Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Carrefour Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alexfizeau

alexfizeau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.04.2007
De cand a aparut Carrefour Iasi, am mers si eu ca tot omul la cumparaturi si pot sa spun ca numai produse proaste si deloc ieftine as putea sa spun ca am luat.
Nu stiu daca sunt eu mai ghinionist, insa parca toate la mine s-au adunat:

- compot de ananas care dupa ce am deschis cutia acasa avea gust de cloceala (bine ca luasem doar 2 cutii);
- kaizer care costa destul de mult kilul si care a mucegait si a capatat un miros infect tinut in frigider doar dupa 2 zile,
in conditiile in care celelalte alimente din frigider nu au avut nici o problema;
- iaurt cu gust fainos;
- morcovi care dupa o zi-doua incepeau sa se innegreasca.


Iar chiar zilele trecute am cumparat un blender si, e si vina mea ca nu m-am uitat prea atent, cuva din plastic era ciobita undeva sus.
Insa nu am vazut asta decat acasa. Am revenit in mai putin de 24 ore la magazin sa imi fie schimbat, insa sub nici o forma nu au vrut sa
accepte. Pentru magazin era banal, se returna la producator, acesta cu un cost minim schimba cuva si punea blenderul in circulatie ca nou iarasi.
Insa nu s-a putut. Adica nu au vrut.
Era o fetisoara acolo care abia daca terminase liceul si era mare manager peste raionul electrice si tot discuta cu un sef la tel despre situatia
asta. Am intrebat-o: bun, pentru mine nu puteti sa schimbati, ca bineinteles ca poate am lovit eu recipientul si acuma pun Carrefour-ul la
cheltuiala, insa daca vine sefu tau cu un aparat din asta cumparat tot de aici, i-l schimbati ? A raspuns fara ezitare: Da!
Deci, clientul sa traiasca si sa plateasca daca e fraier si nu se uita de 20 de ori la ce cumpara!

Am mai cumparat destule produse cu defect de la mai multe magazine de-a lungul anilor si de fiecare data nu a fost nici
o problema sa returnez produsul, chiar daca il descopeream dupa achizitionare cu defect. Nu cred ca e nimeni bolnav la cap
sa strice intentionat produsul acasa in mai putin de 24 ore de la achizitie si apoi sa se intoarca la magazin, ca sa aiba ce
isi face de lucru.

Nu mai zic de super ofertele pe care le are - zahar numarul 1 (marca lor) mai scump decat zaharul Margaritar, iaurturile numarul 1 - mai scumpe decat
alte marci consacrate.
Si un tare -  in revista cu oferta pe care le tot aduc prin posta era un scaun directorial la oferta 2mil lei. Scaunul din poza arata destul de bine, e mult mai scump in mod normal,
am unul similar si am dat mult mai multi bani pe el decat 2 mil, si m-am dus la cumparaturi si de curiozitate am zis sa vad si oferta aia cu scaunul ala atat de ieftin
- m-am lamurit, era de fapt altfel de scaun, o ieftineala care era la oferta cica.
Cred ca pur si simplu fac glume, sa vad daca se prind oamenii.


Nu vreau sa fac reclama proasta Carrefour Iasi, ci doar sa spun ca sunt total dezamagit de acest magazin de 2 bani.
E si un avertisment pentru cei care cumpara, sa fie atenti la baetii de la bancul de probe, ca fac probele asa si asa si apoi
nici nu ambaleaza produsul cum a fost, ci arunca toate in cutie acolo si gata.

#2
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 05.02.2005
E prima oara cand intri in Carrefour?

Tot ce ai scris este de plictiseala?

Produsele nu le fabrica ei - sa sti .

Ce daca MARCA 1 este mai scumpa ca altele - te obliga cineva sa o cumperi?

Faza cu ciobitu e greseala ta .

Edited by CRISTAKEM10, 22 February 2008 - 18:47.


#3
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Nu tin sa fac reclama pozitiva la Carrefour,pentru ca nu am de ce,dar si eu imi fac cumparaturile la ei de cand s-au deschis si nu am avut nici o problema.Am cumparat si produse alimentare si produse electronice si n-am avut probleme.
Imi pare rau sa aud ca ai avut ghinion,dar tind sa cred ca doar asta e.
In ceea ce priveste returnarea produsului in mai putin de 24 de ore,zic si eu ca ar fi trebuit sa ti-l schimbe.
In ceea ce priveste marca 1,eu stiu ca accentul se pune tocmai pe pret,asa ca ar fi cam aiurea sa aiba preturi mai mari decat produsele cu brand.

#4
alexfizeau

alexfizeau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.04.2007

 CRISTAKEM10, on Feb 22 2008, 18:46, said:

E prima oara cand intri in Carrefour?

Tot ce ai scris este de plictiseala?

Produsele nu le fabrica ei - sa sti .

Ce daca MARCA 1 este mai scumpa ca altele - te obliga cineva sa o cumperi?

Faza cu ciobitu e greseala ta .

Nu, nu e prima oara. Si am facut cumparaturi in Carrefour si in Bucuresti de mai multe ori.

Nu am scris de plictiseala, doar ca sa te plictisesc pe tine.

Uau, multumesc pentru ca m-ai luminat - nu stiam ca produsele nu le fabrica ei. Credeam ca dincolo de rafturi sunt campurile cu cartofi,
gradjurile cu vaci de lapte si halele industriale in care fac TV LCD.

Nu am cumparat nimic marca 1 de la ei pana acuma, ci pur si simplu am ramas surprins, nu ma asteptatm.
Era doar o constatare, poate totusi nu am vazut eu bine, sau am vazut bine si au mai vazut si altii.

Faza cu ciobitu am recunoscut ca e greseala mea. Citeste mai atent.


Am impresia ca tu te plictisesti si raspunzi in doi peri. Daca nu ai nimic bun de spus, vezi de treaba.
Daca spuneai: "Ba, tot ce scrii tu aici e o prostie si eu nu cred nimic, parerea mea e ca aia sun f buni." era ok. Era parerea ta.
Eu am scris parerea si voiam sa vad daca mai sunt si altii care au mai patit chestii similare.

Edited by alexfizeau, 22 February 2008 - 22:40.


#5
talekjuve

talekjuve

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2007
auzi cristake.....mai bine comenteaza la subiect..decat. sa comentezi aiurea.Eu sunt sigur ca tu te plictisesti acasa si esti genul din ala care se uita pe forumuri doar ca sa fie si el bagat in seama da laso mai moale ca nu tine si in primul rand tu stai in bucuresti nu ai tu de unde sa stii ce se intampla in Iasi asa ca mai taci acolo,blea.Si in legatura cu Carrfour Iasi mie mi se pare o abureala totala ceea ce gasesti in media galaxy din incinta Carrfour Iasi in magazinul propriu-zis carrfour e mai scump acelasi produs.

#6
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 alexfizeau, on Feb 22 2008, 17:20, said:

Nu cred ca e nimeni bolnav la cap
sa strice intentionat produsul acasa in mai putin de 24 ore de la achizitie si apoi sa se intoarca la magazin, ca sa aiba ce
isi face de lucru.

intentionat, poate ca nu (desi n-as baga mana-n foc canu exista). dar daca se intampla neintentionat?

#7
GonzZo

GonzZo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 19.08.2006
Oricum ar fi ...e o specula a fraierimii iesene .Carrefour este un magazin care nu are ca si interes sa isi faca prestigiu pe seama raportului calitate pret. scopul lor este :make money  si atat.dupa 2 vizite in care am cumparat si eu 2-3 produse am ajuns la concluzia similara cu Alex la alimente. Carrefour din U.E.sunt total diferite ca si produse si atitudine fata de ce este la noi(poate personalul autohton face diferenta:( ) .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate