Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ce fast food preferati ?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

Poll: Unde mancati cel mai bine ? (131 member(s) have cast votes)

Ce fast food preferati ?

  1. McDonald's (40 votes [30.53%])

    Percentage of vote: 30.53%

  2. KFC (59 votes [45.04%])

    Percentage of vote: 45.04%

  3. Spring Time (15 votes [11.45%])

    Percentage of vote: 11.45%

  4. Altul/altele... (mentionati) (17 votes [12.98%])

    Percentage of vote: 12.98%

Vote Guests cannot vote

#37
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Nordsee merge asa...de gust  :P

#38
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008

View Postshobi, on Jul 3 2008, 19:26, said:

de kfc nu prea ma mai ating ca imi provoaca o anumita reactie a doua zi :P

View Postopossum, on Jul 3 2008, 21:06, said:

am auzit mai multi care au avut diaree severa de la kfc, altii maninca frecvent acolo si n-au nimic

View PostTzushka, on Jul 4 2008, 03:00, said:

diaree faci din cauza ca-s condimentate produsele, dar depinde de organism

Eu mananc de vreo 3 ani KFC... si am vesnica problema.. automat un Furazolidon dupa masa si evantai cand incepe actiunea (ma taie vreo 2 kile asa de transpiratii) :D

#39
opossum

opossum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.07.2008
inseamna ca-s de kkt ma aia, lasati-i daca vedeti ca va face rau. Pt ce va place sa bagati otrava in voi? serios, pentru ce?

#40
Loox

Loox

    obraz fin. șmirgheluit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,290
  • Înscris: 20.01.2008
Condimentele sunt otrava? :blink: Pentru ce bagam? Pai in primul rand ca-s dellllicioase, si in al doilea rand pentru stapanirea foamei :D

#41
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 17.06.2007
Dar despre Burger King nu ziceți nimic ? Doar este din aceeași categorie cu McDonald's și KFC :naughty: ...

#42
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
E buna mancarea si la Burger King , desi carnea (sau ma rog..tocatura aia de resturi) este cam gretoasa daca mananci mai mult de 2-3 bucati de orice :)

#43
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 17.06.2007

View PostValy1, on Jul 9 2008, 23:16, said:

E buna mancarea si la Burger King , desi carnea (sau ma rog..tocatura aia de resturi) este cam gretoasa daca mananci mai mult de 2-3 bucati de orice :)
Așa este. Și eu sunt de aceeași părere.

#44
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
KFC !!!!!!!!!!!!!!  :clapping:

#45
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,445
  • Înscris: 05.08.2006
Am votat "altele " pentru Burger King, desi nu am mancat deloc din Romania.

Mc Donalds imi place foarte mult si mananc relativ des. Problema e ca nu ma pot satura din doar un sa zicem, dubluchees. ( favoritul meu)

KFC -nu imi place deloc, nu inteleg de ce e lumea innebunita!

Spring-nu imi place nimic in special, dar au avantajul salatelor.

Snack Attack -Mananc aproape zilnic, dar nu sunt innebunit. De departe cea mai mare grija pentru consumator. Scump.

BURGER KING nu numai ca au produse gustoase, dar si mai mari decat cele de la MC si te poti satura mai ieftin .

Cel putin sper ca asa e si la noi.

#46
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

View PostGeorgeM, on Jul 10 2008, 19:47, said:

KFC -nu imi place deloc, nu inteleg de ce e lumea innebunita!
nici eu nu inteleg de ce esti innebunit dupa Mc. :lol:

#47
truthman

truthman

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 641
  • Înscris: 01.05.2006

View PostBlue Wings, on Jul 3 2008, 19:38, said:

McDonald's , dar la cât des frecventez eu fast food-urile....puteam lejer să spun că optez pentru alimentara din colț în defavoarea McDonald's-ului :lol:
Am un prieten care manca numai de la McDonald's iar acum cateva luni a aflat ca are leucemie. Este foarte posibil  ca acestia sa foloseasca "aditivi" sau mancarea sa fie incalzita sau gatita la microunde!
Tot ce este gatit la microunde este cancerigen atentie mare! Feriti-va de microunde si de "aditivii sintetici" ca de draku'!

Edited by truthman, 11 July 2008 - 06:45.


#48
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 17.06.2007

View Posttruthman, on Jul 11 2008, 07:43, said:

Am un prieten care manca numai de la McDonald's iar acum cateva luni a aflat ca are leucemie. Este foarte posibil  ca acestia sa foloseasca "aditivi" sau mancarea sa fie incalzita sau gatita la microunde!
Tot ce este gatit la microunde este cancerigen atentie mare! Feriti-va de microunde si de "aditivii sintetici" ca de draku'!
Eu cred că exagerezi... Nu cred că este o legătură între problema de sănătate a prietenului tău și McDonald's. Este adevărat că mâncarea McDonald's este nesănătoasă, dar nu cred că a fost 100% factor negativ asupra sănătății amicului tău.

#49
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Apropo de Snack, ciorbele si supele mi se par vedetele meniului! Dar si deserturile si sandvisurile sunt bune, si se vede ca sunt facute cu grija, si au si retete calumea. Astia cica sunt singura firma desandvisuri din afara Marii Britanii care a cistigat nustiuce premiu de-al lor, un fel de Oscarul facatorilor de sandvisuri.

La Mc nu se poate nega ca mincarea e mult mai elaborata, retetele sunt mult mai misto decit la orice alt fastfood similar. Si cel mai simplu sandvis are 3 - 4 ingrediente. Sosurile sunt calumea, fiecare sandvis cu reteta proprie, salatele nu mai zic, destul de elaborate. De aia ai si ce alege din meniu, poti minca 7 zile la rind altceva (din pacate au renuntat de mult la McPork, care a existat in 2 variante, la un moment dat avea sos de hrean, era foarte bun). In comparatie cu astia, Burger King, Spring sau KFC pun 2 - 3 chestii semi-banale in sandvisuri. Nu se deosebesc cu nimic de o saormerie de la colt in ce priveste complexitatea retetei (poate in afara de pane-ul de la KFC).

#50
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004
Am votat KFC, desi nu as putea spune ca sunt raiul fast-foodu-urilor.
O sa ii iau in ordine dezordonata, cam cum imi vin in minte:
KFC
      PRO: mancare buna, servire rapida, curatenie
      CONTRA: oricand te duci e coada la case, daca nu vrei pui nu are sens sa te duci, au fluctuatii in calitate (uneori puiul e plin de ulei, alteori e prea uscat), preturile au crescut in nesimtire de cand au clienti fideli.

McDonalds
      PRO: curatenie, mancare relativ variata, servire rapida, preturi pentru toate buzunarele
      CONTRA: burgerii sunt minusculi, au fluctuatii la calitate (am mancat si chifle sfaramicioase, am gasit si shake-uri acre)

Spring
      PRO: pizza pe gustul meu, portii cat sa poti potoli o foame, preturi relativ decente (mai putin la salate), mancare diversa
      CONTRA: miroase de parca stai in bucatarie, astepti pentru orice comanzi

Snack Attack
      PRO: Curatenie, multe tipuri de sandwich-uri
      CONTRA: ceilalti macar au junk-food cald, marfa putina dintr-un sortiment-daca s-a terminat, la revedere!.Preturi maricele

Gregory's
     CONTRA: ala pe langa care trec e atat de infect ca ma mir ca mai exista

Sheriff's:
      PRO: Unul din putinele locuri din Bucuresti in care gasest falafel, mancare diversa
      CONTRA: aspect de bodega din Gara de Nord, angajati dezinteresati, astepti pentru orice ai comanda

Intre timp au aparut tot felul de bombe si bombite, asa ca pe piata fast-food ai de unde alege. Pacat ca romanul intelege ca atunci cand aduna ceva clienti e momentul sa strice reteta si sa creasca pretul.

#51
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 17.06.2007

View Postecou, on Jul 11 2008, 16:56, said:

Am votat KFC, desi nu as putea spune ca sunt raiul fast-foodu-urilor.
O sa ii iau in ordine dezordonata, cam cum imi vin in minte:
KFC
      PRO: mancare buna, servire rapida, curatenie
      CONTRA: oricand te duci e coada la case, daca nu vrei pui nu are sens sa te duci, au fluctuatii in calitate (uneori puiul e plin de ulei, alteori e prea uscat), preturile au crescut in nesimtire de cand au clienti fideli.

McDonalds
      PRO: curatenie, mancare relativ variata, servire rapida, preturi pentru toate buzunarele
      CONTRA: burgerii sunt minusculi, au fluctuatii la calitate (am mancat si chifle sfaramicioase, am gasit si shake-uri acre)

Spring
      PRO: pizza pe gustul meu, portii cat sa poti potoli o foame, preturi relativ decente (mai putin la salate), mancare diversa
      CONTRA: miroase de parca stai in bucatarie, astepti pentru orice comanzi

Snack Attack
      PRO: Curatenie, multe tipuri de sandwich-uri
      CONTRA: ceilalti macar au junk-food cald, marfa putina dintr-un sortiment-daca s-a terminat, la revedere!.Preturi maricele

Gregory's
     CONTRA: ala pe langa care trec e atat de infect ca ma mir ca mai exista

Sheriff's:
      PRO: Unul din putinele locuri din Bucuresti in care gasest falafel, mancare diversa
      CONTRA: aspect de bodega din Gara de Nord, angajati dezinteresati, astepti pentru orice ai comanda

Intre timp au aparut tot felul de bombe si bombite, asa ca pe piata fast-food ai de unde alege. Pacat ca romanul intelege ca atunci cand aduna ceva clienti e momentul sa strice reteta si sa creasca pretul.
Si despre Burger King nu spui nimic ?

#52
fatal1gy

fatal1gy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 29.08.2007

View PostMihai-Cosmin, on Jul 13 2008, 14:32, said:

Si despre Burger King nu spui nimic ?
Si eu sunt pentru Burger King, desi oferta si calitatea produselor din tarile din vest ale UE e mult mai buna. :OK:  
Spre exemplu, am mancat in Germania Bacon Menu la 4.90 euro. Delicios si portia medie (nu stricau inca cateva guri din fiecare chestie de pe tava, dar nah)..

#53
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004

View PostMihai-Cosmin, on Jul 13 2008, 14:32, said:

Si despre Burger King nu spui nimic ?
Nu, pentru ca din nefericire nu am ajuns sa mananc la ei. Ori nu stiu eu de nici unul in zona Unirii, ori au considerat ca nu are sens sa se inghesuie acolo. daca voi ajunge pe la vreunul, o sa ma pronunt cat de cat avizat ;)

#54
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Incearca in Baneasa Shoping city.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate