosting .. de curiozitate intra si aplica pentru un hosting UNLIMITED cica si cand ajungi pe la sfarzitul comenzii ink nu plati incearca sa intri pe alt site de hosting exemplu hostmonster.com ti se va deschide un popup cu un Staff cica dar e robot si va negocia cu tine intreabal daca e robot si o sa iti lase la pret in 30 $ deci daca negociezi cu acel robot o sa ajungi undeva la un pret f mic :)) Imi poate reecomanda si mie cineva un hosting bun cu video streamming si file hosting ?va rog.am tot incercat sa gasesc dar nu prea stiu ce sa aleg ... am vazut ceva la servage.net ce parere aveti?

#18
myglobe

myglobe

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 26.12.2008
scuze de off
dar ipvhost.ro astea au ffmpeg? am instalat un script video online,si cere FFMpeg,locatia lui in cpanel.. :| si nu o gasesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate