Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...
 

Telefon DECT

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Meitricsu

Meitricsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 10.04.2006
Am si eu o intrebare stupida pentru cunoscatori, dar al carui raspuns nu am reusit sa il gasesc pe net:

la telefoanele dect cu statie fixa si receptor mobil, cum e mai "sanatos" pentru acumulatorii AAA ai receptorului mobil, sa fie tinut continuu, cat timp nu se vorbeste la el, in statia sa de incarcare sau sa fie tinut fara a fi pus in ea, pana se descarca acumulatorii complet si apoi asezat in acea statie, doar pana la reincarcarea completa?

#2
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
Asa cum ai spus in cele din urma. Au si acumulatorii o viata. Nu le-o scurta. Deci vorbeste pana se descarca sau dau low batery, apoi pune receptorul mobil in baza.
Cel putin eu asa fac. Si, oricum, dupa aproape 2 ani dau semne de oboseala, in sensul ca nu mai tin asa mult si se descarca exact cand ti-e lumea mai draga si ai un apel important.
Ca sa nu mai zic de penele de curent care mi i-a bulversat adeseori.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate