Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

Viteza edge orange

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Voua cum va merge,care folositi puneti un screeshot de pe speedtest.Net sau cel mai bine un review din netmeter,mie imi merge in valuri cu semnal full ex:3-4-18-13-5-1-21-4-17-7-22,asta in cazu unui download dupa cum am precizat in titlu,astept observatii din toata tara,msi

#2
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 18.04.2008
in timpul unui download variaza intre 15-17kb/s iar cand navighez pe web merge cum are chef la fel ca in exemplu tau... asta prin apn wap pe pc ;)

#3
maimu__21

maimu__21

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 171
  • Înscris: 25.12.2007

 cipry022, on Jul 16 2008, 15:30, said:

in timpul unui download variaza intre 15-17kb/s iar cand navighez pe web merge cum are chef la fel ca in exemplu tau... asta prin apn wap pe pc ;)
viteza aia care a puso acolo e in timipul unui download.... 15-17 nu e o reprezentare fidela.....scade si la 7 ..urca si la 23......
la mine am  13-27-12-20-7-23-8-7-26...adica in medie cam 15 kb/s.....ciudat acum 2-3 luni mergea cu peste 20 kb/s

#4
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Pai e cam ciudat ,daia am zis ca dau asa un anunt sa vedem situatia,si la mine aveam in mozilla pe proxy 12-17 chiar 19-22 dpinde de perioade ale zilei dar acuma am maxim 10 pt ca is variatiile alea groaznice.Si inca ceva ia dati o cautare pe google dupa ceva hai punem "paris" vedeti timpu ala de cautare cat va indica,la mine e catastrofa e intre 0,20-0,30 secunde,asta spune totul normal trebuia sa fie 0,0003- 0,0007 la voi cum e?Msi

#5
petrique_2002

petrique_2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 21.12.2003

 ionut2, on Jul 16 2008, 16:10, said:

Pai e cam ciudat ,daia am zis ca dau asa un anunt sa vedem situatia,si la mine aveam in mozilla pe proxy 12-17 chiar 19-22 dpinde de perioade ale zilei dar acuma am maxim 10 pt ca is variatiile alea groaznice.Si inca ceva ia dati o cautare pe google dupa ceva hai punem "paris" vedeti timpu ala de cautare cat va indica,la mine e catastrofa e intre 0,20-0,30 secunde,asta spune totul normal trebuia sa fie 0,0003- 0,0007 la voi cum e?Msi


nu mi se pare nimic ciudat, reteaua are trafic (atat voce cat si date) si dupa cum spuneti ca se manifesta in ultima vreme se pare ca intr-adevar orange-ul are clienti gramada. totodata timpul de raspuns intr-o retea EDGE e intre 200 si 700 ms variind in functie de anumiti factori deci nici aici nu mi se pare ca e ceva neinregula. vrei viteza crescuta si latenta mica ia-ti un modem 3G si abonement aferent si o sa remarci diferenta.

#6
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005

 petrique_2002, on Jul 16 2008, 16:37, said:

nu mi se pare nimic ciudat, reteaua are trafic (atat voce cat si date) si dupa cum spuneti ca se manifesta in ultima vreme se pare ca intr-adevar orange-ul are clienti gramada. totodata timpul de raspuns intr-o retea EDGE e intre 200 si 700 ms variind in functie de anumiti factori deci nici aici nu mi se pare ca e ceva neinregula. vrei viteza crescuta si latenta mica ia-ti un modem 3G si abonement aferent si o sa remarci diferenta.

Lucrurile nu stau chiar asa pt ca acolo unde ai 3g, ai alte solutii mult mai bune decat modemurile si abo alea ce zici tu...deci pica din start ideea ta...de ce sa dai 10-20 euro pt un abo dala cu trafic inclus cand acolo in aglomeratia urbana ai n solutii mult mai bune ca viteza ping etc si fara trafic inclus...dar asa-i romanu se baga in discutie fara sa dovedeasca o esenta a ideilor...sa bage nene relee  in tara pe edge care sa suporte afluienta de utilizatori ca nu rezolvi cu 3g nimica in marile orase din tara...alta tragere de inima ai, sa iei un modem dala cand stii ca daca meri pe teren(ca doar nu-l tii numa sa stai in oras pe 3g -lumea se misca cu treaba peste tot) - ai viteza edge reala nu congestie cum e acuma!. In fine asta e situatia acuma unii sunt mai norocosi si au celule in care mere cat de cat  bine altii se chinuie cu ce se ofera , altfel mie imi nu mai mere sa ma loghez pe forumul softpedia de pe proxy orange...la voi e la fel?

#7
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Mie mi se pare perfect normal sa mearga rau odata ce folositi apn wap => net prin proxy. Luati apn internet si va merge ceva mai bine, insa si atunci viteza tot negarantata ramane (si nu doar la Orange, ci si la Zapp, Vodafone, CosmOTE sau orice alt provider de net mobil).

#8
maimu__21

maimu__21

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 171
  • Înscris: 25.12.2007
da.....viteza negaratata....da totusi e greu sa garantezi ca poate merge minim 16kbps pe telefon

#9
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Si atat e foarte greu de garantat pe internetul mobil, chiar si 5 kps e greu.

#10
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
@ionut!   nici eu nu reuseam sa mai ma logez pe softpedia prin wap unlimited si am renuntat si mi-am luat net normal de la vodafone ca au nelimitare la volum de trafic.  norocul meu e ca il folosesc pe 3g. si 128 kbps pentru browsing e okay!

#11
romeomanciu

romeomanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.06.2006
dpinde de ce telefon folosesti pe edge cu un v360 scoteam maxim 10 kB cu spv c100 18 KB asta constant iar acuma am trecut la un 6120 clasic cu modem hspda inclus si am observat zeci de probleme pe 3g+ care si acum astept sa se rezolve dupa ce am stat in orange shop cam 4 ore ca nu au reusit sa inteleaga de ce merge netu asa de prost si pe telu meu si pe modemurile lor adica maxim 12 kB/s e o problema in retea deocamdata abia astept sa o rezolv a si toate testele le-am facut prin apn internet

#12
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
@Romeomanciu :ai max 12kb zici,dar nu constant asai?Si pt aia care tot se leaga de negarantarea vitezei mai incetati ,aici e vorba ca nu mere constant nu impune nimeni sa mearga cu 25 28 30kb constant dar nici in hopuri asa mai bn 10kb constant decat in suturi...

#13
cipry022

cipry022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,158
  • Înscris: 18.04.2008
cam asa merge la mine in timpul unui download poate chiar mai bine...ps nici eu nu ma pot loga pe softpedia cu apn wap

Attached Files

  • Attached File  2.jpg   106.41K   52 downloads


#14
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Dupa grafic vadk iti merge constant e ok celula ta nu ai hopuri in timpul dwnloadului,locatia?

#15
maimu__21

maimu__21

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 171
  • Înscris: 25.12.2007

 ionut2, on Jul 16 2008, 16:10, said:

Pai e cam ciudat ,daia am zis ca dau asa un anunt sa vedem situatia,si la mine aveam in mozilla pe proxy 12-17 chiar 19-22 dpinde de perioade ale zilei dar acuma am maxim 10 pt ca is variatiile alea groaznice.Si inca ceva ia dati o cautare pe google dupa ceva hai punem "paris" vedeti timpu ala de cautare cat va indica,la mine e catastrofa e intre 0,20-0,30 secunde,asta spune totul normal trebuia sa fie 0,0003- 0,0007 la voi cum e?Msi
la mine e 0.09

 ionut2, on Jul 17 2008, 13:41, said:

@Romeomanciu :ai max 12kb zici,dar nu constant asai?Si pt aia care tot se leaga de negarantarea vitezei mai incetati ,aici e vorba ca nu mere constant nu impune nimeni sa mearga cu 25 28 30kb constant dar nici in hopuri asa mai bn 10kb constant decat in suturi...
da...da eu nu ziceam sa mearga cu 20 kb/s garantat....2kb/s

#16
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Inseamna ca la mine e baiu ,am un timp de raspuns catastrofal pe google atat cu opera mini pe tel cat si mozilla pe pc :0,38 secunde ,voi patiti dastea?Care intrati si cititi testati si puneti aicea rezultatul

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate