Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Lipsa de par pe obraz

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
remetey

remetey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2007
Salut  , am si eu o problema
Intro dimineata m-am barbierit si imi aduc aminte ca m-am taiat din greseala undeva in zona osului de la maxilar catre barba
de atunci in acea zona unde m-am taiat nu mai creste par si a inceput sa mi se mareasca pata
am fost la dermatolog si mi-a dat o crema Revulsin ca sa ma dau cu ea de 2 ori pe zi, dar fara rezultate
nici nu mia dat detalii ce ar putea fi , iar eu tot asa am ramas fara par acolo , problema se vede cind nu ma barbieresc 2 3 zile
dar totusi e enervant pt ca e normal sa ai par peste tot nu asa cu lipsa

am auzit ca unii au in cap asta o pata fara par, dar eu numai pe obraz am si de cind m-am taiat cu lama a aparut ...

ce imi recomandati , ce e asta ?

Edited by remetey, 21 April 2008 - 15:32.


#2
Dark-Boy

Dark-Boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.01.2006
te-ai spalat bine acolo unde te-ai taiat?

#3
remetey

remetey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2007

View PostDark-Boy, on Apr 21 2008, 16:45, said:

te-ai spalat bine acolo unde te-ai taiat?
da man ca nu traiesc in padure :) si after shave etc. dar asta nu e de ieri ca deja de 2 3 luni , si dermatologul e cam varza ...

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
peste zona cicatrizata mai creste par ?!
e vorba de cat de adanca e taietura si de suprafata...

empiric vorbind am observat ca oamenii care-au avut rani la cap au portiunile respective fara par, vizibile daca sunt tunsi scurt. daca au parul mai lung se acopera.

prin analogie vorbind daca rana a fost adanca cred ca nu mai creste...yet again...e doar o constatare nu o opinie avizata

#5
remetey

remetey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2007

View Postspare-me, on Apr 21 2008, 17:09, said:

peste zona cicatrizata mai creste par ?!
e vorba de cat de adanca e taietura si de suprafata...

empiric vorbind am observat ca oamenii care-au avut rani la cap au portiunile respective fara par, vizibile daca sunt tunsi scurt. daca au parul mai lung se acopera.

prin analogie vorbind daca rana a fost adanca cred ca nu mai creste...yet again...e doar o constatare nu o opinie avizata
well rana a fost mica oricum de la o lama de barbierit nu te poti taia numa putin dar de atunci a crescut cam de marimea unei monede , poate fi vorba de ceva ciuperca ?

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu ma pricep amice !
oricum daca rana se extinde vizibil si daca nu esti geniu te gandesti ca nu e de bine !

eu ma gandeam ca daca e mai adanca, se raneste stratul in care se gasesc radacinile firelor de par si tegumentul refacut nu le mai contine.

am spus asta bazandu-ma pe majoritatea ranilor la cap care lasa semn sau a celor pe maini (arsuri sau taieri) peste care nu mai creste par...

la tine si daca rana e mica, fiindca zona acoperita de par e uniforma, parul scurt, se observa...

Edited by spare-me, 21 April 2008 - 17:31.


#7
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Pai schimba dermatologul.

#8
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postremetey, on Apr 21 2008, 16:31, said:

Salut  , am si eu o problema
Intro dimineata m-am barbierit si imi aduc aminte ca m-am taiat din greseala undeva in zona osului de la maxilar catre barba
de atunci in acea zona unde m-am taiat nu mai creste par si a inceput sa mi se mareasca pata


   Mah , acuma , fara sa vezi despre ce e vorba e greu sa-ti dai cu presupusu' . Cert e ca o asemenea chestiune nu am mai auzit . Afara de asta nu suna deloc logic .
   Toti barbatii se mai taie cand se rad ,dar eu nu am vazut inca nici unul sa-i dispara parul de pe fata din aceasta pricina .
   Daca ai fost la un dermatolog , ar trebui sa nu fie o afectiune dermatologica , desi cam asa s-ar parea .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate