Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Samsung i900 Omnia

- - - - -
  • Please log in to reply
1759 replies to this topic

#433
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postseraphis, on Dec 23 2008, 23:40, said:

Deci. am revenit. am instalat HK3. Am 2 probleme.
1. Camera nush daca e cu probleme, sau pur si simplu asa scoate ea pozele. Cand faceti poze, daca dati zoom la maxim, cum vi se vede ? clar? sau cu dungi ?. Nush daca are de'a face asta cu faptul ca nu imi place mie cum ies pozele... sau pur si simplu asa ies ele. o sa postez niste poze facute acuma seara, imediat :|
2. Am incercat sa instalez un program pentru GPS, iGO 2006, iGO 8, mio... la toate imi da erori. la iGO2006 imi zice licence not found, la mio maps imi da eroare la un fisier startlang_240......; la iGO 8 no voice files were found :|. acu nush daca de vina sunt versiunile. dar igo 2006 avea commenturi favorabile, ca le'a mers la multi (nimeni nu zicea insa nimic de omnia).

Astept pareri



stylus te las sa compari singur :D sa reusesc doar sa uploadea pozele. nu's din M. Viteazu :P, ca nu's in cj acum :P. sincer nu sunt multumit de calitatea pozelor care mi le scoate :|

P.S. Pozele sunt facute de pe HJ1, am facut si cu HK3 dar nu vad nici o diferenta.

eu zic ca pozele ies bine pt un telefon cu blitz led si pt un telefon cu wm ! se stie ca telefoanele bazate pe windows mobile sunt mai proaste la camera... nu stiu de ce dar asa se zice! igo 08 am eu varianta buna cu tot cu orasele 3D si limbi si etc. si daca vrei ti-l pot trimite are 2 gb parca!
revenind la poze ... nu prea ai ce sa-i ceri unui telefon cu camera mai ales cand vine vorba de pozele facute noaptea!  daca vrei poze noaptea ... cumpara un aparat foto digi! :)

asa arata la mine poza la full zoom!

Edited by stylus93, 24 December 2008 - 00:03.


#434
cristinik4u

cristinik4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.08.2008
am si eu o mare curiozitate :) cum pot face sa sune telefonul cu o anumita melodie care o vreau eu ?

#435
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postcristinik4u, on Dec 24 2008, 00:03, said:

am si eu o mare curiozitate :) cum pot face sa sune telefonul cu o anumita melodie care o vreau eu ?


selectezi melodia care vrei sa o setezi pt sunetul de apel set as ringtone! o copiaza el automat in my music pe memoria interna a telefonului

#436
seraphis

seraphis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.06.2007
1. Inteleg ce spui tu, dar (desi nu e frumos sa fac comparatia) am un prieten care si'a luat acu de 2 sapt LG KU 900 cel care era in oferta in orange (camera de 5 mp), si lui ii ieseau pozele destul de bine. Problema nu ar fi asta... cum scoate pozele. vreau doar sa ma asigur daca asa scoate el pozele, sau are ceva probleme. Insist atata pentru ca pe alte forumuri pe unde am citit, este foarte laudata camera foto :|.

2. Nu stiu cum sa facem sa imi trimiti iGO, poate daca imi spui de unde l'ai scos, sa il iau si eu, ar merge mai repede. pe torrenti am gasit doar 2006. Eventual astept un P.M.

#437
cipry189

cipry189

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 22.02.2007
cei care aveti TCPMP player la voi ce scrie in settings la frecventa procesorului? la mine scrie 420 mhz ARM intel, sa fie subclockat :(, nu trebuia sa fie 624 mhz?

si daca mai simte cineva un f mic joc la capacul de la baterie mai jos de camera ?

#438
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postcipry189, on Dec 24 2008, 01:16, said:

cei care aveti TCPMP player la voi ce scrie in settings la frecventa procesorului? la mine scrie 420 mhz ARM intel, sa fie subclockat :(, nu trebuia sa fie 624 mhz?

si daca mai simte cineva un f mic joc la capacul de la baterie mai jos de camera ?


la mine scrie 210 mhz arm intel! :))) eu unul nu am nici un joc la telefon!

anyway ... atata probabil vede tcpmp... :) dar procesorul este 624MHz Marvell PXA312

Edited by stylus93, 24 December 2008 - 01:30.


#439
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
seraphis : face poze foarte bine , cum spunea si stylus93, pentru un wm.
evident ca aceasta calitate scade daca lumina nu este suficienta si daca folosesti zoom-ul digital.

#440
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View Postseraphis, on Dec 24 2008, 02:11, said:

1. Inteleg ce spui tu, dar (desi nu e frumos sa fac comparatia) am un prieten care si'a luat acu de 2 sapt LG KU 900 cel care era in oferta in orange (camera de 5 mp), si lui ii ieseau pozele destul de bine. Problema nu ar fi asta... cum scoate pozele. vreau doar sa ma asigur daca asa scoate el pozele, sau are ceva probleme. Insist atata pentru ca pe alte forumuri pe unde am citit, este foarte laudata camera foto :|.

2. Nu stiu cum sa facem sa imi trimiti iGO, poate daca imi spui de unde l'ai scos, sa il iau si eu, ar merge mai repede. pe torrenti am gasit doar 2006. Eventual astept un P.M.

Salut! Vezi ca ai un link in acest topic, undeva pe la pagina 8 - 9, daca tin bine minte.

View Poststylus93, on Dec 24 2008, 02:07, said:

selectezi melodia care vrei sa o setezi pt sunetul de apel set as ringtone! o copiaza el automat in my music pe memoria interna a telefonului
copiezi melodia respectiva in My Storage fara a sa o introduci in vreun folder. Respectiva melodie va aparea in lista cu ringtones.

#441
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postccb, on Dec 24 2008, 16:25, said:

Salut! Vezi ca ai un link in acest topic, undeva pe la pagina 8 - 9, daca tin bine minte.


copiezi melodia respectiva in My Storage fara a sa o introduci in vreun folder. Respectiva melodie va aparea in lista cu ringtones.

ms ccb pt hint-ul cu ringtone-ul! :) pe asta nu o stiam nici eu!

#442
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Asadar, am renuntat la SPB si am trecut la Winterface, ultima editie, care nu se mai blocheaza si... cel mai important, nu ocupa asa de multa memorie! Am gasit si cateva trick-uri de a o personaliza si arata bestial. Sa va fac si o lista cu ce am instalat:

Adobe FlashLite 3.1
Best Reminder v1.0
Chi-Tai Dang Home Screen PlusPlus
CorePlayer
DinarSoft MemAid
HTC X-Button
Inesoft Phone (foarte, foarte tare!)
PHM Registry Editor (util)
RealOne Player
Resco Backup
Resco Explorer
Resco Keyboard Pro (cea mai buna tastatura virtuala, dupa parerea mea)
CapSure v1.07
SKTools
SPB Phone Suite
SPB Weather
SPB Wireless Monitor (te tine la curent cu timpul petrecut pe net)
VicSoft Clear Temp
Vicsoft UPX4PPC
Vito Eye Photo
Vito SMS Chat (foarte bun)
Vito Voice Dialer
Vito Zoomboard (rezerva pt. Resco Keyboard)
Vito Winterface

Memorie disponibila in MyDevice - ~35 MB (40%)

Daca are cineva vreo idee cum sa scap de Samsung Wallpapers... am gasit ceva resized (16KB) si am incercat sa fac overwrite, dar nu vrea...  :angry2:

Am uitat sa adaug iGo8 - full Europa, inclusiv Albania, Turcia, Grecia si fosta URSS (asta nu stiu la ce-mi foloseste... :D )
Jocuri, numai doua, nu ma omor dupa ele: Dice si Sudoku

#443
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postccb, on Dec 25 2008, 01:00, said:

Asadar, am renuntat la SPB si am trecut la Winterface, ultima editie, care nu se mai blocheaza si... cel mai important, nu ocupa asa de multa memorie! Am gasit si cateva trick-uri de a o personaliza si arata bestial. Sa va fac si o lista cu ce am instalat:

Adobe FlashLite 3.1
Best Reminder v1.0
Chi-Tai Dang Home Screen PlusPlus
CorePlayer
DinarSoft MemAid
HTC X-Button
Inesoft Phone (foarte, foarte tare!)
PHM Registry Editor (util)
RealOne Player
Resco Backup
Resco Explorer
Resco Keyboard Pro (cea mai buna tastatura virtuala, dupa parerea mea)
CapSure v1.07
SKTools
SPB Phone Suite
SPB Weather
SPB Wireless Monitor (te tine la curent cu timpul petrecut pe net)
VicSoft Clear Temp
Vicsoft UPX4PPC
Vito Eye Photo
Vito SMS Chat (foarte bun)
Vito Voice Dialer
Vito Zoomboard (rezerva pt. Resco Keyboard)
Vito Winterface

Memorie disponibila in MyDevice - ~35 MB (40%)

Daca are cineva vreo idee cum sa scap de Samsung Wallpapers... am gasit ceva resized (16KB) si am incercat sa fac overwrite, dar nu vrea...  :angry2:

Am uitat sa adaug iGo8 - full Europa, inclusiv Albania, Turcia, Grecia si fosta URSS (asta nu stiu la ce-mi foloseste... :D )
Jocuri, numai doua, nu ma omor dupa ele: Dice si Sudoku

Ca sa scapi de Samsung Wallpapers select all si delete! la mine merge fara nici o problema!

#444
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Crezi ca n-am incercat? Nu merge... la tine s-ar putea sa mearga fiindca ai ROM customizat.
CRACIUN FERICIT  tuturor! Ma duc la soacra-mea sa bag niste sarmale... :bouncey:

#445
Loghin

Loghin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.12.2008
Salut pe toti fanii de Omnia.Scuzati ca dau si eu buzna. Dar ma framanta curiozitatea si nu ma pot abtine.
1-Anterior am utilizat un SE K800i cu camera de 3,15 m Din cele observate facea poze mai bune decat Omnia cu 5mp. Ce parere aveti?
2- Am instalat navigatie route 66 dar nu se conecteaza la sateliti. Setarile si GPS sunt activate. Rog profesionistii sa vina cu sfaturi. Am vazut ca sunt utilizatori de IGO; rog detalii.
3- Pentru cei care nu au descoperit... tasta "reducere volum" poate activa flash light.

#446
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008
Da, K800i e mai bun la poze ca Omnia. Dar totusi comparam mere cu pere, K800i e un camera-phone, pe cand Omnia e un smart-phone. Camera pe care o are este un extra.

#447
cipry189

cipry189

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 22.02.2007
@ Loghin- vezi poate ai umblat prin Settings-External GPS, aici pe prima pagina de jos, cea cu Programs, trebuie sa ai COM3, iar pe urmatoarea, cea cu Hardware sa fie COM9 si Baud rate 4800 si incearca sa stai afara la prima conectare care se face mai greu, eu l am lasat si un sfet de ora la geam si nimic nu a prins sau daca ai wap unlimited, un abonament de internet mobil foloseste enhaced GPS face prima conectare sa fie mult mai rapida, daca nu la mine in masina dupa ce s-a conectat la sateliti am intrat in casa si prindea semnal chiar si din camera mea, cam slab dar prindea, eu am Igo, numai ca nu sunt multumit de harta care o are la un moment dat imi arata ca la 100 de m calea ferata din dreapta mea se intersecta cu drumul dar ea defapt mergea in continuare, am o versiune de 400 de mb, am vazut ca altii au si 1,4 gb de harti, am sa o schimb, ca spatiu are destul :) sper ca te-am ajutat cu ceva

Si Sarbatori Fericite

Edited by cipry189, 25 December 2008 - 17:28.


#448
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View PostLoghin, on Dec 25 2008, 14:33, said:

Salut pe toti fanii de Omnia.Scuzati ca dau si eu buzna. Dar ma framanta curiozitatea si nu ma pot abtine.
1-Anterior am utilizat un SE K800i cu camera de 3,15 m Din cele observate facea poze mai bune decat Omnia cu 5mp. Ce parere aveti?
2- Am instalat navigatie route 66 dar nu se conecteaza la sateliti. Setarile si GPS sunt activate. Rog profesionistii sa vina cu sfaturi. Am vazut ca sunt utilizatori de IGO; rog detalii.
3- Pentru cei care nu au descoperit... tasta "reducere volum" poate activa flash light.
iGo8 mi se pare cel mai potrivit pt Omnia. Cauta in topic un post al userului oana2009, ai link si instructiuni de instalare. Bafta!

#449
stylus93

stylus93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,117
  • Înscris: 26.09.2008

View Postccb, on Dec 25 2008, 13:26, said:

Crezi ca n-am incercat? Nu merge... la tine s-ar putea sa mearga fiindca ai ROM customizat.
CRACIUN FERICIT  tuturor! Ma duc la soacra-mea sa bag niste sarmale... :bouncey:

ba din potriva am HK3 original! nu a umblat nimeni la el! selectez toate fisierele si le dau delete si se sterg! pot face un filmuletz sa vezi! :)

View PostLoghin, on Dec 25 2008, 13:33, said:

Salut pe toti fanii de Omnia.Scuzati ca dau si eu buzna. Dar ma framanta curiozitatea si nu ma pot abtine.
1-Anterior am utilizat un SE K800i cu camera de 3,15 m Din cele observate facea poze mai bune decat Omnia cu 5mp. Ce parere aveti?
2- Am instalat navigatie route 66 dar nu se conecteaza la sateliti. Setarile si GPS sunt activate. Rog profesionistii sa vina cu sfaturi. Am vazut ca sunt utilizatori de IGO; rog detalii.
3- Pentru cei care nu au descoperit... tasta "reducere volum" poate activa flash light.

pozele le face mai bine ca se k800i! parerea mea! pune igo 8 cum zic si restu! aici gasesti ultima versiune full http://www.astranet....ad.php?t=177492

#450
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View Postccb, on Dec 26 2008, 00:21, said:

iGo8 mi se pare cel mai potrivit pt Omnia. Cauta in topic un post al userului oana2009, ai link si instructiuni de instalare. Bafta!
Ma rog, a disparut postul respectiv! Deci, in continuare vom vorbi despre vreme... maine va fi innorat... hm, ce trist! Haschiu decided...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate