Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Ati auzit de factoring?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
brokers

brokers

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.03.2008
Ma suna unii de la o firma money express sau asa ceva si imi ofera servicii de factoring, zicand ca sunt mai avantajoase decat o linie de credit. Eu am o firma mica , la inceput deci credite nu prea vad de la banci...Oare o fi vreo combinatie cu factoringul asta stie cineva? :huh: .pe siteul lor  nu scrie cat costa , zic ca ar fi echivalentul unui discount financiar...totusi suna interesant, eu chiar am nevoie de bani :w00t:

#2
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Factoring egal in linii mari cesiune de creante. Factorul iti plateste pe loc partial creantele clientilor, urmand ca ei sa incerce sa incaseze tot. Se permit atat variante in care factorul preia riscul de neplata (daca la scadenta clientul nu plateste, e problema factorului - cesiunea de creante propriu-zisa), cat si variante in care factorul nu preia acest risc (Iti plateste pe loc o parte, daca la scadenta clientul nu ii plateste, trebuie sa ii platesti tu toata valoarea).
Se aplica de regula sistematic, iar clientul trebuie instiintat in avans de acest lucru.

Edited by JJOne, 28 March 2008 - 13:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate