Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

sistem time share

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
deliaciomi

deliaciomi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.03.2008
Buna !sunt nou intrata pe forum si vreau sa va intreb daca puteti sa-mi spuneti ceva despre vacantele in sistem time share?

#2
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
ceva
ceva mai explicat

Edited by the_barzaune, 03 March 2008 - 10:23.


#3
kkkotto07

kkkotto07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.06.2007

 deliaciomi, on Mar 3 2008, 10:07, said:

Buna !sunt nou intrata pe forum si vreau sa va intreb daca puteti sa-mi spuneti ceva despre vacantele in sistem time share?

Ai cazare free la Regency Resort?

#4
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007

 deliaciomi, on Mar 3 2008, 10:07, said:

Buna !sunt nou intrata pe forum si vreau sa va intreb daca puteti sa-mi spuneti ceva despre vacantele in sistem time share?
hai sa-ti explic in cateva cuvinte ce e cu time share-ul. time share-ul este ca un club in care iti platesti intrarea cu vreo 10-15.ooo euro intrarea pt urmatorii 30 de ani. ce avantaje ai daca platesti aceasta taxa: ai asigurata o locatie oriunde in lume (exista o lista cu locatiile respective) cu un grad mare de confort, peste 5 stele, cu locatii fantastice si condiitii de cazare super faine. cand vrei sa pleci in vacanta (1 data pe an de exemplu 14 zile) platesti suplimentar in functie de luna, locatie alte cateva sute de euro (de ex. in sudul spaniei am platit pt 2 saptamani vreo 900 de euro apartamentul). daca este in contrasezon iesi mai ieftin, in sezon ca peste tot e mai scump. ceea ce este misto ca sistem este ca peste tot in lume ai acelasi standard ridicat si deci nu mai ai surprize. evident te poti duce de mai multe ori pe an, dar platesti. nu stiu exact cat, dar ca principiu asa functioneaza.

 criss_65, on Mar 5 2008, 20:14, said:

hai sa-ti explic in cateva cuvinte ce e cu time share-ul. time share-ul este ca un club in care iti platesti intrarea cu vreo 10-15.ooo euro intrarea pt urmatorii 30 de ani. ce avantaje ai daca platesti aceasta taxa: ai asigurata o locatie oriunde in lume (exista o lista cu locatiile respective) cu un grad mare de confort, peste 5 stele, cu locatii fantastice si condiitii de cazare super faine. cand vrei sa pleci in vacanta (1 data pe an de exemplu 14 zile) platesti suplimentar in functie de luna, locatie alte cateva sute de euro (de ex. in sudul spaniei am platit pt 2 saptamani vreo 900 de euro apartamentul). daca este in contrasezon iesi mai ieftin, in sezon ca peste tot e mai scump. ceea ce este misto ca sistem este ca peste tot in lume ai acelasi standard ridicat si deci nu mai ai surprize. evident te poti duce de mai multe ori pe an, dar platesti. nu stiu exact cat, dar ca principiu asa functioneaza.
am uitat sa spun esti considerat ca fiind proprietar atata timp cat esti plecat in vacanta, e ciudat dar asa functioneaza.

#5
deliaciomi

deliaciomi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.03.2008

 criss_65, on Mar 5 2008, 20:16, said:

hai sa-ti explic in cateva cuvinte ce e cu time share-ul. time share-ul este ca un club in care iti platesti intrarea cu vreo 10-15.ooo euro intrarea pt urmatorii 30 de ani. ce avantaje ai daca platesti aceasta taxa: ai asigurata o locatie oriunde in lume (exista o lista cu locatiile respective) cu un grad mare de confort, peste 5 stele, cu locatii fantastice si condiitii de cazare super faine. cand vrei sa pleci in vacanta (1 data pe an de exemplu 14 zile) platesti suplimentar in functie de luna, locatie alte cateva sute de euro (de ex. in sudul spaniei am platit pt 2 saptamani vreo 900 de euro apartamentul). daca este in contrasezon iesi mai ieftin, in sezon ca peste tot e mai scump. ceea ce este misto ca sistem este ca peste tot in lume ai acelasi standard ridicat si deci nu mai ai surprize. evident te poti duce de mai multe ori pe an, dar platesti. nu stiu exact cat, dar ca principiu asa functioneaza.


am uitat sa spun esti considerat ca fiind proprietar atata timp cat esti plecat in vacanta, e ciudat dar asa functioneaza.

Ok am inteles..Intrebarea este daca nu cumva este teapa?!
Am fost contactati de o firma din Oradea care ne ofereau un asemenea contract,cumparand drepturile de proprietate pe un apartament din Ungaria de la Hejviz de langa Balaton.Aceasta firma este colaboratoare cu alta in domeniul time share care se numeste Viva Acces,si are sediul in Gibraltar!!! Totul arata foarte bine dar mi s-a parut foarte ciudat ca insista sa semnezi pe loc,fara timp de gandire ....

#6
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007

 deliaciomi, on Mar 17 2008, 16:13, said:

Ok am inteles..Intrebarea este daca nu cumva este teapa?!
Am fost contactati de o firma din Oradea care ne ofereau un asemenea contract,cumparand drepturile de proprietate pe un apartament din Ungaria de la Hejviz de langa Balaton.Aceasta firma este colaboratoare cu alta in domeniul time share care se numeste Viva Acces,si are sediul in Gibraltar!!! Totul arata foarte bine dar mi s-a parut foarte ciudat ca insista sa semnezi pe loc,fara timp de gandire ....


nu stiu ce sa-ti zic despre cele 2 firme, firma care m-a contactat pe mine era englezeasca (am pe undeva prin casa probabil cartea de vizita!). noi am fost cazati in time share pt ca am castigat de la firma unde lucrez un concediu, iar cand am ajuns acolo evident ca au incercat sa ne vanda si noua un time share! am prieteni care sunt in acest sistem de prin 1993-1994 si sunt f multumiti, dar repet, depinde cine iti vinde! cu semnatul rapid, asa este sistemul american! nu de asta mi-ar fi frica! dar, cauta si tu pe net date despre cele 2 firme, cu ofertele lor si compara cu oferta ta!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate