Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 

Pro Evolution Soccer 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
471 replies to this topic

#451
cipsake

cipsake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.08.2009
Stie cineva cum se foloseste patchul'' pes magazine'' sa jok online?sau alt patch mai stiti?

#452
T_Bone_

T_Bone_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 13.09.2008
am si eu o intrebare. ca sa mearga patchul versiunea 4 de la GA trebuie sa am si alta versiune mai veche instalata? sau numai instalez versiunea 4 si atat? ms :)

#453
vulturu0707

vulturu0707

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 13.08.2008
Pentru toti fanii PES-ului din Romania. Zilele astea va aparea RPES v2.0 care va avea toate transferurile din tara si pentru restul echipelor din joc pana in data de 06.08.2009. Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.pesromania.ro si forumul ;)

#454
scama2008

scama2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.10.2008
salut! Am o problema cu acest joc cand intru in joc imi ramane imaginea neagra.


Multumesc anticipat!

#455
El-Nino

El-Nino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 14.02.2009
Salut... am si eu ceva intrebari poate s-au mai discutat ... cum schimb executantul la lovituri libere? si cum dau din lovitura libere in forta pe jos sau cu latul???mersi mult :P
si mai este ceva ce semnifica literele (X,Y,A,B ) alea de langa numele jucatorului...

[ http://img200.imageshack.us/img200/6855/123cmu.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by El-Nino, 11 August 2009 - 16:32.


#456
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Sunt butoanele de pe XBOX 360 Controller.

Controllerul recomandat pentru a juca.

#457
El-Nino

El-Nino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 14.02.2009
aha dar eu cand apasa Q+D imi apre  X in acea casuta  q+s apre B si tot asa... au ceva efect sau nu...

#458
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
butoanele ale 4 sunt pentru schimbari de tactica

#459
scama2008

scama2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.10.2008
care stie dc cu demo merge si cu versiunea full imi ramane imaginea neagra

#460
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
incearca sa dai setarile pe low de la setings.exe

Edited by maimu_21, 13 August 2009 - 11:51.


#461
scama2008

scama2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 10.10.2008
am incercat si cu setarile la low dar tot nu merge

#462
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Fa update la driverul placii video.


A observat cineva ca atunci cand joci cu cineva pe acelasi PC, unul la tastatura si altul la gamepad, avantajul in anumite situatii apartine tastaturii? Sau asa e normal, si ma plang degeaba? :lol:
De exemplu, mie imi este aproape imposibil sa deposedez prin alunecare (din lateral si din fata) fara sa iau un cartonas, fie el galben sau rosu. Eu joc de pe gamepad. Jucatorul meu se afla cu jumatate de metru inaintea adversarului, se arunca, si in loc sa apuce mingea, apuca picioarele adversarului, care.. culmea: nu-i Messi/Kaka sau oricare din cei cu "viteza luminii", presupunand ca din cauza vitezei nu avea timp sa deposedeze. In schimb, colegul meu joaca de pe tastatura, si foarte rar nu ii ies aceste deposedari enervante. Si mai sunt obstructiile, daca vre-un jucator de-al lui obstructioneaza, nu se pune; in schimb, la mine se pune. Sau mai sunt acele piruete. Numai jucatorii mei fac asa, ai lui sunt imuni. Si acele faze enervante, cand un jucator anume impinge cu mainile pe cei din jurul lui de parca inoata, alergand si cu 6 aparatori in spate. Evident ca nu poti intra prin alunecare, pentru ca nici nu-l ajungi (foloseste mereu combinatia   taste directionale + sprint + C). Si la lovitura libera, daca mingea loveste zidul, executantul sta acolo secunde bune. Al lui sta foarte putin blocat. Al meu sta pana ia adversarul mingea, eu neputand selecta nici un alt jucator de-al meu. Si mai sunt astfel de "bug-uri".
Toate astea se intampla cand joc cu 2 colegi, stiluri diferite de joc, echipe diferite (pentru ca nu jucam mereu cu aceleasi), si toate cele de mai sus in favoarea lor. Ei joaca de pe tastatura, eu de pe gamepad. Am mai jucat cu alt coleg, care joaca PES 2009 pe PS3 (noi am jucat tot pe PC), si se vede diferenta de la cer la pamant: fotbal curat, lipsit total de fazele de mai sus.
Voi ati avut asemenea experiente "neplacute"? :)

Edited by Dante_Sparda, 18 August 2009 - 11:59.


#463
cipsake

cipsake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.08.2009
Stie cineva cum se foloseste patchul'' pes magazine'' sa jok online?sau alt patch mai stiti? :rolleyes: :confuzzled:

#464
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Nu te mai zbate cu patch-uri online pentru PES 08/09, sau daca vrei sa joci cam asa e problema ta ...

#465
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
am si eu o intrebare....nu imi dau seama cum se deposedeaza.....la fifa se chema standing tacle...si era pe tasta D pe tastatura....eu joc pes de pe gamepad si astea sunt setarile mele....imi poate zice cineva va rog pe ce tasta se deposedeaza inafara de intrarea prin alunecare

astea sunt comenzile
[ http://i495.photobucket.com/albums/rr313/dragosel/dasfa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#466
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Daca tii apasat butonul de sut, folosesti 2 jucatori, cu unul creezi presiune, iar pe al doilea il controlezi tu. Daca tii apasat butonul de pasa, vei folosi jucatorul curent care se va duce fix la deposedare.
Nu stiu daca am fost foarte explicit.
Bafta!

#467
Stefaninho

Stefaninho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.08.2009

View PostMerdiso, on 14th November 2008, 23:16, said:

Frate, asta e discriminare pe fata, mi-a anulat asistentul golul asta pe motiv de offside cand se vede clar in poza atasata de mine ca jucatorul meu are o parte din corp in linie cu fundasul advers, si am si pierdut un meci de CL pentru asta :angry:.Mi-am amintit (din nou) ca traim in Romania :(.

Inca un minus pentru Konami: comentariul, sincer fifa mi se pare mai bun, de exemplu la pes sunt momente cand comentatorii zici ca vorbesc despre alt meci, am dat in meciul cu golul anulat eronat de doua ori in transversala si comentatorii nimic, se fac ca ploua, nici macar nu zic ca am avut o ocazie, d-apai sa mai intoneze fain ca la FIFA.
OFFSIDE TATA CEAI e clar se vede din avion

#468
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
exista ceva combinatii la lovitule libere....adica sa dea cu efect ...sau o lovitura libera in forta ? comezile mele sunt mai sus....daca vreti fa rog sa imi spuneti...:D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate