Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Ce mai inteapa rotile omului

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,986
  • Înscris: 03.12.2005
OK, mergeam pe bulevardul central in Craiova, undeva pe aici, cand am inceput sa aud un bocanit periodic la una din roti.
Pe moment am ignorat treaba, asteptam ori sa pice singur ce-o fi, ori sa faca pana si sa pun rezerva, dar un prieten a insistat sa gasim vinovatul.

Iata:

Attached File  12022008.jpg   138.97K   118 downloads Attached File  12022008_001_.jpg   138.78K   72 downloads Attached File  12022008_002_.jpg   138.38K   55 downloads Attached File  12022008_003_.jpg   140.98K   83 downloads


edit: Se vede unde s-a polizat tubul de la frecarea cu asfaltul. A fost prins orizontal in santurile cauciucului pana l-am scos.

Edited by sebulbus, 12 February 2008 - 11:30.


#2
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
aha, pe tine te urmarea garcea?  :P

#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,986
  • Înscris: 03.12.2005
Nah, pe mine ma f#tea lenea. L-am plimbat vreo 3-4km in roata, timp in care toata lumea se uita la mine.

Cu geamul lasat se auzea ca si cum un cal potcovit fugea foarte repede. Like pe sistem turbo, sau cum ii zice.

#4
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
Apropo de asta...acum multi ani, prin 94-95 cred veneam sa zicem de la mariott in jos pe latura dreapta a casei poporului (cum te uiti la ea din fata, de la fantani sa zicem), ajung pe latura dreapta a ei (tot privita dinsre unirii), trec de strada care face la stanga catre cheiul dambovitei si ma indrept catre intersectia de la coltul casei poporului cand aud un trosc in parbriz ( a lovit in coltul stanga jos si din cauza asta nu s-a spart) si vad cum dispare un "lunetist" de pe la etajul 4-5 din blocul din fata (usor stanga fata de intersectie). ere vreun copil de senator ceva care vroia sa traga "la parbrize". se distra fu**-i mortii-n ****
eu am avut noroc, dar cine stie cate parbrize a spart in joaca?

#5
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu am un prieten care s-a trezit cu un holtsurub peste noapte infiletat in cauciuc. -_-

#6
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,986
  • Înscris: 03.12.2005
Holzsuruburi am mai vazut si eu, dar un cartus e ceva iesit din comun.

Acum am alta dilema. Sa-l duc la Politie sau sa-l pastrez ca breloc la chei?

#7
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Mai bine il pastrezi la chei.La politie nu prea or sa faca nimic

#8
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

 v3lsatis, on Feb 12 2008, 19:24, said:

eu am un prieten care s-a trezit cu un holtsurub peste noapte infiletat in cauciuc. -_-
Nu stiu daca s-a trezit cu el peste noapte, ca si eu m-am trezit cu unul in roata si l-am plimbat vreo 3 saptamini.( umflam roata la 2-3 zile )
Avea si saiba   :lol: , probabil din cauza asta a stat drepti, sa-l ia cineva si pe el. :lol:

Edited by MAK, 12 February 2008 - 19:56.


#9
Ranger

Ranger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 15.10.2005

 sebulbus, on Feb 12 2008, 19:48, said:

Acum am alta dilema. Sa-l duc la Politie sau sa-l pastrez ca breloc la chei?
Anunta Inspectoratul pt Situatii de Urgenta, ei se ocupa de distrugerea munitiei  :lol:

#10
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
asta e "infractorul" pe care l-am prins eu :

[ http://img149.imageshack.us/img149/9046/dsc00834co8.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img91.imageshack.us/img91/1433/dsc00839vq8.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

capatul era atat de tocit, ca parca era pioneza. Cred ca l-am purtat cateva saptamani. Nu merg cu geamul deschis, asa ca nu l-am auzit. Cand presiunea in pneu a scazut, m-a anuntat un martor de bord. Altfel, nu as fi observat caci cauciucul nu parea desumflat.

#11
normal

normal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.03.2008
Inspectoratul pt Situatii de Urgenta se ocupa de asanarea munitie neexplodate si nici intr-un caz de un tub de cartus, care nu prezinta vreun pericol (eventual poti sa ranesti o persoana daca arunci cu tubul, ca si cum ai arunca cu o piatra). eu zic sa nu continui "investigarea", ca nu e chiar atat de importanta problema. sunt o multime de fosti militari in termen care pe perioada satisfacerii stagiului militar au mai "pradat" cate-un tub, ca sa-l foloseasca pe post de breloc. numai bine!

ps: unde mai pui ca nu ai cum sa demonstrezi cui a apartinut tubul in cauza - nu are serie

#12
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la cum se impusca pe la voi pe acolo prin craiova nu e de mirare :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate