Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19227 replies to this topic

#7237
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,389
  • Înscris: 21.11.2008
Greu o fi...

http://forum.softped...16/page__st__36

https://www.vodafone...index.htm#tab-2

#7238
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
"se aplică tarifele naționale în afara rețelei + 0,06€, dar nu mai mult de 0,23€"

Unde scrie ca se scade din resursele incluse? De unde ati dedus voi asta?

Edited by c_alecs, 08 April 2016 - 09:16.


#7239
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016

View Postmike77, on 08 aprilie 2016 - 09:03, said:

Apropo eu stiu un batranel ce avea pe prepay un Nokia 5110.. A fost instiintat de Vodafone ca va primii gratuit un telefon simplu, pentru asi inlocui telefonul Nokia.. Motiv: Telefonul prea vechi nu va mai functiona in reteaua Vodafone.
Aia a fost o chestie de frecventa, vodafone elimina frecventa aia pe care receptiona telefonul semnal. Asa a dat la toti clientii care aveau telefoane fara frecventa 2g a vodafone.

#7240
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
Se pare că 5110 nu avea frecvența 1800 mhz

#7241
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

View Postmadalinmdl1, on 06 aprilie 2016 - 17:39, said:


M-au sunat azi și de la OPC Prahova să mă întrebe mai multe detalii despre cum am activat ectraoptiunea Nelimitat 3luni , si mi-au promis că vor rezolva problema



Subiect: răspuns sesizare nr. SC-7637/14.03.2016



Stimate domn,



Ca urmare a sesizării Dvs., Ăźnregistrată la Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare Ăźn Comunicații (ANCOM) cu numărul de mai sus, vă comunicăm următoarele:



1. Ca procedură generală, pentru a se putea pronunța asupra unei sesizări primite de la utilizatorii finali, ANCOM solicită petentului și/sau furnizorului reclamat informații și documente suplimentare necesare clarificării cauzei sub toate aspectele, precum și punctul de vedere al furnizorului reclamat.

Astfel, Ăźn vederea clarificării cauzei sub toate aspectele, ANCOM a solicitat Vodafone RomĂąnia S.A. (Vodafone) prin adresa nr. SC-DRP-8063/16.03.2016, informații cu privire la situația reclamată de Dvs.



          2. Ca urmare a acestui demers, furnizorul ne-a comunicat prin răspunsul Ăźnregistrat la sediul ANCOM cu nr. SC-10165/05.04.2016, faptul că ʺOpțiunea Nelimitat minute/sms-uri Ăźn rețea 3 luniʺ „[
]aceasta optiune a fost retrasa din portofoliu la data de 07 martie 2016[
][. În acest context,] clientii existenti beneficiari ai ofertei au fost informati prin SMS despre faptul ca optiunea nu se va mai reinnoi. Astfel, la data de 11 martie 2016 [
][v-a fost transmis] urmatorul mesaj de informare: Optiunea Nelimitat minute/sms-uri in retea va mai fi disponibila pana la 11 aprilie 2016. Pentru a beneficia de oferta in continuare, reincarca-ti Cartela cu 3 euro credit si trimite prin sms gratuit Oferta3 la 321. Vei avea in plus si 60 minute nationale. Astfel, [
][vi]s-a oferit ca alternativa posibilitatea de a beneficia in continuare de Optiunea Nelimitat minute/sms-uri in retea, dupa cele 30 de zile de la informarea trimisa,  pentru 3 euro credit lunarʺ.



Cu privire la faptul că Vodafone nu mai oferă abonaților săi (deci inclusiv Dvs.) posibilitatea de a reactiva opțiunea ʺOpțiunea Nelimitat minute/sms-uri Ăźn rețea 3 luniʺ, aceasta fiind retrasă din oferta comercială, vă informăm că legislația din domeniul comunicațiilor electronice nu reglementează perioada Ăźn care o extraoptiune poate fi utilizată, acest aspect fiind stabilit de fiecare  furnizor de telefonie Ăźn parte[1], Ăźn funcție de politica sa comercială. Prin urmare, ANCOM nu are competența legală de a obliga Vodafone la menținerea activă a extraopțiunii ʺOpțiunea Nelimitat minute/sms-uri Ăźn rețea 3 luniʺ și după data de 11.04.2016.

În măsura Ăźn care apreciați că prin reducerea perioadei de valabilitate a acestei extraopțiuni, Vodafone nu și-a respectat oferta comercială, vă puteți adresa Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (www.anpc.gov.ro),  instituție care, Ăźn virtutea atribuțiilor stabilite prin Ordonanța Guvernului nr.21/1992 privind protecția consumatorilor, republicată, are competența de a supraveghea respectarea dispozițiilor legale privind protecția consumatorilor, referitoare la securitatea produselor și serviciilor, indiferent de natura acestora.

În final, vă informăm că, Ăźn măsura Ăźn care nu identificați o altă extraopțiune Ăźn oferta Vodafone care să corespundă nevoilor Dvs. de consum sau sunteți nemulțumit de modul Ăźn care acest furnizor Ăźși gestionează relația cu abonații săi, aveți posibilitatea de a opta pentru un alt furnizor fără a vă pierde numărul de telefon, respectiv prin portarea[2] acestuia Ăźn rețeaua altui operator.

Puteți consulta ofertele furnizorilor de servicii de comunicații electronice accesĂąnd aplicația www.veritel.ro comparatorul de oferte telecom.



Cu stimă,





Președinte,

Marius Cătălin MARINESCU






[1]Operator ce furnizează servicii prin intermediul cartelelor preplătite.

[2] Pentru detalii suplimentare despre acest proces, vă rugăm să consultați pagina de internet dedicată de ANCOM acestui serviciu, la adresa www.portabilitate.ro.

M-au sunat azi și de la OPC Prahova să mă întrebe mai multe detalii despre cum am activat ectraoptiunea Nelimitat 3luni , si mi-au promis că vor rezolva problema

#7242
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Acum serios, de ce toata lumea spune OPC? Inclusiv presa foloseste formularea asta. Ca nu se numesc OPC.

Ei probabil au intrebat treaba asta pentru ca ai activat optiunea fara sa ti se adreseze si asta a comunicat Vodafone catre ei. Si sigur aveau dreptate.
Probabil vor ceda cei de la Vodafone, pana la urma pentru o luna in plus nelimitat, nu merita deranjul.

Am eu o cartela la ei, pe care imi activeaza de la sine atat optiuni promotionale pe bani cat si gratuite.
Mie mi-au activat aceasta optiune ei, fara sa o cer chiar si dupa data aia la care s-au trimis instiintarile alea.
Deci tind sa cred ca mesajele s-au trimis doar catre cei ce au activat fara drept optiunea.

Edited by vubiv, 08 April 2016 - 16:28.


#7243
alexh

alexh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 07.06.2005
Salutare.

Ar putea sa faca cineva (care le stie bine, la zi) o recapitulare a optiunilor "ascunse"?

Incerc sa conving un prieten ca merita sa ramana la Vodafone si sa nu treaca la digi. Eu am Nelimitat12 dar asta nu se mai poate activa.

Mersi.

#7244
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Din cate se pare s-a dus era optiunilor "ascunse".
Cei care le-au activat fara sa fie invitati, au inceput sa constate ca vor expira mai devreme decat se asteptau Posted Image

#7245
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Nu prea mai sunt optiuni ascunse

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk



#7246
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View Postbabanu5, on 09 aprilie 2016 - 08:16, said:

Nu prea mai sunt optiuni ascunse

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

te rog sa-mi traduci "nu prea", exista sau nu?
ai respirat astazi? nu prea...

#7247
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006
Nu mai există optiuni ascunse. Ți-ai ales un moment nepotrivit de a-ti convinge prietenul

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Edited by babanu5, 09 April 2016 - 08:24.


#7248
voltermort

voltermort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 18.06.2008
Încearcă extraoptiunea Gratuit6 cu sms la 321, eu am reușit sa o activez cuiva pe data de 25martie..un prieten nu a reușit..se pare ca e pe alese :)))

Sent from Xiaomi Redmi Note LTE



#7249
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Optiunile actuale oficiale sunt foarte bune. Plus ca pe langa netul primit in optiune si alte bonusuri un utilizator mai primeste in medie 3-4 GB din primirea apelurilor. In total un utilizator cu Oferta 6 are vreo 5,6 GB garantati.

#7250
mihai7222

mihai7222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.01.2016

View PostMembruAnonim, on 04 aprilie 2016 - 20:09, said:

La cartela, da. Intra in contul MyVodafone la sectiunea Promotii. Lunar ai 1 GB gratuit.
Buna, sunt novice in vdf, care este ordinea de folosire a resurselor la un prepay vdf de genul 2000 de ce vrei tu, plus bonusuri? Daca termini cele 2000, nu cumva o sa ai internet la greu, dar nu poti sa vorbesti?

#7251
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Cand suni national (exceptand Vodafone) se consuma prima data din cele „2000 ce vrei tu” dupa care din cele 100 minute nationale. Inainte de astea mai primesti un bonus de 100 min/sms/mb, la reincarcare, iar acesta se consuma prima data. mai ai o optiune gratuita de weekend: nelimitat in Vodafone + 100 min nat/int.fix UE / sms nat.

Bonusurile sunt prioritare:

•Oferta 5 include un bonus de 350 de minute/SMS-uri naţionale şi 550 MB. Oferta 6 include un bonus de 1500 „ce vrei tu” (minute naţionale/MB/SMS-uri naţionale). Oferta 7 include un bonus de 2300 „ce vrei tu” (minute naţionale/MB/SMS-uri naţionale), iar Ofertele 8, 10 si 12 includ un bonus de 3000 ce vrei tu. Bonusul se activează automat o dată cu activarea extraopțiunii, este prioritar în ordinea consumării beneficiilor și preia valabilitatea extraopțiunii.
•Ofertele 6,7,8,10,12 sunt compuse din unități: minute naționale/MB/SMS-uri naționale, care se scad în ordinea efectuării lor din totalul unităților incluse în extraopțiuni. 1 MB = 1 minut = 1 SMS = o unitate.

#7252
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Mai merge activata optiunea de week-end?

#7253
mihai7222

mihai7222

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 11.01.2016

View PostMembruAnonim, on 09 aprilie 2016 - 20:29, said:

Cand suni national (exceptand Vodafone) se consuma prima data din cele „2000 ce vrei tu” dupa care din cele 100 minute nationale. Inainte de astea mai primesti un bonus de 100 min/sms/mb, la reincarcare, iar acesta se consuma prima data. mai ai o optiune gratuita de weekend: nelimitat in Vodafone + 100 min nat/int.fix UE / sms nat.

Bonusurile sunt prioritare:

•Oferta 5 include un bonus de 350 de minute/SMS-uri naţionale şi 550 MB. Oferta 6 include un bonus de 1500 „ce vrei tu” (minute naţionale/MB/SMS-uri naţionale). Oferta 7 include un bonus de 2300 „ce vrei tu” (minute naţionale/MB/SMS-uri naţionale), iar Ofertele 8, 10 si 12 includ un bonus de 3000 ce vrei tu. Bonusul se activează automat o dată cu activarea extraopțiunii, este prioritar în ordinea consumării beneficiilor și preia valabilitatea extraopțiunii.
•Ofertele 6,7,8,10,12 sunt compuse din unități: minute naționale/MB/SMS-uri naționale, care se scad în ordinea efectuării lor din totalul unităților incluse în extraopțiuni. 1 MB = 1 minut = 1 SMS = o unitate.
Oferta 6 include un bonus de 1500 „ce vrei tu” (minute naţionale/MB/SMS-uri naţionale in plus fata de cele 2000 din oferta initiala? Daca da, sunt oferite lunar, sau promo o luna?

#7254
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
La mine se reactiveaza automat o data pe luna. Acum cateva zile s-a activat pentru a treia luna. Incearca sa trimiti sms la nr. 321 cu textul Nelimitat Weekend.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate