Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

Antivirus

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#19
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007

View PostAnn0nim, on Jan 12 2009, 15:41, said:

scuza-ma dar eram cam nervos atunci (chestii personale) si nu gaseam pe cineva sa imi vars nervii :notangel: (totusi a meritat si el un pic)

Tre` sa recunosti ca ceea ce ai facut tu nu reprezinta mare branza... (in lumea programarii tinde spre 0). Oricum, e bine ca iti da incredere in sine si poti sa avansezi.

#20
TOLUEN

TOLUEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.08.2008
Mor de invidie pentru acest "super program"...NOT!
Uiti ca fisierele alea .gutza.exe sunt majoritatea virusi pentru ca se autoreplica si degeaba stergi tu fisierul pentru ca dupa rularea antivirusului tau fisierul .gutza.exe revine. Daca era un troian mai ziceam...
Poti sa il faci sa afiseze cate fisiere a gasit cu forma .mp3.exe (nu neaparat si sa reuseasca sa le stearga), il rulezi de trei ori si vei constata cu uimire ca numerele afisate la ultimele doua rulari sunt identice si diferite de zero. Asta pentru ca dupa prima rulare se sterg doar troienii, virusii replicandu-se.
Din start programul nu sterge virusii ci doar alte tipuri de malware care nu se replica.
Asa ca programul tau este useless.
Eu zic sa iti folosesti talentul la alte programe pentru ca programul asta nu foloseste nimanui.
Fa un program de rezolvat Sudoku 9X9 de exemplu.

Edited by TOLUEN, 14 January 2009 - 16:01.


#21
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostAndreiASM, on Jan 14 2009, 15:53, said:

Tre` sa recunosti ca ceea ce ai facut tu nu reprezinta mare branza... (in lumea programarii tinde spre 0). Oricum, e bine ca iti da incredere in sine si poti sa avansezi.

nici nu credeam asta,mai degraba tinde spre - infinit.Asa ceva e bun de dat varului/prietenei/unchiului care au net de 2 zile si trag orice,asa stiu si ei cand e cazul sa mai foloseasca antivirusul(sau iti place sa le instalezi windows-ul din 2 in 2 saptamani  :D ).

View PostTOLUEN, on Jan 14 2009, 15:58, said:

Mor de invidie pentru acest "super program"...NOT!
Uiti ca fisierele alea .gutza.exe sunt majoritatea virusi pentru ca se autoreplica si degeaba stergi tu fisierul pentru ca dupa rularea antivirusului tau fisierul .gutza.exe revine. Daca era un troian mai ziceam...
Poti sa il faci sa afiseze cate fisiere a gasit cu forma .mp3.exe (nu neaparat si sa reuseasca sa le stearga), il rulezi de trei ori si vei constata cu uimire ca numerele afisate la ultimele doua rulari sunt identice si diferite de zero. Asta pentru ca dupa prima rulare se sterg doar troienii, virusii replicandu-se.
Din start programul nu sterge virusii ci doar alte tipuri de malware care nu se replica.
Asa ca programul tau este useless.
Eu zic sa iti folosesti talentul la alte programe pentru ca programul asta nu foloseste nimanui.
Fa un program de rezolvat Sudoku 9X9 de exemplu.

te rog citeste aici si ultima propozitie de aici
Daca ziceam de la inceput ca ce am facut eu e mai bun de n ori decat BitDefender,Nod32,Kaspersky...atunci aveai dreptate cu tot ce mi-ai zis.Ar trebui sa fii mai atent.

#22
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
si totusi ... catusi de mic programul tau ... vezi si tu cat de controversat e ^_^

#23
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View Postmsmihai, on Jan 16 2009, 08:54, said:

si totusi ... catusi de mic programul tau ... vezi si tu cat de controversat e ^_^

:lol: ...cata dreptate ai!Daca as fi moderator pe Softpedia as sterge topicul asta.Toata lumea cand e incepator pe Softpedia crede ca programul lui e centrul universului,dar mai tarziu invata cat de mic e pe langa altii :worthy:

#24
TOLUEN

TOLUEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.08.2008

View PostAnn0nim, on Jan 16 2009, 14:59, said:

:lol: ...cata dreptate ai!Daca as fi moderator pe Softpedia as sterge topicul asta.Toata lumea cand e incepator pe Softpedia crede ca programul lui e centrul universului,dar mai tarziu invata cat de mic e pe langa altii :worthy:
Tot ce am vrut sa spun e ca programul asta nu are aplicatie. Fisierele de forma .mp3.exe nu le poti sterge cu comanda Delete sau Shift+Delete pentru ca au o anumita protectie pentru ca ala care l-a facut nu era prost plus ca fiecare virus are cateva zeci de versiuni mai bune decat initialul pentru a trece de antivirusi.
Da tu Shift+Delete la un fisier infectat de un vierme. Nu o sa poti sa il stergi.
Daca as ajunge sa scap de virusi cu metoda ta mai bine as da foc la HDD. Nu cred ca rezista aia la temperatura mare.
Si totusi...cine da dublu click pe .avi.exe nu merita antivirus. Merita un format C:\, D:\, E:\, F:\, G:\. La creier nu e nevoie de format. Il au deja gol.

#25
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostTOLUEN, on Jan 17 2009, 05:21, said:

Tot ce am vrut sa spun e ca programul asta nu are aplicatie. Fisierele de forma .mp3.exe nu le poti sterge cu comanda Delete sau Shift+Delete pentru ca au o anumita protectie pentru ca ala care l-a facut nu era prost plus ca fiecare virus are cateva zeci de versiuni mai bune decat initialul pentru a trece de antivirusi.
Da tu Shift+Delete la un fisier infectat de un vierme. Nu o sa poti sa il stergi.
Daca as ajunge sa scap de virusi cu metoda ta mai bine as da foc la HDD. Nu cred ca rezista aia la temperatura mare.
Si totusi...cine da dublu click pe .avi.exe nu merita antivirus. Merita un format C:\, D:\, E:\, F:\, G:\. La creier nu e nevoie de format. Il au deja gol.
nu era mai bine daca spuneai asa de la inceput??chiar trebuia sa ne certam degeaba??
daca te uiti aici vezi ca a mers,si chiar daca nu poate sa stearga virusii macar stii ca ii ai si trebuie sa scanezi cu un antivirus.Cred ca a fost o perioada cand toti dadeam click pe .avi.exe,deci nu ne nastem invatati dar invatam din greseli asa ca nu trebuie sa ii critici asa de dur.

#26
inginerul1234

inginerul1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 15.06.2008
Foarte bun programul.Daca imi permiti te pot ajuta sa il faci .exe si sa iti dau cateva sugestii pt. viitor :).

#27
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View Postinginerul1234, on Jan 19 2009, 22:19, said:

Foarte bun programul.Daca imi permiti te pot ajuta sa il faci .exe si sa iti dau cateva sugestii pt. viitor :).
ma gandeam sa il fac si eu .exe in c++ cu niste functii API.sunt deschis la orice sugestii si as vrea sa ma ajuti sa il fac exe  :)

#28
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
versiunea 1.1  :lol: ,acelasi program doar ca e .exe si are si o iconita
Attached File  Antivirus.rar   33.5K   45 downloads
P.S mersi inginerul1234 pt ajutor  :thumbup: :worthy:

#29
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,195
  • Înscris: 18.04.2008
nu inteleg
scrie:
Scannig for vireses
nu zice unde si ce cauta ?

#30
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostKyKyKyKy, on Jan 24 2009, 22:28, said:

nu inteleg
scrie:
Scannig for vireses
nu zice unde si ce cauta ?
cauta virusi in partitia cu Windows
si scrie:

Quote

Scanning for viruses
nu

Quote

Scanning for vireses
m-am speriat degeaba

#31
TOLUEN

TOLUEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.08.2008
Nu descarcati arhiva Antivirus.rar! Am incarcat-o pe virustotal.com sa ii fac o proba si Surprize-Surprize!
Uitati rezultatul aici. http://www.virustota...1dfdb51587fd781
E troianul ideal! Rog un moderator sa ii dea macar un pic de warn celui care a facut upload de troieni pe Softpedia!
Ann0nim sa iti fie rusine.

Edited by TOLUEN, 03 February 2009 - 17:06.


#32
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Poate a fost infectat fisierul .bat de alt virus,daca te pricepi la comenzi batch te sfatuiesc sa te uiti la cod.e un fisier batch care sterge niste fisiere,e normal ca un antivirus sa il detecteze ca o amenintare.Data viitoare te sfatuiesc sa fii mai informat cand zici ceva.
Troianul ideal ?!?! :lol: ,nici nu stiu daca se poate face un trojan cu batch. :P
Am scanat si eu,cu acelasi serviciu si fisierul .exe l-a detectat ca fiind virus,iar cel .bat nu e virus.Am BitDefender actualizat in fiecare zi si te trezesti tu vorbind degeaba.Si un copil de 2 ani si-ar fi dat seama de ce e detectat fisierul ca virus :lol:

Edited by Ann0nim, 03 February 2009 - 17:29.


#33
TOLUEN

TOLUEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.08.2008

View PostAnn0nim, on Feb 3 2009, 17:23, said:

Poate a fost infectat fisierul .bat de alt virus,daca te pricepi la comenzi batch te sfatuiesc sa te uiti la cod.e un fisier batch care sterge niste fisiere,e normal ca un antivirus sa il detecteze ca o amenintare.Data viitoare te sfatuiesc sa fii mai informat cand zici ceva.
Troianul ideal ?!?! :lol: ,nici nu stiu daca se poate face un trojan cu batch. :P
Primul fisier pe care l-ai uploadat este curat. Eu zic de versiunea 1.1. Nu avea cum sa se infecteze dupa ce l-ai pus tu pe Softpedia. Asa ca era infectat inainte sa-l pui. Nici nu am dezarhivat fisierul. Am scanat arhiva pe virustotal.com. Rezultatul e clar: 10 din 39 de antivirusi l-au gasit "murdar".
Da un click: http://www.virustota...1dfdb51587fd781
Ia zi..de ce faci lucruri din astea?

Later edit: Te-ai gandit ca nu suspecteaza nimeni un antivirus ca posibil troian si sub pretextul ca il faci executabil cu iconita, l-ai facut malware. Shame on you, lamer!
Cine o sa te creada ca este acelasi cod sursa la ambele programe? Cauta o scuza mai buna.

Edited by TOLUEN, 03 February 2009 - 17:38.


#34
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostTOLUEN, on Feb 3 2009, 17:29, said:

Primul fisier pe care l-ai uploadat este curat. Eu zic de versiunea 1.1. Nu avea cum sa se infecteze dupa ce l-ai pus tu pe Softpedia. Asa ca era infectat inainte sa-l pui. Nici nu am dezarhivat fisierul. Am scanat arhiva pe virustotal.com. Rezultatul e clar: 10 din 39 de antivirusi l-au gasit "murdar".
Da un click: http://www.virustota...1dfdb51587fd781
Ia zi..de ce faci lucruri din astea?
am intrat pe site-ul ala.fisierul e considerat virus deoarece este un .bat transformat in .exe.am facut asta ca sa ii pot pune o iconita.e acelasi fisier ca si in prima arhiva,pune pe cineva care se pricepe sa se uite in fisierul .exe,si isi da seama ca nu e virus.

Quote

Te-ai gandit ca nu suspecteaza nimeni un antivirus ca posibil troian si sub pretextul ca il faci executabil cu iconita, l-ai facut malware. Shame on you, lamer!
:lol:  :lol: :lol:  ,chiar nu aveam de ce rade,ms mult :OK:
EDIT: un programator care e moderator aici poate verifica,si ar trebui sa iti dea tie warn(sau ban) ca imi faci mie publicitate negativa :lol:

Edited by Ann0nim, 03 February 2009 - 17:40.


#35
TOLUEN

TOLUEN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.08.2008
Hai ca m-am grabit prima oara si daca nu e malware[cineva avizat sa analizeze intai] iti datorez scuze.
Am cautat un program care transforma bat in exe si i-am pus si iconita.
L-am pus pe virustotal.com si inca o surpriza. De data asta a fost gasit de 11 antivirusi ca fiind troian. Care o fi diferenta de 1 virus?
http://www.virustota...e449857ac5a357b

Edited by TOLUEN, 03 February 2009 - 17:53.


#36
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
no comment B)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate