Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!
 Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 

Adorian Moldovan

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#1
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
M-am gandit si eu acuma ceva timp sa imi fac un blog de fotografie. Nu e nu stiu ce, dar eu sunt multumit deocamdata, important e ca inca invat si voi incerca sa mai lucrez la el atat la partea de design cat si la partea de continut.
  Sunt abia la inceput, inca invat, nu de mult am prins acest hobby (pe care il practic in timpul liber) datorita unui prieten, mult mai experimentat ca mine.
  Nu pot sa ma laud cu nu stiu ce aparat foto scump si bun, am o compacta (Nikon Coolpix L1) si nici nu dispun de echipament corespunzator. Ar fii bine daca criticile voastre nu ar ataca in mod direct calitatea fotografiei, ca deocamdata mai mult decat atat cu acest aparat nu prea pot face.

  O idee sau doua despre ce sa mai fac si ceva critici legate de ce am realizat pana acum, sunt foarte bine venite.

http://adorian090.blogspot.com     -> aici sunt toate fotografiile mele.

Edited by Adorian Moldovan, 19 March 2008 - 18:49.


#2
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006
Imi plac multe dintre ideile tale.
Un pic de tehnicã foto te-ar propulsa in rândul fotografilor amatori.

Uite douã site-uri utile: photocami.ro ºi morguefile.com (cautã classes).

#3
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007

View PostSemper Pri, on Mar 19 2008, 21:07, said:

Imi plac multe dintre ideile tale.
Un pic de tehnicã foto te-ar propulsa in rândul fotografilor amatori.

Uite douã site-uri utile: photocami.ro ºi morguefile.com (cautã classes).

Merçi de site-uri, am gasit tutoriale bune pe acolo.

#4
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Material nou:

A walk

Pareri?

Attached Files


Edited by Adorian Moldovan, 05 April 2008 - 12:47.


#5
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Creatie

Attached Files


Edited by Adorian Moldovan, 06 April 2008 - 17:25.


#6
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Seria cu copacii e relativ ok, cu mentiunea ca mi se pare prea nenatural verdele ala (ai umblat prea mult pe green). Dar seria asta cu creatia.... Mie unul nu imi zic nimic pozele alea, nu imi transmit nimic, no offence. Poate pt tine inseamna ceva, pentru ca ai fost acolo si ai trait momentul ca sa zic asa, dar mie unuia nu imi transmit absolut nimic, no offence. De pe blogul tau imi plac cea cu peisajul industrial si cea cu parcul, cu aleea. Cat despre ultima serie, cea cu plaiboi.... mai bine te abtineai, serios :)

#7
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007

View PostGoofy, on Apr 7 2008, 00:18, said:

Seria cu copacii e relativ ok, cu mentiunea ca mi se pare prea nenatural verdele ala (ai umblat prea mult pe green). Dar seria asta cu creatia.... Mie unul nu imi zic nimic pozele alea, nu imi transmit nimic, no offence. Poate pt tine inseamna ceva, pentru ca ai fost acolo si ai trait momentul ca sa zic asa, dar mie unuia nu imi transmit absolut nimic, no offence. De pe blogul tau imi plac cea cu peisajul industrial si cea cu parcul, cu aleea. Cat despre ultima serie, cea cu plaiboi.... mai bine te abtineai, serios :)


Stai linistit, ca nu ma simt ofensat. Fiecare are parerile lui proprii. Probabil tie iti plac alte teme, subiecte de fotografie, pe mine ma atrag poate altele. Depinde, oricum, merçi de critica :)

#8
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Cavnic 2008

Attached Files



#9
Tudor_DX

Tudor_DX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,551
  • Înscris: 07.09.2005
Adorian Moldovan, pana acum nu prea ai pus decat snapshot-uri (adica imagini oarecum la intamplare). Eu te sfatuiesc sa arunci un ochi (ba chiar 2) pe la scoala si pe la critica foto sa vezi cu ce se mananca.

#10
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007

View PostTudor_DX, on Apr 18 2008, 09:16, said:

Adorian Moldovan, pana acum nu prea ai pus decat snapshot-uri (adica imagini oarecum la intamplare). Eu te sfatuiesc sa arunci un ochi (ba chiar 2) pe la scoala si pe la critica foto sa vezi cu ce se mananca.

Asa fac, ma documentez din ce in ce mai mult. Oricum, sunt la inceput de drum, o fac din placere. Ms de sfat

Update :) ^_^







Ultimele doua sunt "Panorama" (sunt editate in PS CS 3, pana ce o sa incep sa lucrez in Panorama Factory)

Attached Files


Edited by Adorian Moldovan, 20 April 2008 - 09:20.


#11
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Update

Cea de a doua fotografie, e un HDR

Attached Files


Edited by Adorian Moldovan, 22 April 2008 - 17:32.


#12
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Update: Figuri de ceara, expozitie Baia Mare. Am postat doar cateva, care mi s-au parut mai interesante.
Astept pareri

Update

Attached Files



#13
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Cateva snapshoturi de la Dakar, Baia Mare.
Pacat ca nu am avut timp sa merg sa ii prin exact pe traseu. Oricum ...

Attached Files



#14
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Avand in vedere ca sunt un impatimit al automobilelor in general, m-am gandit sa postez si un tunning aplicat de mine in Photoshop.
E manipulata/procesata pana in "sange", dar nu asta e ideea. Sper doar sa va placa cum a iesit. :)

Attached Files



#15
bOsHo

bOsHo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 22.03.2003

View PostAdorian Moldovan, on Apr 27 2008, 08:12, said:

Avand in vedere ca sunt un impatimit al automobilelor in general, m-am gandit sa postez si un tunning aplicat de mine in Photoshop.
E manipulata/procesata pana in "sange", dar nu asta e ideea. Sper doar sa va placa cum a iesit. :)
Sincer, rezultatul nu imi place...neam. Manipularea/procesarea lasa foarte mult de dorit, cat si poza initiala.
Succese in viitor!

#16
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007

View PostbOsHo, on Apr 27 2008, 09:15, said:

Sincer, rezultatul nu imi place...neam. Manipularea/procesarea lasa foarte mult de dorit, cat si poza initiala.
Succese in viitor!

bOsHo, nu cred ca ai inteles la ce ma refeream eu. Ma refeream la faptul cum arata masina, cum ti-ai imagina-o in realitate ca cea din fotografie. Nu la calitatea fotografiei, la incadrare sau cum arata poza initiala. Ideea e cu totul alta :)

#17
bOsHo

bOsHo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 22.03.2003
Da, corect, imi cer scuze. Nu baga in seama postul meu. :)

#18
Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 23.09.2007
Macro

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate