Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Ce ginganie ar putea minca trandafirul?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
Am primit zilele trecute un trandafir. Cind l-am plantat, am observat ca frunzele sint mincate parca de o omida. Pe el nu am vazut nici o ginganie, e curat. Stie cineva ce poate roade asa o frunza de trandafir?

Attached Files



#2
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Si mie mi s-a intamplat, asa ca am pandit si am vazut un fel de albinuta. Era mai mica decat o albina, dar avea dungile acelea pe corp. Taia frumos frunza si o ducea in zbor. Se lega de un singur trandafir, desi am vreo 6 tufe. Nu stiu de ce il prefera pe acela. Anul asta nu am vazut-o inca.

#3
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
merci. nu m-as fi gindit la sa ceva. oare impricinate mea are de unde sa afle ca sursa ei de materiale de constructie s-a mutat la mine in curte? si daca afla, oare cum sa ii transmit ca nu ma bucura initiativa ei? desi ma gindesc ca si-o face o casa-doua, nu un cartier intreg, sa-mi defolieze mie trandafirii. trandafirul tau cum a reactionat la treaba asta? asta de l-am primit pare destul de vioi.

#4
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Hmm... nu stiu ce sa spun. La mine venea una singura, cred, dar a consumat destul de mult. Poate construia si pentru vecini. Eu nu i-am facut nimic, ca imi era simpatica (avea un zbor destul de haotic cu roata de frunza in labutze), iar trandafirul se simtea bine-mersi, nu cred ca a avut prea mult de suferit.

#5
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
din fericiere bestia s-a mutat la hoste. acolo are hectare de frunze de decupat. s-o vad numai ca face fata  :drac: simbata dorm in gradina, poate ii fac o poza.

#6
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Gonguta mea a trecut cu bine peste iarna!

Uite dovada:

Attached Files



#7
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
a mea fie ca a cedat nervos, fie a terminat constructia, ca n-am mai vazut lucrari noi. tocmai ce ma pregatisem sa o trag in poza.

Edited by gomez99, 13 June 2008 - 22:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate