Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

15 minute de filmare > 1.06 GB

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
Problema se pune in felul urmator, am o camera video JVC cu inregistrare pe HDD, spunetimi si mie cum pot sa compresez sau stiu eu ce sa fac ca inregistrarile sa nu ocupe EXAGERAT de mult (zic eu) la o durata asa de mica, spre exemplu va da urmatorul fisier:

Va intreb pentru ca nu ma pricep la dinastea desi imi plac chestiile astea, va atasez si o poza cu detalii despre fisier si poate ma lamuriti si pe mine macar in cateva lucruri din acele detali.

MOV03C.mpg ocupa 1.06 gb cu o durata de 15(minute):46(secunde) eu zic ca este mult

Attached File  detalivideo.JPG   84.72K   40 downloads

Deci ideea ca acest fisier spre exemplu de 15:46 sa ocupe ceva mai putin si daca este cu putinta sa nu se piarda prea mult din calitate (doar daca se poate).
Va multumesc anticipat.

#2
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Il comprimi cu VirtualDubMod sau cel mai elegant cu GordianKnot.

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Cel mai bine setezi din camera compresie mai mare, pentru viitoarele inregistrari (bitrate mai mic). Orice conversie ulterioara implica pierdere de calitate
Acum ai asa:
- bitrate 10800 (e maxim admis standard)
- audio AC3 stereo la 384 kbps, pune pe la 224... e suficient
Fisieruele deja facute poti sa le comprimi cu:
- VirtualDubMod - dar atentie, salveaza numai AVI (divx/xvid)
- AVIDemux - salvezi orice
- le faci DVD, cu orice program pentru DVD Authoring, apoi folosesti DVD Shrink (merge foarte repede si are ai calitate buna)
Eu am o inregistrare facuta cu tunerul, de la TV, MPEG2, 4890 bitrate, 4m 50s, 175 Mb, se vede foarte bine.

#4
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
ok haideti sa va explic  asa pe rapid ca nu prea am timp sa navighez, deci din camera nu pot face prea multe setari doa pot seta nivele de calitate si anume:
- economy
- normal
- fine
- ultra fine

Cam asta as putea seta la capitolul "quality" mai sant cateva setari acolo dar undele dij ele nu prea stiu la ce folosesc dar o sa citesc manualul.
Acel fisier ce vi l-am dat exemplu este pe "ultra fine".

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Si.. care e problema?! Ce nu intelegi?! Sa navighezi... unde?! Te-am trimis in alta parte??
Ultra fine = fisier mare. Deeeeci, celelalte setari, in ordine descrescatoare, fisier din ce in ce mai mic. Si calitate din ce in ce mai proasta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate