Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...
 

Totul despre TURCIA 2

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
7278 replies to this topic

#685
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 04.02.2008

View Postw140, on Jan 8 2009, 09:37, said:

Ti-am trimis PM.

Te rog trimite-mi si mie numele firmei de la care ai luat RW.
Multumesc

#686
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 30.04.2008

View Postjudas, on Jan 8 2009, 10:17, said:

Te rog trimite-mi si mie numele firmei de la care ai luat RW.
Multumesc
Ti-am trimis

#687
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 04.02.2008

View Postw140, on Jan 8 2009, 10:23, said:

Ti-am trimis

Am primit.
Mutumiri

#688
dcop

dcop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2008

View Postw140, on Jan 8 2009, 00:29, said:

Gata, m-am scapat de o grija, am luat la Royal Wings, incepand cu 26 august, si sper ca conditiile sa fie cel putin la fel de bune ca si in anii trecuti.
:worthy: Te rog frumos trimite-mi si mie numele agentiei pe pm ca vreau si eu acolo! Au deja preturile pentru anul asta?

#689
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 30.04.2008

View Postdcop, on Jan 8 2009, 10:33, said:

:worthy: Te rog frumos trimite-mi si mie numele agentiei pe pm ca vreau si eu acolo! Au deja preturile pentru anul asta?
Ti-am trimis.
Oferta e cu rezervare online de pe NET, pretul in Lire Sterline.

#690
dcop

dcop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2008

View Postw140, on Jan 8 2009, 10:44, said:

Ti-am trimis.
Oferta e cu rezervare online de pe NET, pretul in Lire Sterline.
Iti multumesc mult! Cred totusi ca e vorba de lire turcesti. Ai mai rezervat vreodata prin ei, n-am prea inteles daca trebuie platit tot odata + garantie sau cum se face?

View Postbibicu13, on Jan 7 2009, 22:37, said:

Salut,

noi am stat aici : SOS Cave Hotel . E mai mult o pensiune (mic dejun inclus) insa privelistea de pe terasa e superba. Mai jos ai o poza luata chiar de pe terasa hotelului (in dreapta sus se vede "castelul" Ucisar). Pretul: 45 Euro/camera cu jacuzzi/zi. Prin zona mai erau: Canion View Hotel sau Legend Cave Hotel insa poti sa iti alegi unul din lista urmatoare: Cazare Goreme.

Noi l-am ales pe asta (SOS Cave) pt priveliste si pt faptul ca era chiar la intrarea inspre Pigeon Valley.

:peacefingers:
Multumesc, arata interesant, voi ati fost multumiti? Banuiesc ca ati fost cu masina - ati avut loc de parcare? Si mai am o intrebare si gata: cum ati rezervat le-ati trimis email si ati platit cand ati ajuns sau cu credit card?
Iti multumesc inca o data!

#691
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
A fost careva dintre voi de revelionul acesta in Antalya? Imi puteti spune cum a fost, mai ales vremea?

#692
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008
Ati vazut ce preturi "serioase" au afisat cei de la jeka pentru la vara?

#693
veek_media

veek_media

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.03.2007
Vreau si eu firma care se ocupa de Royal wings. Acolo vreau sa merg ca am 4 copii si e vacanta pentru ei exclusiv.

#694
Catmar

Catmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 24.03.2008
[quote name='dcop' date='Jan 8 2009, 11:24' post='5787144']
Iti multumesc mult! Cred totusi ca e vorba de lire turcesti. Ai mai rezervat vreodata prin ei, n-am prea inteles daca trebuie platit tot odata + garantie sau cum se face?

Am vrea noi sa fie lire turcesti...Din pacate, cu siguranta e vorba de lire sterline.

#695
silvia71

silvia71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.06.2007
@ ANDOX
Iti multumesc mult pentru lista cu hotelurile care ofera gratuitate copiilor pana in 14 ani. Stiam de hotelul unde a fost Cris, mi-se pare superb...dar anul asta, trebuie sa recunosc ca-mi depaseste bugetul...
Oferta de la Dinler nu cred c-o voi mai "pupa" :lol:  eu vreodata ! Am spus si repet, fara sa fiu subiectiva un raport pret-calitate , in favoarea calitatii, nu cred ca e atat de usor de gasit. Citesc acest topic de 2 ani, si fac mereu comparatii. Dar de fapt nici nu trebuie mai mult decat comparatia cu Arancia tot din Alanya sau, de ce nu cu hotelul Ozcelik (nu Grand Ozcelik!) din Kusadasi.  S-ar putea ca in cele din urma, daca nu voi gasi altceva si daca reusesc cumva sa "largesc" bugetul de vacanta sa mergem tot la Dinler, achitand pt. baiat integral . Un calcul simplu 36x3=108 euro/zi, este rezonabil prin comparatie cu 70x2 sau 60x2 etc  :) . Insa, din nefericire totul depinde de posibilitatile de "largire" ale bugetului...
Am sa astept sa apara ofertele mai multor agentii, desi anul trecut Dinler, la alte agentii decat Jeka mi-a fost oferit cu exact 56 euro/persoana. Diferenta de 20 euro/pers/zi mi-se pare totusi foarte mare. Fapt care nu prea ma lasa sa sper ca voi gasi cine stie ce oferta mai buna la alte agentii. Dar, bine inteles, nu se stie niciodata, asa ca nu ma voi grabi, voi "sonda" si voi astepta cel putin pana la jumatatea lui februarie.
Si apropo de preturi ! Ma asteptam ca toate ofertele pentru acest an sa fie mai bune, tot din pricina celebrei crize financiare. Insa vad ca nu s-au produs schimbari ! Tu ai observat cumva vreo schimbare ?

View PostPaperotzi, on Jan 8 2009, 11:40, said:

Ati vazut ce preturi "serioase" au afisat cei de la jeka pentru la vara?

Asta spuneam si eu ! Ma asteptam la oferte mult mai bune, la reduceri substantiale .Insa, nik :lol:...
Oare cand vor aparea pe piata ofertele fantastice, cu reducerile de pana la 30%, despre care se tot "bombane" la tv ?

#696
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postsilvia71, on Jan 8 2009, 12:32, said:

Asta spuneam si eu ! Ma asteptam la oferte mult mai bune, la reduceri substantiale .Insa, nik :lol:...
Oare cand vor aparea pe piata ofertele fantastice, cu reducerile de pana la 30%, despre care se tot "bombane" la tv ?

Pe de alta parte, spunea cineva ca turcii nu au majorat preturile. Si mi-a dat ca argument tarifele practicate de agentiile de turism de dincolo. Mai sus spunea cineva ca a facut rezervare la Royal Wings din 26 august la 1450 euro pentru 2 adulti si un copil, pentru 12 nopti. Adica 60 de euro pe noapte de persoana. Rezervarea a facut-o, din cite am inteles, pe net, dar nu stiu unde anume. La jeka, pentru aceasi perioada tariful este de 90 (de fapt 98, dar am aplicat reducerea).
Asa ca, noile tarife par a fi facute pentru iesirea din criza. A agentiilor de turism de la noi. In cazul in care ce s-a scris pe aici este adevarat. Abia astept sa aflu unde anume s-a facut rezervarea respectiva pentru RW.

#697
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
dintre astea 2 alege antedon dar la nivelul asta mai bine alege sungate port royale sau mardan palace sau chiar rixos premium
[/quote]

multumesc Rott

am sa i-au in considerare

Edited by need_alex, 08 January 2009 - 13:42.


#698
dcop

dcop

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.04.2008
Am vrea noi sa fie lire turcesti...Din pacate, cu siguranta e vorba de lire sterline.
[/quote]
Ai dreptate, ma grabeam si nu am citit cu atentie. Din pacate sunt lire sterline.

#699
bernadius

bernadius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2008

View Postw140, on Jan 8 2009, 00:29, said:

Gata, m-am scapat de o grija, am luat la Royal Wings, incepand cu 26 august, si sper ca conditiile sa fie cel putin la fel de bune ca si in anii trecuti.
Sper sa nu te stresez dar te-as ruga sa-mi trimiti si mie datele de contact ale agentiei cu care lucrezi.
Multumesc

#700
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 30.04.2008

View Postbernadius, on Jan 8 2009, 16:03, said:

Sper sa nu te stresez dar te-as ruga sa-mi trimiti si mie datele de contact ale agentiei cu care lucrezi.
Multumesc
Ti-am trimis PM, cu cei de la care mi-am cumparat eu sejurul la RW.

View Postdcop, on Jan 8 2009, 15:05, said:

Am vrea noi sa fie lire turcesti...Din pacate, cu siguranta e vorba de lire sterline.

Ai dreptate, ma grabeam si nu am citit cu atentie. Din pacate sunt lire sterline.
Ieri cand eu am cumparat, raportul era: 1 GBP (Lira sterlina) = 1,1 euro, adica eu am cumparat RW din 26.august.'09, pt. 12 nopti/2adulti+1copil, cu pretul total de 1317,36 GBP, si am cumparat ieri cele 1318 GBP cu 1450 euro, ceeace inseamna 120,83 euro/noapte/2adulti+1copil de 7 ani/din data de 26.august.'09. Unde pui ca din cele 1318 GBP ieri am achitat doar 180 GBP (60 GBP x 3 persoane), restul urmand sa-i platesc pana cu maxim 60 zile inainte de inceperea datei de cazare, diferenta (restul) de 1038 GBP sant (fizic) la mine acasa, asta pt. a nu fi afectat de o viitoare modificare a cursului GBP vs. euro.

Edited by w140, 08 January 2009 - 16:50.


#701
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 30.04.2008

View Postw140, on Jan 8 2009, 16:22, said:

Ieri cand eu am cumparat, raportul era: 1 GBP (Lira sterlina) = 1,1 euro, adica eu am cumparat RW din 26.august.'09, pt. 12 nopti/2adulti+1copil, cu pretul total de 1317,36 GBP, si am cumparat ieri cele 1318 GBP cu 1450 euro, ceeace inseamna 120,83 euro/noapte/2adulti+1copil de 7 ani/din data de 26.august.'09. Unde pui ca din cele 1318 GBP ieri am achitat doar 180 GBP (60 GBP x 3 persoane), restul urmand sa-i platesc pana cu maxim 60 zile inainte de inceperea datei de cazare, diferenta (restul) de 1038 GBP sant (fizic) la mine acasa, asta pt. a nu fi afectat de o viitoare modificare a cursului GBP vs. euro.
Scuze am scris gresit, restul de plata nu este 1038 GBP, corectez, este 1138 GBP, mai exact 1137,36 GBP.  :)

Edited by w140, 08 January 2009 - 17:02.


#702
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
@silvia 71 ,
nu prea am vazut preturi anul acesta , iar ce am vazut sunt cu 20-30 % mai mari ca anul trecut

@w140,
Si cum platesti ? Prin transfer bancar in contul lor sau prin Western Union sau ceva similar?
Explica te rog pe larg cum e cu plata .
Thx

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate