Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Abonament Reincarcabil de la Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
mda, ma entuziasmase ideea dar mi-a mai trecut... e sentimentul ala nashpa ca esti nevoit sa consumi... pt ca orange oricum iti ia din buzunar cei 7$. Dar pt cineva care consuma mult pe pre-pay(eu nu cunosc asa persoane, sa scrieti daca aveti astfel de cunoscuti, la mine cine am vazut ca consuma are abonamente mari...).

Mi  se pare total necinstit sa te oblige sa incarci daca tu mai ai bani in cont... uitasem de prostia cu valabilitatea... Adica ar fi mishto daca ti-ar lua 2$ pe luna pana ajungi la credit zero... eu la asta m-am gandit la inceput, dar vad ca realitatea e departe de ce credeam eu...

#38
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

cmidp, on Nov 5 2004, 10:42, said:

Cu ce abonament de la Orange poti vorbi mai mult de 180 min in retea? Eu stiam ca dupa platesti 14 c/min. Abonamentele alea Free s-au dus.

<{POST_SNAPBACK}>


cine a zis ca poti vb mai mult de 180 minute!! Calculul e facut ca si comparatie (raportat la an) la calculul (de  prepay ) facut de daniel28 in care iesea 6 centi pe minut!!!

Vorbeam de abonament de 4$+extraoptiune de 7$ in care ai inclus 180 minute!!

#39
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 07.08.2003

Arpi, on Nov 5 2004, 10:29, said:

:lol:
Stai putin!! Matematic e corect daca ti-ar da inapoi in buzunar bonusul dar nu ti-l da!!

Asa ca tu vorbesti cu 12 CENTI!! Nu ai cum sa vb cu mai putin!! DOAR CA:
pe langa 108/0.12=900 minute
mai ai 51.45/0.12=428 minute

Deci tu de 108$ vorbesti 1328 minute in retea cu 12 CENTI, nu mai putin!

<{POST_SNAPBACK}>


Ai dreptate. Eu nu am zis ca PrePay este mai ieftin decat abonamentul. E si logic sa fie mai scump ca sa te agate cu abonamentul. Facusem un calcul care sa arate ca tarifele in retea si catre fix ale PrePay (care se vor regasi la noul abonament) pot fi relativ avantajoase in anumite conditii (eu am dat exemplu de una)

Nici la abonamentul de 4+7 nu ti se da nimic inapoi. In plus dai 12 usd pe an in plus ca sa ai tariful de retea catre fix, iar apelurile catre fix nu sunt incluse in cele 180 lunare. Iar dupa ce depasesti cele 180 minute pe luna ai tarif de 0.14 usd.

Merci de raspuns

Edited by daniel28, 05 November 2004 - 14:29.


#40
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
Nu inteleg de ce sa agitati cu acest abonament orange prepay k nu se stie nimic! nu a aparut nicaieri oficial asa ceva! sa traim pana luni sa vedem!

#41
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
george126...o sa te convingi de luni...daca nu crezi ce am postat f.bine...nu puneam ceva aiurea de nebun..mai ales ca informatia e verificata...

Inca o data...abonamentul asta este f.bine targetat pe niste nise si grupuri tinta de clienti..le ofera ceea ce un abonament sau un prepay nu le putea oferi indeajuns. Sa asteptam cateva zile sa vedem reactiile oficiale!

#42
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
Eu, tin sa-ti spun k am sunat la relatii cu clientii si habar nu am, nu stiu nik! nu stiu tu de unde stii! imi spui si mie?!?

#43
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Simplu: este dealer Orange și a primit datele printr-un e-mail.

#44
omega

omega

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 04.01.2003

george126, on Nov 6 2004, 23:27, said:

Eu, tin sa-ti spun k am sunat la relatii cu clientii si habar nu am, nu stiu nik! nu stiu tu de unde stii! imi spui si mie?!?

<{POST_SNAPBACK}>


De sigur ca nu stiu nimic despre un produs nelansat. Au odata am vorbit la Orange Thank You VIP cu un dealer si am intrebat despre SPV si off record mi-a spus ca va fi disponibil curand si in .ro dar on record ei NU o sa recunoasca ceva ce este inca nelansat. Maine suna din nou la 411 si intreaba din nou despre abonament. Dupa ce e lansat.

#45
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
este luni ceva noutati???!!!!!!!!

#46
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
La Orange îti oferim produse cu care s&atilde; poti alege mereu cât vorbesti si cât pl&atilde;testi.

Cu abonamentul reînc&atilde;rcabil lansat în premier&atilde; de Orange, poti avea beneficiile unui abonat si poti reînc&atilde;rca creditul cu ce valoare vrei, când vrei, ca un utilizator PrePay. Pl&atilde;testi o tax&atilde; lunar&atilde; ca orice abonat si beneficiezi de un credit de comunicatie inclus pe care îl poti reînc&atilde;rca oricând doresti prin orice metoda de reînc&atilde;rcare disponibil&atilde; pentru utilizatorii PrePay.

În plus, beneficiezi de
    30% bonus din valoarea reînc&atilde;rcat&atilde; pentru creditul reînc&atilde;rcat cu valori între 9 si 200 dolari
    de toate avantajele programului Orange Thank You: credit-cadou, puncte Thank You, telefoane la preturi speciale.


abonament lunar

7 USD f&atilde;r&atilde; TVA


credit de comunicatie inclus

5 USD credit lunar

Creditul poate fi consumat pentru orice tip de apel, pentru a trimite mesaje scrise sau multimedia, pentru servicii de date, etc. Dup&atilde; ce l-ai consumat poti doar s&atilde; primesti apeluri.Pentru a putea apela trebuie s&atilde; reîncarci creditul.
Creditul neconsumat într-o lun&atilde; se reporteaz&atilde; f&atilde;r&atilde; limit&atilde; în luna urm&atilde;toare


tarife aplicate apelurilor nationale

În functie de nevoile tale de comunicare poti alege unul dintre planurile tarifare Standard, Unic, Timp Favorit, Numere Favorite sau Mesaje Scrise. Pentru optiunile tarifare f&atilde; click aici


tarife aplicate apelurilor internationale

Poti suna oriunde în lume de la telefonul t&atilde;u mobil. Pentru tarifele apelurilor internationale f&atilde; click aici


cum reîncarci creditul

Poti reînc&atilde;rca creditul oricând doresti, în functie de nevoile tale de comunicare, prin orice metod&atilde; de reînc&atilde;rcare disponibil&atilde; pentru utilizatorii PrePay.
Orice metod&atilde; folosesti, nu se aplic&atilde; perioadele de valabilitate în functie de valoarea reînc&atilde;rcat&atilde; ca la reînc&atilde;rcarea unui cont PrePay.

Primesti si un bonus de 30% din valoarea reînc&atilde;rcat&atilde; pentru creditul reînc&atilde;rcat cu valori între 9 USD si 200 USD.

Detalii despre metodele de reînc&atilde;rcare a creditului g&atilde;sesti aici


programul Orange Thank You

Orange Thank You îti ofer&atilde; o combinatie de avantaje personalizate în functie de vechimea în retea si de consumul t&atilde;u lunar, prin credit-cadou si puncte Thank You.


mod de achizitie

Disponibil în reteaua proprie de magazine Orange, precum si la partenerii Orange.


mentiuni

Taxarea convorbirilor se face la secund&atilde;, dup&atilde; primul minut de convorbire care este indivizibil.

Alocarea creditului inclus lunar se va face în maximum 24 de ore de la începerea lunii de facturare.

În cazul suspend&atilde;rii pentru neplata facturii creditul existent nu se pierde si va putea fi folosit numai dup&atilde; ce factura a fost pl&atilde;tit&atilde;.


servicii

Pentru lista serviciilor disponibile f&atilde; click aici

#47
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Este pe site. Am ajuns la concluziile mele si eu: ca sa ai un adevarat avantaj cu acest abonament PrePay, trebuie sa platesti cel putin 17 usd/luna.  Asta inseamna ca 7 USD abo+10 USD reincarcare. Pentru 17 USD/luna imi construiesc un abonament mai bun bazat pe Planul Personal. Deci nu prea merita. Nu stiu ce sa zic... Am avut sperante mai mari in legatura cu acest abonament dar sunt aceeasi tarife ca si la PrePay deci ... No Comment

#48
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
eh. si fara GPRS ...

#49
Corbul2004

Corbul2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 19.01.2004
o aberatie de abonament cu aceleasi tarife ca la prepay!
de tot rahatu.

#50
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
george126 si Codename: Nu sunt dealer Orange...dar am un amic care mai nou a devenit dealer Orange si primeste niste informari pe fax si mail de la bucuresti.

Sper ca v-ati convins ca nu aberez cand postez ceva, la fel cum am fost acuzat cand am postat si informatia despre rebrandingul connex. Daca postez ceva nou pe forum este pur si simplu pt informarea noastra.

PS: De la 9 pana acum juma de ora cand am vb cu amicul meu s-au facut 4 abonamente reincarcabile la el. Sta cineva langa o reprezentanta Orange sa ne spuna ce e pe acolo?

#51
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
cu acest abonament poti sa iei telefon?
o chestie pe care inca n-am inteles-o:
ce se intampla daca nu incarc?
daca incarc 9$ se considera 7$ plus 2 pe luna viitoare? e putin aiurea... o sa intreb la un dealer... dar preferam sa fie mai precisi pe site. Daca primesti 1$ de la cineva e considerat credit in plus sau e bun pt plata abonamentului?

#52
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Să vedem promo-urile diseară la TV. :arigato:

#53
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Dezamăgitor e faptul că nu este disponibil nici măcar GPRS, ce să mai vorbim de EDGE. Trebuie să recunosc că este cam puțin ceea ce oferă. Pentru niște puncte Thank You nu mi se pare sufient să plătești acest abonament lunar. Eventual la achiziția unui nou telefon. și cu asta îi și răspund lui tudor, da, se pot cumpăra telefoane la preț de abonament. Dcă nu reîncarci nu se întâmplă nimic, la următoarea factură primești 5 USD. Problema e dacă nu plătești factura, pentru că se suspendă numărul indiferent de câte reîncărcări ai făcut tu.

și cu ocazia asta, iată și oferta specială în curs: se primește câte 1 USD în primele 8 luni de la conectare dacă vă abonați până la 31 decembrie 2004. În plus telefoane la prețuri speciale și 50 de puncte în plus dacă vă abonați pe doi ani.

#54
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,687
  • Înscris: 07.02.2003
Si cat e abonamentul lunar ca tot nu am aflat ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate