Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

hyundai i10 opinii

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#163
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Merci frumos!
Stiam eu ca era prea frumos ca sa fie adevarat. In cazul asta nici consumul urban nu e mic. M-au cam speriat consumurile pe care le raporteaza userii pe forumul marcii.

#164
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.02.2007
mie mi-a scazut....am avut consum de 10 la inceput... acum a coborit pe la un 7,1 in oras.

#165
xaser

xaser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.11.2006
De 3 zile conduc i10. Din punct de vedere al stabilitatii este ok pentru o masina de oras. Din punct de vedere al raportului pret/performanta eu zic ca este cea mai buna masina de oras disponibila momentan. Inca nu am apucat sa-i fac un consum dar cum ii fac urmatorul plin revin cu cifre exacte.
Recomand masina celor ce stau pe ganduri ...

#166
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,438
  • Înscris: 08.12.2006
Eu zic ca una o bate, si la performante si la design si la fiabilitate si la dotari: Suzuki splash.

#167
cribo25

cribo25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 21.10.2007

View Postcloschkutza, on Jul 4 2008, 11:16, said:

Eu zic ca una o bate, si la performante si la design si la fiabilitate si la dotari: Suzuki splash.
De acord, din tot ce a aparut de curind pe piata la noi, in categoria pt. oras, este virf.
Spun asta dupa trecerea in revista a tot ce exista si din p.d.v. al raportului pret/calitate.
La design e chestie si de gustul fiecaruia mie insa mi-a placut enorm.
Scuze pt. putin off topic dar cine doreste o achizitie e bine sa compare cit mai mult inainte de a scoate banii.

#168
xaser

xaser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.11.2006
Consum I10 in aglomeratia din Bucuresti:

cu 27 litri am mers 330 km   rezulta un consum de 8,18

Precizez ca aproximativ 50 de km au fost facuti in poligon cu viteza 1 si 2

mi se pare super consum pentru Bucuresti :OK:

#169
varol_gean

varol_gean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.02.2007
eu in constanta am scos consum de 7 cu ea...

#170
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Exista o varianta mai scumpa decat a ta, cu bare in culoarea caroseriei, Catalin S.?

#171
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postthe__1, on Jul 18 2008, 10:07, said:

Exista o varianta mai scumpa decat a ta, cu bare in culoarea caroseriei, Catalin S.?

Nu stiu daca am mai spus pe aici, dar cu riscul de a ma repeta, o mai fac o data...

In reclamele TV, pe net cat si in brosurile date de catre dealeri, masinile Hyundai i10 sunt prezentate cu barele vopsite in culoarea caroseriei, trapa, jante de aliaj si proiectoare. In ROmania insa abia de vreo 2-3 saptamani au inceput sa aduca variantele cu barele vopsite. Celelalte facilitati existau deja, mai putin trapa. Stiu, arata mult mai bine cu barele alea decat fara, dar deh, la noi la romani a mers smecheria...

Si ca sa iti raspund strict la intrebarea ta... Nu, nu costa mai mult.

Edited by Catalin S., 18 July 2008 - 10:13.


#172
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Deci, a fost un fel de pacaleala livrarea masinilor fara bare in culoarea caroseriei? Weird.

Am vazut un i10 galben la dealerul Hyundai din zona Lizeanu, din Bucuresti. Arata bine. Avea si bare colorate si multe dotari, la 9200euro. Insa... finisarea interiorului cam lasa de dorit, iar pretul nu e chiar asa de mic. Aproape ca poti sa iei si un Fiat Grande Punto la aceeasi bani (desi, cu dotari mai putine). Si Splash pare o afacere mai buna, insa mi-a placut i10le.

#173
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Am revenit.

Intre timp am aflat ca masinile vandute cu barele in culoarea caroseriei mai nou ar costa mai mult cu 250 euro. In fine...

Tot legat de tzepe la patrat, semnalez un aspect fff important...  
Greutatea trecuta atat pe site cat si in brosuri este de numai 860 kg. Te gandesti ca e ok, numai ca dupa ce o cumperi, o sa vezi ca greutatea este mai mare cu 300 de kg !!!!  <_< Deci din start esti "plin" cu inca 3-4 persoane, iar pt un motor de 1100 cmc, se simte nenica, se simte... Deci mare atentie cand faceti alegerea... Consumul nu este acelasi dat de ei, ci mai  mare cu cel putin 2 litri.

#174
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Cum 300 de kg? Ca parca are 1050 de kg. Deci diferenta ar fi de 190.

#175
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Dap, ai dreptate, 190 kg... oricum tot vreo 3 persoane inseamna avand in vedere ca prima data am exagerat.

Dar totusi, nu mai bine va faceti cont pe forumul unde se dezbat NUMAI probleme legate de aceasta masina ? E mai bine asa...   :lol:

Edited by Catalin S., 22 July 2008 - 14:28.


#176
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Pai una e masa proprie(860 kg aprox) si cea maxima autorizata,adica 1050kg!Cica ar duce si pana la 1150kg! :P

Edited by arab, 23 July 2008 - 18:13.


#177
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Ma adresez posesorilor(fericiti):merita investit in "gandacel"!?

#178
Gabriel_Ion

Gabriel_Ion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.12.2007
Masina asta arata bine pe negru

Fara culoare in barele alea arata ca o basina pe roti, sa-mi pardonati expresia. Designul exterior este nereusit (imo). La interior arata super bine, chiar imi plac pozele lui catalin.s

#179
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
Mie i10 mi se pare o masina fff urata. Si Splash e urata, dar e zana pe langa asta... Mai bine un Golf IV de 8 ani in banii aia  :huh:

#180
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Mie chiar imi place,arata super pe o culoare mai deschisa! :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate