Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Ce fast food preferati ?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

Poll: Unde mancati cel mai bine ? (131 member(s) have cast votes)

Ce fast food preferati ?

  1. McDonald's (40 votes [30.53%])

    Percentage of vote: 30.53%

  2. KFC (59 votes [45.04%])

    Percentage of vote: 45.04%

  3. Spring Time (15 votes [11.45%])

    Percentage of vote: 11.45%

  4. Altul/altele... (mentionati) (17 votes [12.98%])

    Percentage of vote: 12.98%

Vote Guests cannot vote

#19
Sobolan Mort

Sobolan Mort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 22.09.2006
KFC - raport pret/calitate + cantitate mult mai bun decat la Mac, imi place ca nimeni nu sta sa numere exact 5/8 Crispy (de exemplu), ci iti pun o "farfurie" plina care ar satura pe oricine. Curatenie mult mai buna decat la Mac, tot timpul se plimba cineva printre mese, le sterge, etc. De altfel, oriunde e un KFC langa un Mac (in Mall, de exemplu, sau la Unirii), aproape toata lumea "migreaza" la KFC.

Din partea mea au un mare plus pentru ca au bauturi doar de la Pepsi  ^_^

#20
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Pentru ca KFC e mai la moda momentan, la noi, e vazut drept alternativa sanatoasa la Mc! Ca meniu, KFC sunt mult mai varza decit aproape orice fast food, au numai pui, si ala sub citeva forme. La mine minusul mare al KFC e exact asta - meniu slab. Mincarea e buna, nimic de zis, dar nu prea ai ce alege. Si mai e un minus, dureaza foarte mult daca vrei ceva nepicant sau cu brinza.

#21
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
McDonalds, clar si fara dubiu :dribbledrool:

Merg la alt fast food NUMAI atunci cand nu am de ales. De mentionat insa ca mananc la fast food maxim o data pe luna

#22
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007
Mc si KFC

Spring sucks, oare de ce angajatii lor nu mananca de acolo?

#23
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

View Postabancor, on Jun 28 2008, 23:38, said:

Ca meniu, KFC sunt mult mai varza decit aproape orice fast food, au numai pui, si ala sub citeva forme. La mine minusul mare al KFC e exact asta - meniu slab.
KFC = Kentucky Fried Chicken - normal ca mananci doar pui.  :huh:

#24
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Si? Unde am gresit? Da, normal ca maninci pui, dar nu vad de ce tre sa imi convina mie, care maninc pui mai rar decit porc, vita, peste, oaie (sau decit oaie poate nu, da nu asta conteaza acu). Apropo, si la Nordssee maninci numai vietuitoare marine, da alea imi plac! Dar deoarece de pui am pofta rar, rar maninc la KFC.

Edited by abancor, 01 July 2008 - 14:07.


#25
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Nordsee - in mod clar numarul 1.
E ceva mai scump decat celelalte, dar merita.

#26
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

View Postabancor, on Jul 1 2008, 14:58, said:

Si? Unde am gresit? Da, normal ca maninci pui, dar nu vad de ce tre sa imi convina mie, care maninc pui mai rar decit porc, vita, peste, oaie (sau decit oaie poate nu, da nu asta conteaza acu). Apropo, si la Nordssee maninci numai vietuitoare marine, da alea imi plac! Dar deoarece de pui am pofta rar, rar maninc la KFC.
Pai ai gresit cand ai spus ca sunt varza pentru ca un fast food care serveste doar preparate din pui nu serveste si altceva  :lol: ! Ca nu iti place tie puiul asta e altceva, te duci si mananci in alta parte, nu-s ei de vina ca nu mananci tu pui. Ei asta ofera. Tu ai dreptul sa alegi nu-ti indeasa nimeni pe gat.
Acum pot spune si eu ca Nordssee sunt varza, pentru ca nu servesc pui iar mie nu imi plac vietuitoarele marine.  :lol:

#27
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postpunkt, on Jun 24 2008, 15:03, said:

Vis a vis de KFC unirea este un establishment numit Pita Fan cu specific fastfood grecesc. Fac un gyros bun desi cam uscacios. Am halit o perioada la un fast food vis a vis de Marriott, Chicken Staff. Acolo fac o saorma buna ghiftuita de carne fie de vita fie de pui. Prefer de pui. Sunt 2 baieti care saormeaza, unul mai subtirel si unul mai bine facut, amindoi politicosi. Mie'mi place saorma facuta de cel subtirel, pune mai mult sos.

mancam des acolo intr-o perioada, ca lucram la sediul Oracle de la Izvor si era singurul fast-food in zona. erau ok si aripioarele si cartofii aia pane, dar uneori era atat de picanta mancarea ca ma durea stomacul dupa ce mancam :(

#28
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006

View PostTzushka, on Jul 2 2008, 07:33, said:

Pai ai gresit cand ai spus ca sunt varza pentru ca un fast food care serveste doar preparate din pui nu serveste si altceva  :lol: ! Ca nu iti place tie puiul asta e altceva, te duci si mananci in alta parte, nu-s ei de vina ca nu mananci tu pui. Ei asta ofera. Tu ai dreptul sa alegi nu-ti indeasa nimeni pe gat.
Acum pot spune si eu ca Nordssee sunt varza, pentru ca nu servesc pui iar mie nu imi plac vietuitoarele marine.  :lol:

Eu vorbesc din punctul meu de vedere, corect? Iar mie NU imi place la KFC faptul ca au doar pui. Ce legatura are cu ei numai asta ofera? Ce relevanta are ca ei au numai pui deoarece asta e politica lor? Din orice motiv ar avea numai pui (ca asa e meniul, ca sunt limitati, ca nu se mai gaseste altceva, ca toti in afara de mine maninca pui, ca e cel mai ieftin etc.), se cheama ca au numai pui, iar mie asta imi displace la ei. Recunosc, faptul ca am zis ca sunt varza suna a generalizare. Trebuia sa specific "pentru preferintele mele".

#29
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

View Postabancor, on Jul 2 2008, 13:17, said:

Recunosc, faptul ca am zis ca sunt varza suna a generalizare. Trebuia sa specific "pentru preferintele mele".
;) aici era problema

#30
hyper_

hyper_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2008

View PostJJOne, on Jul 1 2008, 15:20, said:

Nordsee - in mod clar numarul 1.
E ceva mai scump decat celelalte, dar merita.


uitasem de norsee
să sperăm că se extind și prin alte zone mai accesibile
sigur că merită, e bun și porțiile au dimensiuni rezonabile, plus atmosfera aia de ordine și spirit practic. nemți.

#31
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Foarte buna mancarea la Nordsee , pacat ca oferta e cam slaba pe la noi  :confuzzled:

#32
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
mcdonalds nu prea ma mai tenteaza de mult ...

de kfc nu prea ma mai ating ca imi provoaca o anumita reactie a doua zi :P

si de la spring time imi plac frigaruii pane la farfurie ... care din pacate se fac in 15 minute :mellow:

#33
Blue Wings

Blue Wings

    Nevăstuică deraiantă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,832
  • Înscris: 01.03.2007
McDonald's , dar la cât des frecventez eu fast food-urile....puteam lejer să spun că optez pentru alimentara din colț în defavoarea McDonald's-ului :lol:

#34
opossum

opossum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.07.2008
am auzit mai multi care au avut diaree severa de la kfc, altii maninca frecvent acolo si n-au nimic

#35
Tzushka

Tzushka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,441
  • Înscris: 09.11.2007

View Postopossum, on Jul 3 2008, 21:06, said:

am auzit mai multi care au avut diaree severa de la kfc, altii maninca frecvent acolo si n-au nimic
diaree faci din cauza ca-s condimentate produsele, dar depinde de organism

#36
xdaniel

xdaniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 13.01.2008

View PostValy1, on Jul 2 2008, 15:05, said:

Foarte buna mancarea la Nordsee , pacat ca oferta e cam slaba pe la noi  :confuzzled:
Oferta slaba si mai ales foarte foarte foarte scumpa. Dai faliment daca mananci prea des la Nordsee daca esti un barbat zdravan si mai faci si ceva miscare. Am mancat de 700.000 de lei vechi ca sa ma satur si nu sunt un mâncău. 2 sau 300.000 o salata?!???!! O bucata de somon prajit cat jumatate de palma inca pe atata... Daca e vara si ti-e sete iei doua-trei bauturi si s-a facut si milionul. Si nu sunt foarte incantat de gust, sunt bune dar nu extraordinare, am mancat si mai bune.
Cu jumatate din banii de la Nordsee mananci pana vomiti la orice alt fastfood. Ca sa nu zic ca la un restaurant libanez sau la Ruby Tuesday ai parte si de gusturi mult mai exotice si mai placute.
edit:
Daca esti muiere de cincizeci de kile la regim si nu mergi zilnic la sala merge si Nordsee.

Edited by xdaniel, 04 July 2008 - 02:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate