Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Liga Campionilor 2008-2009

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#37
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Barcelona 5-2 Lyon
FC Porto 0-0 Atletico Madrid
Manchester United 2-0 Inter Milan

.. si AS Roma 1-0 Arsenal si dupa prima repriza de prelungiri, ramane de vazut rezultatul final - marcheaza cineva sau se ajunge la penalty-uri :D

#38
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Update:
AS Roma 1-0 Arsenal '120, respectiv 6-7 dupa penalty-uri.
Pentru AS Roma au marcat Pizarro, Baptista, Montella, Totti, Aquilani si Riise; au ratat Vucinic si Tonetto (penalty-ul decisiv).
Pentru Arsenal au marcat Van Persie, Walcott, Nasri, Denilson, Toure, Sagna si Diaby; a ratat Eduardo (primul penalty din seria de 16).

Asadar, Arsenal va insoti in sferturile de finala pe Barcelona, FC Porto, Manchester United, Bayern Munich, Chelsea, Liverpool si Villareal.

Edited by abcdefu, 12 March 2009 - 00:37.


#39
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Diseara si saptamana viitoare se joaca UEFA, apoi pe 20 martie extragerile :
  As vrea asa niste meciuri :
Barcelona - Man UTD
Arsenal - Liverpool
Porto - Villareal
Bayern Munchen - Chelsea

#40
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006

Vizualizare mesajHoudin, pe Mar 12 2009, 22:04, a scris:

Diseara si saptamana viitoare se joaca UEFA, apoi pe 20 martie extragerile :
  As vrea asa niste meciuri :
Barcelona - Man UTD
Arsenal - Liverpool
Porto - Villareal
Bayern Munchen - Chelsea
Porto - Villareal mi se pare un meci cam "slabut" in comparatie cu un Barcelona - Manchester.. care merita pastrat cel putin pt semifinale. :P

Edited by SoR!n, 12 March 2009 - 22:15.


#41
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Da, Porto - Villareal ar fi "slabut", insa mi-ar placea foarte mult o extragere in genul acesta pentru ca Porto ar avea din nou sansa unui parcurs foarte bun - asemanator celui din era Mourinho. Sincer, desi este putin probabil, chiar m-as bucura ca Porto sau Villareal sa faca marea surpriza, incepand poate chiar prin eliminarea unei echipe englezesti.

Edited by abcdefu, 13 March 2009 - 00:38.


#42
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

Vizualizare mesajSoR!n, pe Mar 12 2009, 22:15, a scris:

Porto - Villareal mi se pare un meci cam "slabut" in comparatie cu un Barcelona - Manchester.. care merita pastrat cel putin pt semifinale. :P
Au fost discutii si anul trecut cu privire la tragerile la sorti ... dar la nivelul acesta, ma indoiesc.
In acest moment, tinand cont si de Champions League si de campionat, in finala ar merita sa fie United si Barca.

#43
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Sferturi :

Villarreal CF - Arsenal London
Manchester United - FC Porto
FC Liverpool - Chelsea London
FC Barcelona - Bayern Monachium

Man UTD prima finalista. :)

#44
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Se pare ca anul acesta e imposibil de repetat 2 x semifinale complet englezesti :D Pacat de Porto ca a picat cu Manchester, slabe sanse acum.

#45
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Chelsea - Liverpool 4-4!!! Sincer, nu cred ca am mai vazut asa ceva, la acest nivel. Liverpool pare predestinata sa faca meciuri mari. Si atunci cand nu se califica, o face intr-o maniera in care nu poti nu-i admiri, indiferent cu cine tii. Baietii astia, impinsi de la spate de niste suporteri fantastici, au crezut in sansa lor pana in minutul '93. La 3-2 sunt convins ca Benitez nu mai avea nicio speranta, dar spiritul lui Liverpool nu-si spusese ultimul cuvant. Am avut de toate in meciul acesta. Multumim Chelsea! Multumim Liverpool!

#46
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

Vizualizare mesajmircea21, pe Apr 14 2009, 23:54, a scris:

Chelsea - Liverpool 4-4!!! Sincer, nu cred ca am mai vazut asa ceva, la acest nivel. Liverpool pare predestinata sa faca meciuri mari. Si atunci cand nu se califica, o face intr-o maniera in care nu poti nu-i admiri, indiferent cu cine tii. Baietii astia, impinsi de la spate de niste suporteri fantastici, au crezut in sansa lor pana in minutul '93. La 3-2 sunt convins ca Benitez nu mai avea nicio speranta, dar spiritul lui Liverpool nu-si spusese ultimul cuvant. Am avut de toate in meciul acesta. Multumim Chelsea! Multumim Liverpool!
Da, dom'le, asta meci !

#47
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
La inceputul meciului, imi cam doream sa castige Chelsea. Dar cand a marcat Fabio Aurelio primul gol - si de fapt tot restul meciului, am fost asa de happy... acest meci sigur intra in istoria intalnirilor cele mai spectaculoase din CL :D

#48
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Sa vedem cum o s-arate Arsenal - M.United, sper sa se apropie de meciul englezesc din sferturi.

#49
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
O sa vedem, la o saptamana de la acel 4-4 am mai avut unul in Premier League si mai spectaculos dupa parerea mea.

#50
abcdefu

abcdefu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 21.03.2007
Cu atat mai spectaculos pentru fanii lui Arsenal cu cat noul star de pe Emirates Stadium, Andrei Arshavin, a inscris toate cele patru goluri pentru echipa sa.

Personal, mi-as dori o reeditare a finalei din 2006 sau, daca nu, un Arsenal - Chelsea.

Edited by abcdefu, 22 April 2009 - 20:59.


#51
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Daca Barca va trece de Chelsea, va castiga CH indiferent de adversar.

#52
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
ar fi foarte interesanta inca o finala Arsenal cu Barcelona.Ii apreciez foarte mult pe cei de la Arsenal,in ultimii ani au jucat spectaculos si au foarte multi jucatori tineri promovati de Arsene Wenger.In orice caz meciurile din CL sunt cele mai frumoase din fotbal dupa parerea mea si meciurile din semifinale nu vor face exceptie

#53
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Dar o finala Barca - United nu-si doreste nimeni?! Au fost de-a lungul intregului sezon cele mai constante echipe, cu un plus pentru Barca. Sau va temeti ca se va intampla ce s-a intamplat anul trecut, adica un singur gol in 2 intalniri (dar ce gol!)? Personal, nu cred ca va fi cazul. In acest moment, nu apararea este punctul forte al celor 2 formatii.

#54
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

Vizualizare mesajmircea21, pe Apr 23 2009, 15:32, a scris:

Dar o finala Barca - United nu-si doreste nimeni?! Au fost de-a lungul intregului sezon cele mai constante echipe, cu un plus pentru Barca. Sau va temeti ca se va intampla ce s-a intamplat anul trecut, adica un singur gol in 2 intalniri (dar ce gol!)? Personal, nu cred ca va fi cazul. In acest moment, nu apararea este punctul forte al celor 2 formatii.

:death: Eu nu vreau sa mai retraiesc inca odata meciul de anul trecut.
De mic copil am tinut si cu Barca si cu Man Utd. Iubesc istoria si tot ce tine de cele doua cluburi.
Daca totusi se va intampla ca Barca sa treaca de Chelsea si Man Utd. sa castige cu Arsenal, atunci cred ca Barca va castiga in finala.

Cam asa vad eu sansele la castigarea CL :  1. Barca  2. Man. Utd  3. Chelsea  4. Arsenal

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate