Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 

NU votez !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
88 replies to this topic

#19
rebelhawk

rebelhawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 15.11.2003
eu merg la vot insa votul mi-l voi anula! ce inseamna schimbare am mai vazut...si voi continua sa procedez asa pana cand se va introduce votul uninominal

#20
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

driverx, on Nov 24 2004, 11:23, said:

@add

Iaca nu e asa problema. Daca stai pasiv si zilnic stai in fata mancarii si nici un o sa o mananci, o sa mori dracului de foame. Varianta a doua este sa mearga toti cei 4 copii sa zica ca mancarea e infecta. S-ar putea sa fie ascultati, s-ar putea sa nu fie ascultati. Dar macar exista o contra de 4 persoane. Exista sansa undei schimbari. Dar la ideile voastre stupide, aceasi mancare infecta o veti avea si maine. Si iar nu veti manca. Muriti dracului de foame cu prostia voastra cu tot.

<{POST_SNAPBACK}>



nu vrei sa intelegi ca nu exista optiunea asta! esti pus sa alegi intre 2 mancaruri la fel de rele! tot ce poti sa faci e sa alegi una din doua! cui dracu sa te plangi ca nu-ti place nici una? alegi si tu ciorba de zarzavat sperand ca la primavara o sa fie buna. ! atata optiune ai.

#21
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
NU mah. Voi vedeti, voi VRETI ceva bun in Romania. Asa ceva nu exista. Tot ce puteti face este sa eliminati PSD, din pacate ceva mult prea bun nu este, dar sunt sanse pentru viitor pentru a crea premizele adevaratei schimbari. Si asta nu se face cu PSD. Si asta nu se face prin IGNORANTA si practic sustinerea PSD.

Ia ganditiva, aici pe forum suntem majoritatea oraseni, o parte buna intelectuali, noi cam vedem galustile care ni se arunca sub bot, dar MUUUULTI nu le vad, si uitativa la sondaje, PSD inca are sanse. Daca voua situatia va permite sa stati cu mainile in san, chiar nu mai am ce zice. De 15 ani aud "Eu nu merg la vot, n-am cu cine vota" si uite, rezultatele se vad. Slabi mai suntem noi romanii....slabi....asa am fost toata istoria, nu avem cu ce sa ne mandrim din trecut, iar din prezent...nici atat.

#22
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
lasati mancarurile si ciorbele!
in loc sa anulati aiurea voturile, mai bine votati partide mici, care oricum nu au sanse! daca ii incurajam putin, poate peste 4 ani avem si noi de unde sa alegem ...

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
ceva "mai bun" se traduce prin? DA, PRM ? prin ce? esti pus sa alegi intre 2 scarbe, ei bine eu nu vreau, as alege-o pe cea mai mica daca as fi obligat. dar cum nu sunt obligat...  nu vad rostul pierderii a 2 ore din timpul meu fara  absolut nici un rezultat! absolut!

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
votati-l pe roman. e simpatic

#25
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
PRM? NO WAY?

DA, sau cum a spus si Swap, partide mici. PSD a furat destul. Va fura si DA sau cine o sa iasa.....dar macar sper ca nu o sa ne ia chiar asa de prosti cum nea luat si ne ia la greu PSD la ora actuala.

#26
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Pentru mine Romania se afla dpdv politic in 1866, dupa Cuza. De la Revolutia iliesciana pana acum inseamna Revolutia 1848-Eliminarea lui Cuza. Solutia ? Print strain, nu ca ar merge lucrurile mai bine dar macar te simti mai bine cand stii ca nu fura ai tai.

#27
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
starea asta de spirit foloseste foarte exact scopului unora.

da, nici un candidat nu corespunde iar listele sunt de rahat. dar, tot jaful care s-a intimplat in ultimii ani se bazeaza pe nepasarea (neimplicarea populatiei), pe speranta ca intr-o zi vom apuca la spaga si ne vom imbogati la fel ca "ei", sau ne convine sistemul si atunci de ce sa schimbam ceva. eu unul nu mai pot suporta o clica care imi insulta inteligenta, pregatirea, etc, etc, etc.

schimbarea (oricare ar fi ea) este o dovada ca nu suntem o turma de idioti.

este neaparat necesar sa vi se spuna la fiecare fluturas citi bani platiti pentru ca unii sa fie in Top 300 ? Sau poate preferati sa fiti mintiti in continuare ca nu avem performanta, ca nu putem arunca in strada muncitori, ca stergerea datorillor duce la un mediu de afaceri sanatos...

btw, azi dimineata (la 8) a trebuit sa alerg la vreo zece chioscuri pina sa gasesc un saptaminal acid pe care il respect pentru opinie.

oricum, alegerea e a voastra, i rest my case

Edited by Centris, 24 November 2004 - 12:24.


#28
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Daca imi zice cineva un partid mic si curat care trebuie votat, votez si de zece ori ca am auzit ca se poarta :)

#29
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

Rodea, on Nov 24 2004, 12:27, said:

Daca imi zice cineva un partid mic si curat care trebuie votat, votez si de zece ori ca am auzit ca se poarta :)

<{POST_SNAPBACK}>

pai tocmai ti-am dat eu o solutie: ecologistii ... sau partidul pensionarilor... in speranta ca intr-o zi o sa ajungem si noi ca ei!

#30
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

driverx, on Nov 24 2004, 12:02, said:

PRM? NO WAY?

DA, sau cum a spus si Swap, partide mici. PSD a furat destul. Va fura si DA sau cine o sa iasa.....dar macar sper ca nu o sa ne ia chiar asa de prosti cum nea luat si ne ia la greu PSD la ora actuala.

<{POST_SNAPBACK}>


Drivex, limiteaza-te la camioanele tale, discutiile astea te depasesc. Conceptiile tale le aud zilnic la TV, din gura menelistilor, a semidoctilor, nu mai era nevoie sa mai predici si tu. Daca tu asa vezi lucrurile, foarte bine, nu tre sa te impui, opinia ta este deja unanim acceptata.
In 2000 am votat pe Stolojan, era persoana care raspundea asteptarilor mele si omul care putea urmari o doctrina. Stiam ca nu va castiga si totusi am fost la vot.
Acum nu ma voi duce, nu am pe cine vota, daca m-as prezenta doar de dragul de a stampila buletinele de vot AS DA UN VOT FALS! Pe oricine as vota nu ar reflecta opinia mea! Drivex, acum pricepi? E logic sa nu ma prezint la vot in acesta situatie? Cred ca da, este un lucru de bun simt.

#31
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Ecologistii nu o sa iasa niciodata aici pt ca astea sunt votati numai de intelectuali iar in Romania multi dintre cei cu facultate n-au minte, nu mai zic de aia fara. E solutia ideala dar nu tine aici unde inca se ara cu boul.

#32
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004

Rodea, on Nov 24 2004, 12:17, said:

Pentru mine Romania se afla dpdv politic in 1866, dupa Cuza. De la Revolutia iliesciana pana acum inseamna Revolutia 1848-Eliminarea lui Cuza. Solutia ? Print strain, nu ca ar merge lucrurile mai bine dar macar te simti mai bine cand stii ca nu fura ai tai.

<{POST_SNAPBACK}>


Acesta reprezinta o solutie si dupa parerea mea. Sigur, adaptata vremurilor actuale, nu mai putem vb despre printi si cersetori, insa ideea este viabila.

#33
Dan

Dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 26.08.2003
io votez raj tunaru; :D
are cineva vreo problema? in turul 2 oricum nu ma mai duc...

#34
eXXocet

eXXocet

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 16.04.2004
Hai sa va spun eu un lucru care este o certitudine, dar nu o impun nimanui,e opinia  mea:
In Romania va fi bine numai dupa ce presedintele NU VA MAI FI VOTAT DIRECT de populatie, prin vot uninominal. 50% din romani voteaza la intamplare, fara a avea habar de ideologii, de programul partidului. 20% voteaza "pe cel mai putin rau" sau in contra unuia dintre candidati.
Au ramas cam putini care stiu ce fac, nu?...

#35
Rodea

Rodea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 05.08.2004
Raj ala e genial A zis la o dezbatere " Singura mea avere e fetele mele care se afla aicea in public", mai prost ca asta poate doar Gigi Fecali e. Cand pui taranu ala care nu stie pe ce lume e sa voteze...d-aia ies faze d-astea.

Edited by Rodea, 24 November 2004 - 12:46.


#36
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003

Rodea, on Nov 24 2004, 12:36, said:

Ecologistii nu o sa iasa niciodata aici pt ca astea sunt votati numai de intelectuali iar in Romania multi dintre cei cu facultate n-au minte, nu mai zic de aia fara. E solutia ideala dar nu tine aici unde inca se ara cu boul.

<{POST_SNAPBACK}>

de acord ca nu or sa iasa dar hai macar sa ii incurajam in loc sa anulam votul aiurea!
daca tot ajungi la cabina de vot, macar faci ceva util :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate