Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi
 Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!
 

scola de soferi neserioasa

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Problema mea a inceput cand am apelat la 1 din cele 2 variante disponibile in orasul meu pentru obtinerea cat C,C+E.

Am achitat taxa  de scolarizare,mi-am facut dosarul,l-am depus pentru programare,am promovat proba teoretica dar pentru proba practica instructorul nu a venit cu camionul.
Mi-a facut reprogramare peste 2-3 saptamani si am obtinut categoria C.

Ma programez pentru cat C+E ma prezint si promovez proba teoretica dupa ce picasem 1 data.Primesc programare pentru traseu peste 7 zile,merg la scoala de soferi si vorbesc cu "directorul"(patronul care are 1 amarata de cartela in telefon si ramane fara credit cand il suna pe instrctor)si imi spune sa merg in dimineata zilei de 28 cand trebuie sa sustin proba practica .In respectiva dimineata isi suna instructorul responsabil de camion si il intreaba daca poate sa mearga la in orasul resedinta de judet (27km).Pe mine ma trimite la locul de unde se pleaca pe traseu pentru a afla ora la care incepe testarea pentru cat C.Intreb politaiul la care eram repartizat si imi spune ca in jurul orei 13 voi incepe.Il sun pe director si pe instructor sa le comunic ora iar "marele patron"ma intreaba cine este examinatorul iar la aflarea numelui imi propune sa aman traseul pe motiv ca acel examinator este"prostalan" lucru total neadevarat fiind unul dintre putinii care nu aqfiseaza o fata aroganta si vorbeste si frumos.Refuz sa aman si imi spune ca trimite camionul cu remorca.La ora 12 sun sa intreb daca a plecat din oras si imi spune ca are aprinsa martorul de presiune ulei si ca nu poate merge cu camionul.
Imi spune ca ma va programa in 2 sept  dar astazi cand trec pe la el imi spune ca am programare pe 23 spetembrie.Cand am auzit am iesit nervos din birou injurandu-l in gand de toata familia.

Deoarece din cauza lui am "pierdut" 2 luni de zile + ca voi fi nevoit sa fac un drum dus-intors de +600 Km pentru a sustine proba practica,vreau sa ma razbun.Intrucat nu sunt genul care sa-i zgarai masinile(si are 3 pe scoala+1 personala) sau sa toarn acid peste ele,doresc sa  ii fac antireclama cu ajutorul internetului,fluturasi,stickere lipite pe masinile prietenilor eventual afise.
Este leal??Ma poate da in judecata si sa aiba castig de cauza??
Ma puteti ajuta cu ceva texte pentru antireclama??

Si o ultima intrebare.In ce conditii pot sustine proba pe alta masina??


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate