Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 

Ce fast food preferati ?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

Poll: Unde mancati cel mai bine ? (131 member(s) have cast votes)

Ce fast food preferati ?

  1. McDonald's (40 votes [30.53%])

    Percentage of vote: 30.53%

  2. KFC (59 votes [45.04%])

    Percentage of vote: 45.04%

  3. Spring Time (15 votes [11.45%])

    Percentage of vote: 11.45%

  4. Altul/altele... (mentionati) (17 votes [12.98%])

    Percentage of vote: 12.98%

Vote Guests cannot vote

#1
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
Salut, as vrea sa stiu cam ce preferati intre restaurantele cunoscute: McDonalds, KFC, Spring Time + altele daca mai aveti in lista celor preferate. As vrea sa tineti cont de urmatoarele criterii in ordine:

1. Igiena si salubritatea unde se prepara mincarea
2. Cantitatea si calitatea alimentelor raportate la pret
3. Gustul mincarii
4. Vinzatorii si felul lor de a pregati si a servi + atmosfera in general

#2
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007
KFC de departe pe primul loc
Intotdeauna am gasit curatenie in toate KFC-urile in care am intrat. Acum nu prea am de unde sa stiu ce se petrece in spate, ceea ce se vede e ok.
Calitatea si cantitatea alimentelor sunt din nou superioare celor de la MC sau spring. Gustul nu mai spun...  :dribbledrool: la Mc parca mananci bureti (in afara de cartofi care sunt buni. A, si inghetata). Vanzatorii sunt ok, de fiecare data am intalnit persoane placute si care nu mi-au aruncat tava in fatza in sila (nici la Mc nici la spring nu mi s-a intamplat).
topul meu ar arata cam asa:
1. KFC
2. KFC
3. KFC
4. MC
5. Spring
:D

Edited by Tzushka, 13 June 2008 - 14:25.


#3
GaiusBaltar

GaiusBaltar

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 665
  • Înscris: 20.10.2007
Pana acum KFC nu m-a dezamagit niciodata cu exceptia celui din Targu Mures.Poate ca exagerez dar de fiecare data cand ma duc in Cluj,aceeasi meniu la aceeasi bani este mult mai crocant,mult mai fresh si cu gust mult mai bun decat cel din Targu Mures.In fine topul meu arata asa:

1:KFC
2:MAC
3:Spring
4:Altele

#4
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
spring si mc.
1. Igiena si salubritatea unde se prepara mincarea: aici stau bine ambele.
2. Cantitatea si calitatea alimentelor raportate la pret: la mc e cam scump.
3. Gustul mincarii: mie imi place, dar asta depinde de fiecare.
4. Vinzatorii si felul lor de a pregati si a servi + atmosfera in general: aia de la spring nu prea imi plac.
PS: mai e si pizza hut-> sta bine la toate, mai putin la partea cu preturile.

Edited by CFR, 13 June 2008 - 16:02.


#5
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Am votat altul, cu gindul la Snack Attack si Nordsee. Dintre clasici prefer McDonald's de departe, pentru ca are cel mai variat meniu si imi plac cele mai multe din el. Mereu stau pe ginduri sa aleg, ceea ce nu e valabil la Spring (saorma direct) sau KFC (strips daca ma simt in stare, eventual twister sau meltz). Habar n-am de cantitati, igiena, vinzatori, iar atmosfera ma lasa rece, de regula maninc la pachet. Iar cind maninc la masa, tot Mc e lider, pentru ca are cladiri proprii, unde pot sa stau pe terasa.

#6
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008
Spring Time, mai ales pentru salata de legume de acolo pentru ca poti sa alegi dintr-o gramada de sortimente (desi s-a cam scumpit nejustificat in ultima vreme). Preferabil ca Spring Time sa fie langa McDonalds, de unde iau sos Blue Cheese sa-l pun in salata Spring Time (si uneori, mai rar, un Big Mac), pentru ca jegosii de la Spring Time nu pun carafe cu otet balsamic si ulei de masline de calitate la indemana.
Voi trece si City Grill aici (desi nu fast-food) pentru excelenta ciorba de vita. Smantana de pus in ea e foarte scumpa, din pacate, e nesimtire sa ceri 3 lei pe smantana. Daca smantana ar fi numai 1 leu as manca de trei ori mai mult acolo.
Si, bineinteles, saormariile sunt iarasi de considerat cand ti-e foame rau. Mi-au lipsit shaormele de Bucuresti cand am plecat prin strainatate. Voi trimite un mail la Mio sa puna la POI-uri pe GPS si shaormariile! :)

#7
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
interesant ce spuneti, eu nu prea ma pricep la fast-fooduri si nu prea am fost pasionat la viata mea sa maninc la restaurnat dar poate in viitor cine stie... tocmai de aceea nu prea am pus optiuni la poll decit 3 (cele pe care le stiu si eu mai bine :) ), daca stiam mai puneam citeva.

Totusi pe mine personal m-ar interesa mincare mai calitativa biologic si dietetica (adica fara calorii multe din grasimi saturate si carbohidrati rafinati cu indice glicemic mare care numai sa te sature si atat). Stiu ca sursele de proteine animale sint mai scumpe si nu le convine sa bage mult dar nici sa maninci paine goala cu cartofi prajiti si sa arunci zeci de lei pe o astfel de masa saraca biologic dar foarte densa in calorii, ca NU MERITA. Saorma, sincer am mincat o singura data in viata, la o saormerie pt ca imi era foame si trebuia sa maninc ceva... si facind comparatie cu felul in care maninc acasa am zis ca nu merita sa arunc banii doar pe calorii. La fel si cu cartofii prajiti pe care ei ii fac numai in baie de ulei sau untura si ce-or mai pune ei.

#8
1945

1945

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.06.2008
Sa zicem KFC...desi nu mai mananc de acolo,dar recunosc ca e curat si mancarea e buna <_< .

#9
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Ghebos, incearca alea pomenite de mine, pentru mincare mai sanatoasa. snackattack.ro nordsee.com Ca sa vezi ce au in meniu. La NordSee nu e valabil chiar tot, ca n-au site pentru Romania.

#10
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,061
  • Înscris: 02.03.2003
Nordsee.
Mc si KFC parca vand mancare facuta din plastic.  :puke:

#11
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Vis a vis de KFC unirea este un establishment numit Pita Fan cu specific fastfood grecesc. Fac un gyros bun desi cam uscacios. Am halit o perioada la un fast food vis a vis de Marriott, Chicken Staff. Acolo fac o saorma buna ghiftuita de carne fie de vita fie de pui. Prefer de pui. Sunt 2 baieti care saormeaza, unul mai subtirel si unul mai bine facut, amindoi politicosi. Mie'mi place saorma facuta de cel subtirel, pune mai mult sos.

Edited by punkt, 24 June 2008 - 14:03.


#12
Glamourous

Glamourous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2008
Am pus KFC, pt ca de McDonald's m-am plictisit deja...angajatii sunt politicosi la amandoua restaurante, curatenia e OK, mancarea e buna, desi la KFC daca mananc prea multe picanterii, am probleme cu diareea ! !
Oricum, trebuie sa mai pui la chestionar Pizza Hut si mai ales BURGER KING !!

#13
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
La romani ar trebui inventate localuri fast food cu servire de tip suedez, sau mai noi all included. Oare cum o fi? :D

Edited by Cutzu, 25 June 2008 - 23:15.


#14
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Mc :dribbledrool: Mancarea imi place si cel putin teoretic ar trebui sa fie obsedati de curatenie, doar face parte din politica companiei.
La KFC mi se par exagerat de picante si au doar bauturi doar de la Pepsi. Din partea mea au un mare minus  :nonobad:

#15
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
1.Mc
2.KFC
3.Spring

:)

#16
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
McDonald's îmi place cel mai mult... mi se pare și cel mai igienic, frumos amenajat :)
Pe locul 2 KFC e un pic mai ieftin dar foarte bun.

Îmi place să le alternez pe cele două...

#17
Glamourous

Glamourous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 24.06.2008

View Post4nDr3i, on Jun 26 2008, 01:54, said:

McDonald's îmi place cel mai mult... mi se pare și cel mai igienic, frumos amenajat :)
Pe locul 2 KFC e un pic mai ieftin dar foarte bun.

Îmi place să le alternez pe cele două...

Aham, si mie !  :coolspeak:

#18
hyper_

hyper_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2008
gregory's for the win :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate