Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Pui cu ciuperci si mamaliguta

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
yetty18

yetty18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.02.2006
Am mancat astazi la restaurantul "La Radu" din Bucuresti, cel de la Moxa "Pui cu ciuperci si mamaliguta". Vreau sa-mi surprind placut prietena si sa-i gatesc asa ceva, nu sunt super bucatar dar nici afon nu sunt, deci daca as afla reteta m-as descurca zic eu. Problema e ca nu prea stiu ordinea procedeelor ca sa gatesc asa ceva si ma gandeam ca poate se pricepe cineva.

Deci: avea bucatele mici de pui (care probabil sunt prajite si amestecate la final cu sosul si ciupercile), bucatele de ciuperci (d-alea gen conserva), un sos cu usturoi si marar si mamaliguta. Mamaliguta stiu sa o fac, puiul stiu sa il fac, la sos nu poate fi foarte greu (era din smantana cred, avea putin usturoi si putin marar, dar daca aveti ceva sugestii le astept), problema este la ciuperci. In genul asta de mancare se fierb sau se calesc? Sau ce le fac, cum le fac? Nu ma astept sa stiti exact reteta asta dar poate va pricepeti si banuiti, sau stiti cum ies mai bune.

Astept orice sugestii. Mersi

#2
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,196
  • Înscris: 05.06.2006
Ia vezi AICI. Iti place?

#3
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005
una scurta de la mine ,

tai puiu bucatele il inabusesti , cand e aproape gata bagi si ciupercile langa condimentezi ...etc tai nejte patrunjel eventual pui si ceva bulion daca vrei cu sos ceva... si aia e... foarte delicios , cu mamaliga te descurci singur:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate