Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 windows 10 drivere startup degrad...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...
 Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 

Tara luanei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
discutia voastra nu are nici o legatura cu ce am intrebat

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

bobocul, on Nov 16 2004, 09:59, said:

Uite un articol interesant:
http://www.ziarulcn....ticle&aid=10866

  A fost cineva prin zona? A avut o astfel de experienta?
Ce parere aveti? este posibil asa ceva?

<{POST_SNAPBACK}>


sorry, ma distram putin cu zippy. nu stiu de ce e asa de agitat, mai ales ca are atita experienta in meditatie & stuff.
ok, bobobule, raspunsul la intrebarea ta intrebatoare, daca nu l-ai receptat din primele posturi destul de clar, am sa incerc sa-l traduc. deci, raspunsul este, atentie foarte mare  
aici, pentru ca esti mai nou pe forum, raspunsul este, este, este:

B*U*L*L*S*H*I*T

daca a avut cineva o asemenea experienta e timpul sa sa duca la cel mai apropiat spital de boli nervoase pentru ca viata lui si a apropiatilor lui este in pericol. iar celebra de acum propozitie „Este vorba de o radiatie luminoasa pe care o apreciez avand 300.000 de grade Kelvin“ nu ne face decit sa ne gindim la o camasa de forta cu termopane. daca vrei sa ai niste senzatii turbionare poate ar trebui sa incerci sa te droghezi. poate te infiaza nastase ca tot nu e vina ta ca ai nevoie de ajutor

#21
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003

Mosotti, on Nov 19 2004, 16:49, said:

  daca vrei sa ai niste senzatii turbionare poate ar trebui sa incerci sa te droghezi. poate te infiaza nastase ca tot nu e vina ta ca ai nevoie de ajutor

<{POST_SNAPBACK}>


????? nu vreau sa inteleg ce ai spus in ultima parte     :fyou:

Pt cine nu stie: WILLIAM THOMSON - LORD KELVIN
KELVIN (K) este unitatea de măsură fundamentală a căldurii termodinamice. a fost denumită astfel în cinstea fizicianului englez William Thomson, lord Kelvin.
DEFINIÞIE: 1 kelvin reprezintă a 273,16-a parte a diferenței de temperatură dintre zero absolut și punctul de înghețare a apei, măsurată pe scala termodinamică a temperaturilor.
NOTÃ: Unitatea kelvin se folosește ca grad de temperatură pentru exprimarea intervalelor sau diferențelor de temperaturi.

  De ce nu ar fi si la buzau sau in padurea Hoia Baciu de la Cluj o zona ca triunghiul bermudelor ;  
Oamenii mai au inca multe de descoperit si de inteles pe pamantul asta, cu toata stiinta din ziua de azi , mai sunt inca multe necunoscute

#22
rayman

rayman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 27.09.2004
misterele nu se dezvaluie in ziare.

#23
neocreatio

neocreatio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 13.07.2004

rayman, on Nov 19 2004, 17:44, said:

misterele nu se dezvaluie in ziare.

<{POST_SNAPBACK}>




... subscriu! si mai ales, nu in ziare precum "Ziarul".

dupa ce va fi preluat subiectul de catre National Geographic, voi fi mai interesat ! :) promit !!! :D

#24
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
o mica parte de adevar este in chestia cu comorile.am auzit si eu ca exista anumite comori intradevar blestemate care contin bani de aur furati de la vechii boieri sau bani pentru care s-a savarsit o crima si rudele l-au blestemat pe cel vinovat etc. Aceste comori nu pot fi descoperite de oricine,sau daca le descopera cineva are parte numai de rau si de ghinioane. in anumite zile,in locul unde este ingropata comoara ies la suprafata flacari, iar in functie de culoarea flacarii (galbena/albastra) cunosti daca acea comoara este blesemata sau nu.Stiu pe cineva care a vazut, cand era mic, acele flacari (erau albastre) dar apoi le-a pierdut si nu a mai putut ajunge in locul respectiv.Cam asta este partea pe care o cred ca fiind posibila.
in rest, faza cu mediumul care a vazut nu stiu ce lumina de 300.000 de volti este mai mult decat exagerata.

#25
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Lots of bullshit

#26
Relativ

Relativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 02.10.2004
voi astia care ati trait numai la oras, in special in Bucuresti normal ca toate vi se par aberatii. v-a indepartat civilizatia de natura prin straturi de beton si ziduri cenusii. si eu eram la fel pana intr-o zi.........nu mai luati totul in ras ca nu totul e o gogomanie

#27
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
asa, explica.

#28
shapeshifter

shapeshifter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,655
  • Înscris: 27.08.2002
@rayman vad ca stii sa unduiesti ca norii, stii sa faci ca si cocorul? Da sa stai cu muschii toti ca unul singur?

#29
26octombrie

26octombrie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.11.2004
Astfel, aflam ca, deasupra fostului schit Gavanele, pe Podul Manciului, oamenii au vazut flacarile ce joaca pe comori. Nefiind priceputi in citirea „jocului flacarilor“, s-au grabit si au sapat. Comoara de aici era insa „juruita“, iar sapatorilor „le-au aparut spaime, fel de fel de calugari si draci, care le-au luat mintile si i-au dus in alte locuri“. Cand si-au revenit, ei au povestit cum, in timp ce sapau, au aparut spirite, dupa care s-au trezit departe de locul unde se aflau, de parca ar fi fost ridicati si aruncati de acele spirite ce pazeau comoara. Si poate ar mai fi incercat sa o caute daca si-ar fi adus aminte unde incepusera sa sape. „Parca le luase Dumnezeu mintile“, spun batranii.

pai da... dupa mintea mea, astea-s emanatii de gaze. si unele gaze, inhalate, au efect halucinogen... mie mi se pare simpla explicatia. nu? :huh:

#30
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Relativ, on Nov 28 2004, 20:22, said:

voi astia care ati trait numai la oras, in special in Bucuresti normal ca toate vi se par aberatii. v-a indepartat civilizatia de natura prin straturi de beton si ziduri cenusii. si eu eram la fel pana intr-o zi.........nu mai luati totul in ras ca nu totul e o gogomanie

<{POST_SNAPBACK}>


da scully, adevarul e dincolo de noi  :death:

#31
rhunder

rhunder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 20.01.2004
Eu sunt din zona de munte si am stat destule nopti prin padure (la fan, la lemne, iesiri cu familia, expeditii cu colegii etc).
Am vazut destule lumini in padure.. dar erau ba felinare/lanterne ale altora, dar mai ales lemne putrezite.
Exista o ciuperca (imi scapa numele) care este fosforescenta. Astfel incat lemnele lumineaza (am avut pe acasa bucati de lemne de diferite forme pe care era o placere sa le vezi noaptea).
Am umblat si pe urma comorilor impreuna cu alti prieteni de scoala, dar am ramas numai cu amintirile frumoase ale expeditiilor.
Cred ca sunt "un blestemat" si nu lumineaza comorile in jurul meu :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate