Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 

Samsung i900 Omnia

- - - - -
  • Please log in to reply
1759 replies to this topic

#469
jitaco

jitaco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.12.2008
ai dreptate. acum am vazut ca hartile ce incercam sa le pun erau versiunea 8.0.X. o sa incerc cu spb pocket

#470
HotDawwg

HotDawwg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 27.03.2007
Da badmania...stiu ca exista mai multe tipuri..eu ma refeream la cele cu care am lucrat eu...adica cele ce vin pe fata...nu pe displayurile...telefoanelor SE...in fine...sa trecem peste asta ca dau in off-topic :)


Referitor la sugestia ta....ai putea sa-mi sugerezi si ceva distribuitori/comercianti sau cum vrei sa le spui ce au aparate de beneficiaza de garantie in tara?...excluzand magazine gen internity/germanos/etc/etc/etc....referitor la pret...si ala e destul de relevant...adica as prefera sa platesc undeva ~ 400 de euro si din cate am vazut pe la magazinele "mari" se ajunge pe undeva peste 1900 ron...si mi-as dori sa-l iau cat mai repede si nu stiu cat imi permite portofelul sa ma intind avand in vedere ca cei de la cosmote au binevoit sa-mi elibereze ultima factura ...pe 2 luni~500 ron :)

#471
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Eu l-am cumparat de AICI. cu 1780 lei. Acum vad ca s-a mai ieftinit. E cu garantie HAT. Firma este din Ploiesti dar mi l-a adus in Bucuresti. Chitanta, factura, totul in regula.

#472
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001

View Postbadmania98, on Dec 27 2008, 21:35, said:

Din vremea uceniciei mele: http://forum.softped...t...t=0&start=0
Din ce am bagat de seama nu functioneaza pe WM6.1 de pe Omnia. :mellow:

#473
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
In alta ordine de idei: am instalat ultimul firmware disponibil, gol golut: DXHL2. Pana acuma e ok. Avantajul : fiind chel, am luat aplicatiile separat si am instalat in My Storage, doar ce am vrut eu, a.i. MyDevice este liber si nesufocat.

#474
fernando

fernando

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.11.2008
salutare tuturor .... vreau sa va rog si eu ceva si anume daca puteti sa-mi da-ti si mie cateva adrese cu aplicatii , jocuri , skinnuri etc pentru samsung omnia . Multumesc

#475
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Ai incercat cu Google si nu ai gasit nimic?  ;)

#476
seraphis

seraphis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.06.2007
Foloseste careva telefonul pe post de modem :D. Dupa un anumit timp de la conectare, internetul tot pica, trebuie resetata conexiunea <_< , dar odata la cateva ore bune, internetul pica de tot, nu mai merge nici pe telefon, nici daca fac sharing connection, sta cateva minute cazut apoi isi revine. Reteaua nu e de vina, nici cartela, deci doar telefonul poa' sa fie. Are cineva vr'o idee ?

#477
cipry189

cipry189

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 22.02.2007
ma ingrozeste bateria asta, am tot amanat schimbarea firmwareului dar nu se mai poate, l-am luat de la incarcat(terminand de incarcat) si dupa 5-6 ore de muzica bateria era sub 40 %, stiu ca nu e chiar un telefon orientat pentru muzica dar totusi, cei care mai asculta muzica la el, cam cat va tine, sper sa se rezolve odata cu firmware update

#478
cipry189

cipry189

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 22.02.2007
tocmai am facut update de firmware la DXHK 3 sa vedem cum se comporta bateria, cei care aveti versiunea asta sunteti multumiti? :D

#479
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Te asteptam pe tine cu impresii. :D

#480
geordanny

geordanny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 29.01.2007
Salutare , sant interesat sa imi cumpar si eu un asemenea telefon si apelez la voi sa ma sfatuiti de unde sa cumpar sa nu ma pacalesc , vreau ceva cat mai ieftin si cu garantie "sa fie nou"  ,spun ca ieftin pentru ca am vazut ca preturile difera de la un  sitt la altul , asa ca astept sfaturile voastre si recomndarile voastre !
Multumesc anticipat !!!

#481
Kilobyte

Kilobyte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 22.05.2007
sal
de curand sunt posesorul acestui telefon
pana acum sunt multumit de el dar...am pus si eu iGO8 cel dat de badmania98 si nu gaseste nici un satelit.am sters cele 2 fisiere GPS_ID pentru a localiza mai repede sateliti si tot degeaba.din pacate nu am cum sa downloadez Xtra deoarece nu am abonament  de date dar cum am mai gasit pe internet daca stergi cele 2 fisiere ar trebui sa imi gaseasca sateliti mai repede.
de ce oare nu merge?
ce as putea sa mai fac ?

precizez ca imi spune ca receptorul gps este conectat si setarile sunt corect facute

#482
kytty58

kytty58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 17.10.2007
Salut si "La multi ani!" la toata lumea. Legat de Igo 8 pe Omnia, am o intrebare: la setari TMC imi apare "Lipsa hardware TMC!". Este adevarat ca la noi este inutil, dar in lumea civilizata este foarte necesar. Ce mai trebuie?

#483
oana2009

oana2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.11.2008

View PostKilobyte, on Jan 2 2009, 14:14, said:

sal
de curand sunt posesorul acestui telefon
pana acum sunt multumit de el dar...am pus si eu iGO8 cel dat de badmania98 si nu gaseste nici un satelit.am sters cele 2 fisiere GPS_ID pentru a localiza mai repede sateliti si tot degeaba.din pacate nu am cum sa downloadez Xtra deoarece nu am abonament  de date dar cum am mai gasit pe internet daca stergi cele 2 fisiere ar trebui sa imi gaseasca sateliti mai repede.
de ce oare nu merge?
ce as putea sa mai fac ?

precizez ca imi spune ca receptorul gps este conectat si setarile sunt corect facute

Kilobyte eu una la fel am patit pana am citit mai multe pe forum....bine numai ca eu nu am sters nici un fisier din folderul cu igo.....pur si simplu se conecteaza mai greu la inceput....trebuie sa fii pe afara si cam intr`o jumatate de ora o sa isi gaseasca sateliti adika prima oara trebuie sa stea mai mult....asa stiu eu si cu asta te pot ajuta...acuma ramane sa vezi ce spun si altii :rolleyes:

#484
Kilobyte

Kilobyte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 22.05.2007
ok
mersi
o sa il duc la plimbare maine si poate imi gaseste si mie sateliti

bafta   :wave:

#485
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Deblocare Omnia. Incredibil de usor. Chiar merge, testat de mine pe Omnia de la Orange.

1. type *7465625*638*# to phone
2. type your MCC/MNC code (list here: http://en.wikipedia....e_Network_Code), e.g.22610 for Romania ORANGE
3. type your new NCK (12345678), then OK
3. type *#7465625 to check your lock
4. type #7465625*638*# and type your NCK (12345678)
5. enjoy.

If you have a problem (like "Fail to Set Locking status"), change the ROM on the other (for example, then work, then go back to the old ROM.

Edited by AcerMate, 03 January 2009 - 11:10.


#486
adi_osk

adi_osk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 28.01.2007
Buna seara.
Se poate pierde garantia daca se face update de firmware?
Ce versiune de update este mai buna, mai stabila si la care  tine acumulatorul mai mult ?
Multumesc anticipat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate