Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Liga Campionilor 2008-2009

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#1
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Tocmai s-au incheiat tragerile la sorti pentru al treilea tur preliminar si asupra Stelei s-a intors tot norocul pe care l-a avut anul trecut. Jucam cu Galatasaray. Intr-un fel e mai bine pentru ca daca se vor califica, vor demonstra ca merita in grupe.

CFR e deja acolo.

Ce ziceti, se califica Steaua?

#2
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
siguuur că da...ne-o luăm și acolo și aici, mai ales că cică va pleca și rădoi..deci nu cred că vom mai avea apărare :| deși la noi mijlocul și atacul sunt problema.

#3
bastian_welher

bastian_welher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 30.03.2008
Steaua are sansa ei, dar daca pleaca Radoi va fi si mai greu! Nu zic sa nu plece Radoi, ci din contra, sa plece caci isi facu datoria pe deplin fata de Steaua si este un jucator f bun, care ar face fata fara probleme la Inter.

Daca vrem sa ne calificam, in meciul tur ar trebui sa jucam un sistem 4-2-3-1 in formula Zapata/ Golanski, Goian, Ghionea, Marin/ Ov. Petre, Thiago/ Szekely, Dayro, Ochirosii/ Stancu si sa practicam un joc pe benzi cu diagonale PE JOS in adancime.
Rezervele sa fie Vatca, Rada, Plesan, Badea, Arthuro, Nesu.
In retur, daca scorul este favorabil, ar trebui sa jucam 4-1-4-1 (Zapata/ Golanski, Goian, Ghionea, Marin/ Ov. Petre/ Szekely, Plesan, Dayro, Ochirosii/ Stancu) sau chiar un foarte ofensiv 4-1-3-2 (Zapata/ Golanski, Goian, Ghionea, Marin/ Ov. Petre/ Szekely, Dayro, Ochirosii/ Stancu, Arthuro).

Nu am pomenit nimic aici de Toja pt ca si daca ajunge la timp, trebuie sa se integreze in echipa!
Pe Banel, care este jalnic, sa-l tina numa in afara lotului sau sa-l vanda!
Sa i se dea o sansa lui Rada, care este f aproape ca valoare de Ghionea si cu ceva jocuri in picioare ar fi la fel de bun! Este tanar, are tehnica, este inalt, are detenta buna, plasament, deposedeaza bine si are aport ofensiv la cornere. Nu vreau sa-l mai vad pe Baciu ca prima optiune pt postul de fundas central.
Dayro este totusi atacant retras, iar Lacatus il foloseste coordonator de joc din lipsa de personal... Sincer, este singurul care s-ar putea preta cat de cat acestui post, dar nu este postul pe care el ar da maximum de randament...

Daca vom juca in pase pe jos, 1-2-uri, tringhiuri de pase, pase pe culoar, vom verticaliza si schimba des directia de atac (chiar in timpul aceleasi faze de atac), daca ne vom apara la 35 de metri de poarta noastra si vom urca si cu fundasii laterali, este posibil sa facem o figura f frumoasa impotriva otomanilor.

Daca nu pleaca Radoi, si Lacatus tine mortis sa joace cu 2 inchizatori (sistemul 4-1-4-1 nu exista la Steaua pt ca Thiago este... inchizator!!!), atunci sa foloseasca cuplul de fundasi centrali Goian - Ghionea (Rada) si cuplul de inchizatori Radoi - Ov. Petre!

Am mare incredere in Ochirosii (este tanar, tehnic, bataios, centreaza bine chiar si din alergare, cauta poarta, furnizeaza baloane utilizabile, schimba des partea si intra mult in centru cand este nevoie), de aceea il prefer in locul lui Banel.

In final, parerea mea, ar trebui ca de la Steaua sa plece: Vatca (este ok, dar Tatarusanu este de viitor!), Banel, Surdu, Neaga, Lovin, Baciu, Cernea, Badea si sa fie (re)adusi in locul lor Tatarusanu (stiu, este imprumutat la Bistrita), Bicfalvi si Tudose (Buzau), Vasilache (Pandurii), Sepsi (Benfica), Costea si Wobay (Craiova). Daca se impute situatia la Rapid, sa se incerce aducerea lui Marius Constantin si Buga... Ii pierduram aiurea pe Jula (plecat de la Otelul in Germania) si pe Goga (de la Cluj la Timisoara). Astia doi erau f buni pt Steaua!
Daca tot se cauta un mijlocas de creatie, sa se plateasca 5 milioane pt unul cu adevar bun!
Sa nu se mai aduca toate ciurucurile de prin Portugalia si America de Sud, ci doar jucatori de valoare sau sa se caute talente in Liga a 2-a! Mirel Radoi, capitanul Stelei, un jucator f bun, nu fuse oare adus in 2000 la Steaua direct din Divizia B???!!! Ba da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Arthuro si Kapetanos abia venira, deci nu pot sa ma pronunt, insa pana acum nu prea imi placura de ei!

Edited by bastian_welher, 02 August 2008 - 14:17.


#4
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
De Plesan n-ai zis nimic. Si el e un jucator foarte bun, ar merita un loc in echipa, mai ales ca unii noi-veniti n-au demonstrat nimic, inca.

#5
bastian_welher

bastian_welher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 30.03.2008

View PostSoR!n, on Aug 2 2008, 17:50, said:

De Plesan n-ai zis nimic. Si el e un jucator foarte bun, ar merita un loc in echipa, mai ales ca unii noi-veniti n-au demonstrat nimic, inca.

Ba zisei ceva, citeste cu atentie. Nu prea m-a impresionat pana acum, dar, ce-i drept, nici nu prea a fost lasat sa joace ofensiv, mereu fiind ingradit in postura de mijlocas la inchidere...

#6
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Inainte sa vina la Steaua a avut o perioada foarte buna, tocmai le daduse clujenilor 2 goluri cu Timisoara, asa ca au avut grija in meciul direct sa nu se mai intample.

#7
squerrr

squerrr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.08.2007
Eu sunt de parere ca Steaua nu se va califica.Nu cred ca putem sa ii spunem noi lui Lacatus pe cine sa bage sau nu in teren.
Asta poate sa o faca doar Becali.

#8
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007
Sa speram ca da.

#9
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006

View PostSoR!n, on Aug 1 2008, 13:36, said:

Ce ziceti, se califica Steaua?

:roflmaofast:

Eu unul nu cred.

#10
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Echipele probabile pentru meciul din această seară!

[ http://www3.gsp.ro/zoom/92275/491-57277-echipe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
sper ca steaua sa faca o figura frumoasa  ^_^

#12
redsor

redsor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.01.2007
Dinamo Bükreș takımın taraftarları Galatasaray takımına Steaua Bükreș ile maçında bașarılar diliyor. İki așk tek düșman Steaua.
sa ne uitam la tv de la 3-0 :) B)

Attached Files


Edited by redsor, 13 August 2008 - 15:52.


#13
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
vedeti echipa probabila pe care o va alinia Steaua

http://07cpu.blogspo...asta-seara.html

#14
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
se pare ca ov. petre nu va juca :)

#15
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
hmmm  ... joaca lovin cu radoi la mijloc ?  :)

#16
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Da ce e chipă e și Galata asta? Cu puțin noroc și U Cluj o bate. Ce tot fac atâta scandal toți pentru un foc de paie?

#17
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
Cronica meciului Galatasaray - Steaua o puteti vedea pe 07 cpu! CLICK pe urmatorul LINK pentru a o vedea!  

http://07cpu.blogspo...2-2-steaua.html

#18
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Hai nene lasă-ne cu reclama la blogul tău. Dacă ai de scris ceva atunci scrie. Citește regulamentul!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate