Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...

Sfat achizitie masina SH
 

Istanbul

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4488 replies to this topic

#2143
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Eu am luat prin februarie parca pentru iulie. Cu siguranta conteaza si asta . Pe mine ma mira ca e diferenta asa mare de la un an la altul , desi cand am ajuns acolo la receptie hotelul era in jur de 120 / noapte.
Daca vrei iti dau adresa de mail si trimiti la agentia de unde am luat, au un partener ok pe turcia, mi-am luat si biletele de avion tot de la ei cu vreo 20 euro mai ieftin per total decat pe site la turkish sau la o alta agentie .
din punctul meu de vedere poti da si mai mult pe o camera, dealtfel fiecare considera cum vrea valoarea cazarii si calitatea acesteia, i`m not judging si comparatiile nu isi au rostul .

#2144
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,759
  • Înscris: 06.10.2012

View Postmegh, on 25 februarie 2013 - 15:50, said:

Posibilitatea anularii rezervarii (am platit pt asta vreo 10 euro in plus/zi (nu se stie ce se poate intampla!!)


Asta e o chestie f desteapta!
Nu stii niciodata ce se poate intampla si sa cancelezi cu cateva zile inainte, am patit-o si eu anul trecut cu niste bilete de avion, noroc ca imi facusem asigurare full si am putut recupera banii pe bilete.

In rest, vreme buna si vacanta frumoasa!
Imi faceti dor de Istanbul, de fiecare data cand va citesc :)

#2145
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008
Am gasit, a treia facilitate la Erboy...7% discount daca plateai cash la sosire...deci ai transport gratuit,masa festiva si 7% discount...In ceea ce priveste anularea rezervarii, MAJORITATEA hotelurilor din Istanbul v-o anuleaza daca anunti cu 48 de ore inainte, chiar daca pentru a face o rezervare online ati dat datele de pe card asa cum cer unii...eu am dat datele de pe un card de debit gol si n-a observat nimeni nimic si am anulat rezervarea fara probleme...deci nu va mai ganditi ca va fac ei un serviciu extraordinar sa vedeti ce oameni buni sunt ei ca v-o anuleaza si nu este o nenorocire ca nu mai ajungeti acolo atata timp cat nu ati platit nimic.Prin agentie asa cum am luat eu exista asigurarea storno,pentru care platiti sau nu, este facultativa dar e bine s-o aveti ca nu se stie...In general multe hoteluri au un calendar pentru rezervari si puteti vedea in timp real pretul camerei pentru perioada pe care o doriti, iar daca vreti sa verificati pretul contactati managerul hotelului...ei au preturi mici pentru perioadele pe care le considera "moarte" pentru ei si preturi mai mari in "full"...totul e sa studiati siturile de specialitate, sa vedeti review-urile,locatia hotelului, sa faceti comparatie la pret intre diferite situri care "vand" acelasi hotel si dupa aceea sa rezervati.Chiar daca ati rezervat si nu platiti nimic puteti anula comanda printr-un click fara probleme...pentru cei care au dat avans sau integral,trebuie facuta asigurarea storno...Eu am facut rezervare la Erboy anul trecut in septembrie, pentru anul asta in mai de pe Booking.com ei mi-au cerut cardul, le-am dat unul gol si am avut rezervarea.Am facut rezervarea DOAR in urma review-urilor turistilor de pe TripAdvisor si vazand unde este localizat hotelul SI ATAT! singur singurel si nu am  mai intrebat in stanga si in dreapta daca au si hartie igienica roz la toaleta...Aveti putina incredere in voi, folositi Nenea Google cu incredere ca de-aia l-au inventat niste domni, orice info este in limba romana avedeti poze cu locatia,aveti harti deci mura-n gura. Eu dupa ce am vazand cele 3 facilitati la hotel daca plateam cash, am luat legatura direct cu ei si chiar am avut o corespondenta stufoasa cu unul dintre manageri, care mi-au lamurit orice nelamurire am avut, chiar au acceptat sa ne duca gratis la autocar cand plecam...dupa un timp m-am sucit si nu am mai vrut sa plecam si am trimis mail ca anulez rezervarea...mi-au transmis ca e ok si gata...anul acesta m-am razgandit si am vrut sa mergem tot acolo,am platit cazarea la agentie si gata,ne pregatim de drum in iunie...Bafta si spor la gugalit!

Edited by ireedeejay2, 26 February 2013 - 16:35.


#2146
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 23.04.2007
Urmeaza sa fac un sejur la Istanbul.
Cazarea o voi avea aici:
http://maps.google.r...ul, Turcia&z=15
Problema sta in lipsa locurilor de parcare la hotelurile din acea zona(zona pietonala din ce am inteles).
Pana acum,am luat legatura cu hotelul unde voi sta si unul in apropiere,ambele mi-au venit cu variante de 10-12E/zi la parcari din zona.
Fiind curios daca au parcare supravegheata,ingradita,etc am intrebat pe mail insa am primit raspunsuri: "don't worry..it's ok,no problems", etc.
Mai stiti in acea zona sau cat mai aproape o varianta de parcare mai ieftina/sigura?

#2147
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Buna seara,
Multumesc ft.mult celor care au postat pe acest forum si au ajutat cu informatii.
Urmeaza sa ajung prin Istanbul in septembrie si am primit o oferta interesanta de la o agentie cu nume "dragut", in franceza. Este tour-operator pe Turcia. A fost cineva cu ea, e OK ?Am trimis mail-uri la mai multe hoteluri din Istanbul insa nu lasa turcii astia deloc la pret. DEsi sunt sute de locatii, majoritatea nu ofera nici un discount. Unul singur mi-a oferit o reducere de 5% peste pretul afisat pe site. Preturile sunt ft.mari (minim 70/80 euro camera dubla in Sultanahmet). In aceste conditii, m-am gandit sa apelez la agentiile din Ro.Unele sunt atat de nesimtite incat au preturi mai mari decat cel afisat pe site-ul hotelului respectiv.Atentie, asadar, informati-va!

#2148
beitriu

beitriu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.05.2009

View PostAdrianHH, on 11 martie 2013 - 13:13, said:

Urmeaza sa fac un sejur la Istanbul.
Cazarea o voi avea aici:
http://maps.google.r...ul, Turcia&z=15
Problema sta in lipsa locurilor de parcare la hotelurile din acea zona(zona pietonala din ce am inteles).
Pana acum,am luat legatura cu hotelul unde voi sta si unul in apropiere,ambele mi-au venit cu variante de 10-12E/zi la parcari din zona.
Fiind curios daca au parcare supravegheata,ingradita,etc am intrebat pe mail insa am primit raspunsuri: "don't worry..it's ok,no problems", etc.
Mai stiti in acea zona sau cat mai aproape o varianta de parcare mai ieftina/sigura?


Cam toate parcarile in Istanbul sunt pazite. De fapt o sa trebuiasca sa lasi cheile masinii la paznic, ei misca masinile pentru a face loc la altii, in functie de cum se umple si se goleste parcarea. Daca e doar 10-12 E pe zi, e un pret bun.

View Postireedeejay2, on 22 februarie 2013 - 18:38, said:

Tinand cont de diferenta privelistei dintre cele doua mijloace de transport,optez in favoarea vaporului pana la Besiktas si pe urma on foot pana la Hotel...vreau sa simt pulsul orasului mergand pe jos,interactionand cu oamenii,mai cumperi o guma Turbo Posted Image, mai mananc o scoica sau pestele in paine de care s-a tot scris aici si am facut afte la gura de pofta Posted Image...dar tot n-a zis nimeni cu ce ajung la Eyup din Eminonu...

De la Eminonu la Besiktas ai vapor fie la 7 dimineata fie dupa ora 17 (http://www.sehirhatl...phorus-365.html)


View Postkriiss, on 22 februarie 2013 - 19:41, said:

Cu vaporul e cel mai simplu si mai frumos . Eu asa am ajuns .

Sunt curse pe Cornul de Aur ca si pe Bosfor . Mergi pana la 'ultima statie'.

Vezi ca in  Eminonu sunt mai multe  'statii' din care pleaca vapoarele. Pt Cornul de Aur e una singura, un pic mai izolata , nu o vezi din prima.

Portul pentru Eyup este in stanga podului Galata, cum te uiti spre turn, dupa vapoarele "chinezesti" ce vand peste, trebuie sa mergi prin parcarea de autobuze si, sper, o sa vezi la capatul ei un gard de sarma, pe dupa care este o poteca ce te duce la "statie". Nu stiu exact, este posibil ca traficul pe Corn sa fei oprit din cauza lucrarilor la podul pentru metrou pe care-l fac turcii in acest moment. Graficul curselor il gasesti aici (http://www.sehirhatl...-hatti-361.html)

View Postireedeejay2, on 24 februarie 2013 - 15:30, said:

multumesc pentru informatie,bine ca stiu de ce autobuz sa intreb si de unde se ia...de la Eyup vrem sa mergem la Miniaturk,poate avem noroc de un autobuz direct fara prea multe schimbari...stie cineva un pret recent la bilete? nu prea sunt convins de akbil sau cum mai ii spune recent...daca consumi creditul de 7 lire ce faci? pai daca un drum platit cu akbilul costa 2 lire si ceva ce afacere am facut fata de biletul normal? daca raman fara credit dupa ce m-am suit in tram? asa stiu sa imi iau 4 bilete la un drum si gata...poate stie cineva cum trebuie facut exact cu akbilul,ca asa multi au spus aici,pai iei akbil ca e mai simplu,doar incarci cu o suma de bani si il recuperezi cand il predai.... pentru un abonament  la noi zilnic sau lunar platesti o suma si il folosesti la ce vrei,si la papamobil Posted Image ...un abonament n-are limita de bani doar de timp,nu stiu akbilul ce branza face...rugam sa ne desluseasca cineva care STIE sa explice in detaliu acest lucru,ca de vorbarie fara rost cred ca s-a saturat lumea sa citeasca in topicul asta si pe aceasta cale le multumesc acelor useri care au dat o serie de informatii valoroase dar care din pacate au mai ramas putini din 2007 incoace...le multumesc tuturor celor care isi "rup" din timpul lor liber, raspund cu promptitudine si la subiect pentru ca asta asteptam aici,cei mai "umblati" sa ajute juniorii...am vazut de exemplu cativa useri care erau foarte insistenti in aflarea unor informatii si n-aveau rabdare sa citeasca tot topicul...au aflat ce au vrut si n-au mai dat pe aici sa povesteasca ce au facut,cum s-au descurcat,daca le-au fost utile informatiile primite aici sau sa dea cateva ponturi,preturi,locuri...rusinePosted Image ...chiar au avut tupeul sa intrebe altceva chiar si dupa ce s-au intors dar nimeni n-a sesizat acest lucru...

In acest moment, in afara de tramvai unde poti sa iti iei jetoane, ce te costa insa 3 lire, cu autobuzul (si cred ca e valabil si cu  metroul sau cu vaporul) nu poti sa mergi decat daca folosesti akbilul sau Istanbul Card. E un fel de abonament pre-paid, transportul te costa 1,95 lire iar daca in interval de 2 ore iei inca un mijloc de transport acela te costa 1,25 lire. Te gandesti cam cate drumuri faci, inmultesti cu 2 si pui atatia bani pe akbil.

#2149
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008

View Postbeitriu, on 20 martie 2013 - 12:04, said:

De la Eminonu la Besiktas ai vapor fie la 7 dimineata fie dupa ora 17 (http://www.sehirhatl...phorus-365.html)




Portul pentru Eyup este in stanga podului Galata, cum te uiti spre turn, dupa vapoarele "chinezesti" ce vand peste, trebuie sa mergi prin parcarea de autobuze si, sper, o sa vezi la capatul ei un gard de sarma, pe dupa care este o poteca ce te duce la "statie". Nu stiu exact, este posibil ca traficul pe Corn sa fei oprit din cauza lucrarilor la podul pentru metrou pe care-l fac turcii in acest moment. Graficul curselor il gasesti aici (http://www.sehirhatl...-hatti-361.html)



In acest moment, in afara de tramvai unde poti sa iti iei jetoane, ce te costa insa 3 lire, cu autobuzul (si cred ca e valabil si cu  metroul sau cu vaporul) nu poti sa mergi decat daca folosesti akbilul sau Istanbul Card. E un fel de abonament pre-paid, transportul te costa 1,95 lire iar daca in interval de 2 ore iei inca un mijloc de transport acela te costa 1,25 lire. Te gandesti cam cate drumuri faci, inmultesti cu 2 si pui atatia bani pe akbil.

Multumesc mult pentru ajutor si amabilitate, informatiile sunt mai mult decat binevenite!!!Posted Image Posted Image Posted Image
Stie cineva unde se gasesc lire turcesti de cumparat in Romania?

Edited by ireedeejay2, 21 March 2013 - 13:40.


#2150
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Nu gasesti, nici macar la dristor exchange unde au trecut curs de lira turceasca. cumpara euro si ii schimbi acolo in bazar sau scoti de pe card .

#2151
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008

View Posttak30ver, on 21 martie 2013 - 14:05, said:

Nu gasesti, nici macar la dristor exchange unde au trecut curs de lira turceasca. cumpara euro si ii schimbi acolo in bazar sau scoti de pe card .
Multumesc,asa am sa fac! Posted Image
Apropos,unde este indicat sa fac schimbul valutar? Vad ca o optiune este bazarul...poate la hotel?

Edited by ireedeejay2, 21 March 2013 - 14:51.


#2152
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Cel mai bun curs este in bazar, pe strada sau prin apropiere sunt mai nefavorabile cursurile. La hotel la fel. Diferentele nu sunt insa foarte mari .
nu schimba toti banii odata, schimba-i in transe sa nu ramai cu ei . eu am si acum lire turcesti pe acasa, numai bune cand mai intru in tara la ei si mai cumpar ceva pana ajung la un bancomat.  . daca ai cont in euro ai posibilitatea sa scoti euro / dolari  / trl , la fel si de pe cardul de ron .

#2153
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008

View Posttak30ver, on 21 martie 2013 - 15:30, said:

Cel mai bun curs este in bazar, pe strada sau prin apropiere sunt mai nefavorabile cursurile. La hotel la fel. Diferentele nu sunt insa foarte mari .
nu schimba toti banii odata, schimba-i in transe sa nu ramai cu ei . eu am si acum lire turcesti pe acasa, numai bune cand mai intru in tara la ei si mai cumpar ceva pana ajung la un bancomat.  . daca ai cont in euro ai posibilitatea sa scoti euro / dolari  / trl , la fel si de pe cardul de ron .

Deci bazarul ramane...acum intreb si eu ca mucalitul, care bazar ? Cel Mare sau Spice Bazar ? si scuza-ma pentru atatea intrebari...Posted Image

Edited by ireedeejay2, 22 March 2013 - 10:22.


#2154
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Grand Bazar :) pe langa magazinele cu aur, pe culoarul principal, eu acolo am vazut cel mai bun curs oferit .

#2155
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008

View Posttak30ver, on 22 martie 2013 - 11:35, said:

Grand Bazar Posted Image pe langa magazinele cu aur, pe culoarul principal, eu acolo am vazut cel mai bun curs oferit .
Acolo ma duc...e naspa ca ei deschid la ora 9,iar noi ajungem pe la 3,4,5 dimineata...pana la ora 9 as fi vrut sa fim la coada undeva...Topkapi sau Sf. Sofia sa nu pierdem timpul,iar biletele cred ca sunt numai in lire...poate gasesc vreun site de-al lor sa vad cam care este paritatea euro-lira,sa fac o comparatie cu ce vad la hotelul nostru,poate schimb rapid doar cativa euro...
last edit: am gsit un site http://kur.doviz.com/...cel putin am o idee cu ce gasesc la hotel,la casa de schimb...

Edited by ireedeejay2, 22 March 2013 - 19:49.


#2156
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt ireedeejay2:
Cu cardul tau de lei/dolari/euro poti scoate de la orice bancomat, la orice ora, de oriunde lire turcesti...... Nu înţeleg de ce vrei să te complici să ajungi în Grand Bazar, să pierzi timp şi răbdare  numai pentru a schimba euro în lire.... Cursul de la bancomat este ca cel de la bancă, adică unul internaţional.

#2157
ireedeejay2

ireedeejay2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.02.2008

View Postcriss_65, on 23 martie 2013 - 10:45, said:

pt ireedeejay2:
Cu cardul tau de lei/dolari/euro poti scoate de la orice bancomat, la orice ora, de oriunde lire turcesti...... Nu înţeleg de ce vrei să te complici să ajungi în Grand Bazar, să pierzi timp şi răbdare  numai pentru a schimba euro în lire.... Cursul de la bancomat este ca cel de la bancă, adică unul internaţional.

Ai dreptate cu complicatul, dar am cateva reticente in ceea ce priveste folosirea cardului si implicit "vizitarea" bancomatelor dispuse in cele mai diverse locuri,expuse privirilor tuturor trecatorilor,si posibililor sutzi...am avut o experienta asemanatoare in Kenya,in Nairobi unde aveam banii pe card,lei pe care la retragere se transformau in kenyan shillings dar cum noi ca white people saream in ochi imediat,se si strangeau in jurul nostru tot felul de copii care cerseau,oameni care ne ofereau transport in safari,dar eram si tinte sigure pentru hotii de buzunare care misunau peste tot...daca erai alb,erai categorisit ca turist sau investitor,deci erai plin de bani,deci erai o posibila victima,,,,dar sa ne intoarcem la subiectul nostru...si aici in Istanbul,sari in ochi ca turist imediat,iar plimbarea la bancomate la diverse ore si locuri te expune in mod nedorit...Eu deja am schimbat ieri toti leii disponibili in euro,pentru atunci iar ca sa-i pun pe card acum e mai dificil,trebuie sa-mi deschid cont in valuta,alt card,nu se merita...in plus eu vreau sa cumpar mancare si de la vanzatorii ambulanti de scoici,kebab sau peste si cred ca nu prea ma ajuta cardul,asa ca am decis sa am toti banii cash la mine si sa schimb asa cum mi-a sugerat colegul Tak30ver,in Bazar...Schimb cativa euro la casa de schimb din hotel iar restul in Bazar...acum stiu si cursul lor si ma pot orienta la fata locului daca merita sa scimb acolo sau nu.Oricum multumesc pentru sfat,era minunat in cazul in care nu cumparam ieri euro Posted Image dar e tarziu acum.

#2158
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 04.02.2008
Pentru cazare in Istanbul, care ar fi diferenta intre zonele Sultahnamet si Taksim ??
Pregatesc o excursie si vreau sa aleg cazare.
Am vazut ca majoritatea obiectivelor pe care vreau sa le vizitez (Hagia Sofia, Moscheea Albastra, Topkapi Palce,
Muzeul Arheologic, Mosaic Museum, Basilica Cisterna, Gulhane Park, Park At Meydani, Grand Bazaar, Egyptian Bazaar
New Mosque, Suleymaniye Mosque, etc.) se afla in Sulthanamet.
In afara acestei zone as mai avea de vizitat Podul Galata, Turnul Galata, Palatul Dolmabahce, Piata Taksim, B-dul Istikal, Catedrala St. Anthony Of Padua)
care se afla in zona Galata - Taksim.
Ce sa aleg intre Sultahnamet si Taksim ??
As vrea sa tin seama si de preturile la magazinele si terasele din cele 2 zone
ca si de posibilitatea de a gasi usor un loc unde sa putem lua masa.
Totodata este destul de importanta locatia d.p.d.v. al transportului in comun.

Multumiri

Edited by judas, 26 March 2013 - 14:06.


#2159
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postjudas, on 26 martie 2013 - 14:03, said:

Pentru cazare in Istanbul, care ar fi diferenta intre zonele Sultahnamet si Taksim ??
Pregatesc o excursie si vreau sa aleg cazare.
Am vazut ca majoritatea obiectivelor pe care vreau sa le vizitez (Hagia Sofia, Moscheea Albastra, Topkapi Palce,
Muzeul Arheologic, Mosaic Museum, Basilica Cisterna, Gulhane Park, Park At Meydani, Grand Bazaar, Egyptian Bazaar
New Mosque, Suleymaniye Mosque, etc.) se afla in Sulthanamet.
In afara acestei zone as mai avea de vizitat Podul Galata, Turnul Galata, Palatul Dolmabahce, Piata Taksim, B-dul Istikal, Catedrala St. Anthony Of Padua)
care se afla in zona Galata - Taksim.
Ce sa aleg intre Sultahnamet si Taksim ??
As vrea sa tin seama si de preturile la magazinele si terasele din cele 2 zone
ca si de posibilitatea de a gasi usor un loc unde sa putem lua masa.
Totodata este destul de importanta locatia d.p.d.v. al transportului in comun.

Multumiri

Buna ziua
Recomand  zona Sultanahmet  pentru ca poti sa ajungi pe jos . si de acolo poti sa  ajungi  cu tramway spre Taksim
Zona  Taksim daca mergi 1  data  este suficient ( ai de  plimbat zona Istiklal Caddesi ..... )

Recomandare  De la  Zona Sultanahmet  mergi pana  la Taksim pe  jos,

Urmareste  drumul  tramway ,  podul Galata , Si dupa cea   Strada YUKSEK KALDIRIM CADDESI  +  TURNUL GALATA +  GALIP DEDE CADDESI  +  ISTIKLAL  CADDESI   si  ajungi  Taksim

total  drum  cam 45  min  max,  dar  garantezi  ca merita  ....

#2160
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 04.02.2008

View Postoztan, on 27 martie 2013 - 17:50, said:


Buna ziua
Recomand  zona Sultanahmet  pentru ca poti sa ajungi pe jos . si de acolo poti sa  ajungi  cu tramway spre Taksim
Zona  Taksim daca mergi 1  data  este suficient ( ai de  plimbat zona Istiklal Caddesi ..... )

Recomandare  De la  Zona Sultanahmet  mergi pana  la Taksim pe  jos,

Urmareste  drumul  tramway ,  podul Galata , Si dupa cea   Strada YUKSEK KALDIRIM CADDESI  +  TURNUL GALATA +  GALIP DEDE CADDESI  +  ISTIKLAL  CADDESI   si  ajungi  Taksim

total  drum  cam 45  min  max,  dar  garantezi  ca merita  ....

Multumesc pentru raspuns

As mai avea cateva nelamuriri.

De unde iau cardul KGS, avand in vedere ca intru in Turcia pe la Hamzabeyli ??

Cat costa cardul si cat trebuie sa incarc pe el ca sa-mi ajunga pentru drumul pana la Istanbul si inapoi ??

Ma gandesc la o cazare in Sultahnamet, langa parcul Gulhane. Este O.K. zona ??

Inteleg ca pot lua croaziera pe mare de langa podul Galata. Exista ceva site-uri referitoare la aceste croaziere ??

La Dolmabahce Palace am vazut ca ar fi mai multe obiective de vizitat (http://www.millisara...sitingInfo.aspx).
Ce merita vizitat ??

Multumiri

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate