Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

HELP ..i`m freaked out....REPeDEEEE

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#91
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

8-), on May 14 2005, 12:53, said:

pai....ce e asta?:) ......si am facut 2 teste...si cam acelasi lucru l-au aratat

<{POST_SNAPBACK}>

Test de singe.

#92
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
din cate stiu eu ar trebui sa fie doua linii rosii una ovulul si una spermatozoidul. asa ca... :coolspeak:  si ca sa stii, sperma trebuie introdusa adanc in vagin sa stie pe unde sa o ia :D  sa ajunga la ovul. don't worry be happy. o da, chiar daca eu m-am protejat prima data si iubitul  :inlove: meu nu a ejacuat in mine,tot mi-a intarziat ciclul, asa se intampla prima data, dar si eu m-am speriat :w00t:

Edited by florina, 14 May 2005 - 12:10.


#93
8-)

8-)

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.01.2005
prima linie e de test si a doua e testul propriu zis..... ca sa se inroseasca a doua tre sa treaca prin prima.... pe betisorul ala se vede doar 1 linie (cam sus  :confuzzled: ) dar a doua nu e .... am scapat?  :worthy:

#94
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

8-), on May 14 2005, 12:09, said:

prima linie e de test si a doua e testul propriu zis..... ca sa se inroseasca a doua tre sa treaca prin prima.... pe betisorul ala se vede doar 1 linie (cam sus  :confuzzled: ) dar a doua nu e .... am scapat?  :worthy:

<{POST_SNAPBACK}>

Citeste instructiunile pana le intelegi. Nu toti le inteleg din prima. Daca ai doar o linie rosie, inseamna ca ai scapat !

#95
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

Ana_Karr, on May 14 2005, 13:15, said:

Citeste instructiunile pana le intelegi. Nu toti le inteleg din prima. Daca ai doar o linie rosie, inseamna ca ai scapat !

<{POST_SNAPBACK}>

Cam asa ceva. Pe de alta parte testele alea mai pot da gres. Adica nu te poti baza 100% pe ele.

Edited by mufa, 14 May 2005 - 12:16.


#96
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
da ai scapat. dar stai sa inteleg. ai pus intrebarea in 4 ianuarie si inca nu stii sigur?  :nonobad: stii ca dupa 3 luni se vede deja ca femeia este insarcinata?

#97
8-)

8-)

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.01.2005
florina  pai de unde sa stiu eu mai....sunt novice :) lasa ca am timp sa invatz

#98
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

mufa, on May 14 2005, 12:16, said:

Cam asa ceva. Pe de alta parte testele alea mai pot da gres. Adica nu te poti baza 100% pe ele.

<{POST_SNAPBACK}>

Ba da, poti avea incredere in ele, daca adaugi la rezultatul pozitiv urmatoarele : actul sexual in zilele de feritilitate, "terminare" inauntru, si intarzierea ciclului cu 2 saptamani.

8-), on May 14 2005, 12:21, said:

florina  pai de unde sa stiu eu mai....sunt novice :) lasa ca am timp sa invatz

<{POST_SNAPBACK}>

Nu i-a venit ciclul de 3 luni, si voi mai faceti teste Barza ? Sau s-a intamplat dinou ?Vedeti ca  ulciorul ala nu merge la apa la infinit.

#99
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
bine dar gandeste-te ca daca era insarcinata peste 4 luni aveai deja un bebe :inlove:  sa stii pe vitor, testele de sarcina astea ce la faci acasa se fac dupa 2 saptamani dupa ce faci greseala :D  si se repeta dupa doua zile dupa ce l-ai facut pe primul :deadtongue:
si daca nu i-a venit ciclu de 3 luni au trecut 5 luni de atunic, deja ar trebui sa aiba burta.
daca nu are ciclu inseamna ca are probleme. fugi la ginecolog

Edited by florina, 14 May 2005 - 12:27.


#100
8-)

8-)

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.01.2005
hmm....  :deadtongue: e clar....am scapat ./..nu? :w00t:




(luna asta i-a intarziat... are vreo 4 zile ?deasta am facut testul  :console: )

Attached Files

  • Attached File  05.jpg   24.73K   74 downloads


#101
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
of facem chat aici. asculta, daca vine o data ciclu dupa ce o faceti nu are cum  sa fie insarcinata. esti incredibil mai, nici fata nu stie?

#102
8-)

8-)

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.01.2005

Ana_Karr, on May 14 2005, 12:25, said:

Nu i-a venit ciclul de 3 luni, si voi mai faceti teste Barza ? Sau s-a intamplat dinou ?Vedeti ca  ulciorul ala nu merge la apa la infinit.

<{POST_SNAPBACK}>


citisem in mai multe locuri ca unele femei au sangerari in primele luni de sarcina..si le confunda cu ciclul...
in lunile trecute a fost pe stop dar luna asta a intarziat...

#103
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Or fi de la tzara de n-au habar de nimic  :puke:

#104
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
exista intotdeauna 2 posibilitati :
1.sa fie insarcinata si sa-i vina ciclul pana in cel mult a patra luna de sarcina
2.sa nu fie insarcinata dar sa aiba greturi(din varii alte motive) si sa nu ii vina sau sa ii intarzie ciclul

testul pe care l-ai vazut este neconcludent si poate arata un fals-pozitiv sau un fals-negativ din mii de alte motive (a se citi substante introduse in corp).

dupa cum arata in imagini este negativ.

concluzie: sa mearga sa consulte un ginecolog care ii va prescrie anticonceptionale si care sunt pana in prezent cea mai sigura metoda posibila.
este destul de mare pentru asta (in marea britanie, se recomanda fetelor in scoli, la 11-12 ani, si anume la clasa a 5-a)
nu exista efecte secundare majore si au o multitudine de beneficii dar nu asta e topicul

pe langa asta, cum au spus-o si altii GO SEE A DOCTOR ! cea mai sigura si eficienta metoda

and that's it...fara stresuri si dureri de cap

#105
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,799
  • Înscris: 13.01.2005

spare-me, on May 18 2005, 14:29, said:

este destul de mare pentru asta (in marea britanie, se recomanda fetelor in scoli, la 11-12 ani, si anume la clasa a 5-a)

<{POST_SNAPBACK}>

Da-mi voie sa ofer citeva ciocane in cap idiotilor de doctori din MB care dau anticonceptionale copiilor de 11-12 ani. :ciocan: :ciocan: :ciocan:

#106
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
chiar te rog....sa nu crezi c-am inventat eu asa ceva sau ca e un zvon venit pe dunare
a fost la stiri si in toate ziarele chestia asta, si n-am zis ca sunt de acord cu ea...
era doar un exemplu
plus ca, la 11 ani nu, dar pentru subiectul in cauza, care din cate-am inteles eu are 17 ani, sau cam asa ceva, nu e  o problema, ci chiar o recomandare care i-ar putea face bine din multe puncte de vedere.
...

#107
jad

jad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.03.2005
fereste-ne doamne de pustii cu ejaculare precoce si fara educatie sexuala, uite ce fac pun forumul pe jar...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate