Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Ceahlaul Piatra-Neamt

- - - - -
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#55
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View PostTeophileos, on 18th August 2009, 22:36, said:

Ce se intampla cu Ceahlaul Piatra Neamt , in Liga a II -a castiga la pas aproape toate meciurile ,
Cred ca-ti dai seama de diferentele dintre prima si a doua liga. Pe vremuri aveai meciuri usoare. Acum toate echipele din prima liga sunt bune si au jucatori buni. Noi avem copiii aia si incercam sa facem ceva. Chiar Stefan a declarat ca orice ar fi nu renunta la actuala formatie si merge inainte cu ea chiar daca retrogradeaza. Asa macar acestia au vazut ce inseamna liga 1 si stiu la ce sa se astepte.

E o diferenta intre echipa din Targoviste si Steaua, nu?

#56
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Ceahlãul are mîine meci în etapa a IV-a a Ligii I în compania celor de la Gaz Metan Medias, formatie pentru care evolueazã si Florin Nohai, fostul fundas al galben-negrilor. Pentru nemteni, jocul se anuntã a fi unul foarte greu în compania unui adversar care a învins pe Craiova si a cîstigat la Curtea de Arges, asa cã moralul muresenilor este la cote foarte bune. Conducerea tehnicã mizeazã în primul rînd pe dorinta jucãtorilor de a se revansa dupã un 0-4 umilitor cu Dinamo pe propriul teren. De asemenea, fotbalistii vor sã îi facã pe membrii conducerii administrative sã uite acel din urmã esec, dupã ce Gheorghe Stefan a pãrãsit tribuna cînd Dinamo a modificat tabela pentru a doua oarã. „Credem cã toti componentii echipei noastre vor sã facã uitatã înfrîngerea cu Dinamo. Considerãm cã diferenta de scor a fost prea mare fatã de cele desfãsurate pe teren“, a declarat Mihai Ionescu, antrenorul principal de la Ceahlãul. Pentru meciul de mîine, conducerea tehnicã nu se poate baza pe serviciile a doi fundasi, Vitelaru si Floricel, ambii accidentati, si nici pe Radu Miron. Si-a revenit însã la capacitate maximã Radu Doicaru, atacantul care nu a jucat pînã acum nici un minut în Liga I, din cauza unor probleme medicale. Marius Burlacu este constient cã Mediasul joacã fotbal, si încã unul frumos si combinativ. „Meciul va fi greu, dar l-am pregãtit bine. Va fi un duel dificil din toate punctele de vedere, mai ales cã echipa de la Medias joacã fotbal. Nu putem spune cã ne sperie, dar prin jocul pe care îl practicã pot pune probleme. Sperãm sã facem si noi un joc frumos si sã venim cu puncte“, a declarat Marius Burlacu, fundasul dreapta al Ceahlãului, care a gresit decisiv la al doilea gol cu Steaua si la primul cu Dinamo. Celãlalt jucãtor de bandã dreapta al Ceahlãului, Ionut Bãdescu, a spus cã cei implicati în viata clubului pietrean nu se asteptau la deznodãmîndul jocului cu Dinamo. Meciul Gaz Metan medias - Ceahlãul va fi transmis în direct de la GSP TV, de la ora 17:30.

Sursa

#57
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Liviu Floricel, fotbalist la Ceahlãul Piatra Neamt, va lipsi din lotul echipei pentru mai mult timp, din cauza unui accident nefericit. „Jucãtorul a sãrit un gard si din neatentie a cãzut si acum are mîna în ghips. Nu se va putea antrena în urmãtoarele douã sãptãmîni“, a declarat Gelu Crãcanã, ofiterul de presã al FC Ceahlãul. Gurile rele au avansat însã si alte variante cu privire la accidentul care a dus la indisponibilizarea fotbalistului. Zvonurile care circulã prin oras vorbesc despre un accident al jucãtorului în cantonamentul echipei, accident care ar fi avut loc duminicã 16 august. Aceeasi cîrcotasi spun cã starea de sãnãtate a fotbalistului este mult mai gravã. Se pare cã în afara mîinii rupte, Floricel a suferit leziuni grave la coaste si la un picior, dar si la cap. Cît timp va sta fotbalistul pe patul de spital încã nu se stie cu sigurantã, însã este clar cã nu va intra prea repede în vederile lui Florin Marin.Sursa

#58
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Cu Doicaru in primu' 11,Ceahlaul a reusit sa deschida scorul la Medias: Gaz Metan-Ceahlaul 0-1.

#59
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Postcosmin_17, on 22nd August 2009, 19:03, said:

Cu Doicaru in primu' 11
Nu prea s-a vazut mnealui. Sa vedem cat se termina la final.

#60
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostDecember, on 22nd August 2009, 19:05, said:

Nu prea s-a vazut mnealui. Sa vedem cat se termina la final.
Nu s-a prea vazut,dar totusi a schimbat mentalitatea echipei cat a fost in teren. Comparativ cu celelalte meciuri,se vede totusi o schimbare.

Gaz Metan - Ceahlaul 0-2 si se preconizeaza prima victorie a Ceahlaului in Liga 1. Am avut ocazia sa vedem si primele 2 goluri. Speram la cat mai multe.

#61
Ultras89

Ultras89

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 609
  • Înscris: 30.10.2007
Nu zic prea multe pentru ca la topicul ista imi iau mereu warm ! Doar ca ... hai Mediasul....pentru un fotbal m-ai curat!

#62
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View PostUltras89, on 22nd August 2009, 19:21, said:

Nu zic prea multe pentru ca la topicul ista imi iau mereu warm ! Doar ca ... hai Mediasul....pentru un fotbal m-ai curat!
Probabil ca te avertizeaza gramatica limbii romane.

Imagini din meciul Gaz Metan - Ceahlaul: 0-2
Sursa: Prosport

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   76.92K   3 downloads
  • Attached File  2.jpg   84.03K   2 downloads
  • Attached File  3.jpg   92.77K   3 downloads
  • Attached File  4.jpg   88.73K   2 downloads
  • Attached File  5.jpg   84.08K   3 downloads


#63
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostUltras89, on 22nd August 2009, 19:21, said:

Nu zic prea multe pentru ca la topicul ista imi iau mereu warm ! Doar ca ... hai Mediasul....pentru un fotbal m-ai curat!
Eu zic sa te duci la scoala si sa inveti sa scrii  :lol:
Cat tine de meci,foarte frumos,mie mi-a placut. Bravo Ceahlaul.

#64
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
A vorbit cineva despre Ceahlaul(nu mai stiu cine),a spus ca anul asta e mai greu,dar daca se salveaza de la retrogradare vor ajunge cat U.Craiova de anul trecut...ii dau dreptate, jucatorii astia tineri nu sunt tocmai minunile Ligii 1 acum,dar daca rezista anul asta vor acumula experienta si vor incepe sa faca meciuri mari.

Cand nu joaca cu Dinamo,hai Ceahlaul!

P.S:La Ceahlaul-Dinamo,meciul unde am fost,ce era cu peluza din spatele portii lui Dolha din a doua repriza(si implicit cea a lui Rohetchi,sau cum se scrie,in prima)?Cam batea vantul pe acolo,doar cativa ultrasi ai Ceahlaului si atat....

#65
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Asta?
Astia-s "tifosii" Ceahlaului. :)

Attached Files



#66
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View Postmattbaker, on 23rd August 2009, 20:04, said:

P.S:La Ceahlaul-Dinamo,meciul unde am fost,ce era cu peluza din spatele portii lui Dolha din a doua repriza(si implicit cea a lui Rohetchi,sau cum se scrie,in prima)?Cam batea vantul pe acolo,doar cativa ultrasi ai Ceahlaului si atat....

In zona la care te referi de obicei intra doar galeria,din cate stiu nu poate intra chiar oricine la galerie si probabil din aceasta cauza sunt asa putini.

View PostDecember, on 23rd August 2009, 20:09, said:

Astia-s "tifosii" Ceahlaului. :)
Decat deloc,e bine si asa. Cred ca mai mult publicul ii ambitioneaza pe jucatori si nu galeria.

#67
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Sper sa nu mai amane astia iar meciul de sambata ca dupa meci plec in vacanta. Daca-l muta duminica chiar mi-e ciuda...

Sper sa vina lumea la meci si cu Pandurii cum au venit la Steaua si Dinamo.

#68
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View PostDecember, on 23rd August 2009, 20:16, said:

Sper sa vina lumea la meci si cu Pandurii cum au venit la Steaua si Dinamo.
Tot ce e posibil sa vina,pentru ca meciul nu este televizat,si singura posibilitate de a vedea meciul,e sa se duca pe stadion.

#69
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

Quote

Decat deloc,e bine si asa. Cred ca mai mult publicul ii ambitioneaza pe jucatori si nu galeria.
Asa este.S-au descurcat admirabil la meciul cu Dinamo,insa au avut adversari puternici,adica galeria lui Dinamo din peluza opusa.

#70
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmattbaker, on 23rd August 2009, 20:22, said:

insa au avut adversari puternici,adica galeria lui Dinamo din peluza opusa.
Galeria Ceahlaului nu exceleaza. Nici oamenii de pe stadion nu prea striga asa cum striga fanii altor echipe. Asa s-au obisnuit. Rar isi incurajeaza spectatorii echipa favorita.

#71
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Mie imi place cand mai striga Domn' Marian "Hai Ceahlaul!" ,atunci se mai trezeste si galeria +publicul,dar mai sunt si multe clipe in care dupa o faza mai aprinsa,mai tresare si publicul si striga.

#72
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Mie imi place cand strig eu la 3,4-o pentru echipa adversa: "Hai baieti! Inca se mai poate!"

Asta-i de pe vremea cand juca Purica si era singurul care alerga la un meci cu Gloria. Of Doamne...ce vremuri :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate