Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Furtul din magazine in SUA schimb...

Margherita de la Clejani da decla...

Tigari din afara UE
 Maitre Gims - Est-ce que tu m'...

Solutii incalzire portabile

Tot ce era alb este roz acum,de ce?

Windows 11 + hdd vechi
 Scara lemn pe vanguri

Ce telefon sa-mi iau?

Cum circula banii intr-o economie...

ortoped foisor contact-ruptura LIA
 Gingia creste peste masea

Comutatoare si RCCB 18 mm

Despre setarile OBS Studio !

Cum reacționezi ca tata cand...

Concentrate proteice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
645 replies to this topic

brutussas

brutussas

Junior Member

• Grup: Members

View Postadi185, on Apr 6 2008, 14:39, said:

arata-mi tu o proteina "sintetica" :)))
Am dat de ele pe google :P  http://www.google.ro...

adi185

adi185

Member

• Grup: Senior Members

View Postbrutussas, on Apr 6 2008, 22:30, said:

Am dat de ele pe google :P  http://www.google.ro...
nu nu... experimente-s multe-n lumea asta, ma refeream la un site de suplimente nutritive pentru sportivi unde sa specifice ca e proteina sintetica, sau ca nu e naturala. :rolleyes:    astept...

brutussas

brutussas

Junior Member

View Postadi185, on Apr 6 2008, 22:48, said:

nu nu... experimente-s multe-n lumea asta, ma refeream la un site de suplimente nutritive pentru sportivi unde sa specifice ca e proteina sintetica, sau ca nu e naturala. :rolleyes:    astept...
Tocmai asta era intrebarea mea :lol: Din ce am citit pe cele pe care le am acasa nu-mi pot da seama din ce sunt extrase...si neputand sa-i raspund unei persoane(stilul acela de persoana enervanta cu idei preconcepute despre suplimente care nu crede pana nu vede 1000 de dovezi <_< )am zis sa apelez la voi ;)

adi185

adi185

Member

View Postbrutussas, on Apr 7 2008, 20:46, said:

Tocmai asta era intrebarea mea :lol: Din ce am citit pe cele pe care le am acasa nu-mi pot da seama din ce sunt extrase...si neputand sa-i raspund unei persoane(stilul acela de persoana enervanta cu idei preconcepute despre suplimente care nu crede pana nu vede 1000 de dovezi <_< )am zis sa apelez la voi ;)
sunt extrase din zer, lapte, oua, soia. nepreparate ele au f f multa apa ~90%, si prin procedee...rezulta proteina pura, uscata, etc...cauta tu pe google metode:P

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Eu nu cred ca exista proteine 'sintetice', din ce naiba le face? Din petrol? Cauciucuri uzate? Probabil se refera la concentratele proteice ca proteine sintetice acolo pe google.

jd3rul

jd3rul

Junior Member

Proteina cu absorbtie rapida care se ia de dimineata ... pt care antrenament este eficace ? Pentru antrenamentul din ziua precedenta ? Sau pt antrenamentul care urmeaza in ziua respectiva ?

Valy1

Valy1

Senior Member

View Postjd3rul, on May 29 2008, 12:31, said:

Proteina cu absorbtie rapida care se ia de dimineata ... pt care antrenament este eficace ? Pentru antrenamentul din ziua precedenta ? Sau pt antrenamentul care urmeaza in ziua respectiva ?

dimineata mananc 3 oua.. au vreun efect asupra zilei de ieri ?  :)

jd3rul

jd3rul

Junior Member

Valy eu intreb asta pt ca stiu ca muschii inca mai absorb proteinele 24-36 ore dupa antrenament ... si de-asta am intrebat daca este bun shake-ul de dimineata pt antrenamentul precedent sau pt cel care urmeaza in ziua respectiva

allah2

allah2

Member

Proteina cu absortie rapida de dimineata e utila deoarece organismul are nevoie rapida de nutrimente dupa o intreaga noapte. Ajuta... la fel ca orice alimente, bineinteles pentru refacerea si cresterea muschilor stimulati inainte.

jd3rul

jd3rul

Junior Member

Asta am vrut sa aud ... Merci allah .

Deci pt cresterea muschilor - se ia proteina cu absorbtie rapida dupa antrenament
...... pt o crestere si mai buna a muschilor - se ia proteina cu absorbtie lenta de dimineata  si cu absorbtie rapida dupa antrenament .

E bine ?  :rolleyes:

Edited by jd3rul, 30 May 2008 - 17:18.

geopsi

geopsi

Senior Member

nu ma, seara iei cu absorbtie lenta sa ai pe timpul noptii si dimineata iei rapida. ideal iei un mrp.

ciutacu

ciutacu

Active Member

Dimineata poti sa iei proteina cu absorbtie lenta dupa ce ai luat cu o ora in urma proteina cu absorbtie rapida.

baxter3

baxter3

New Member

Salut, as dori si eu niste pareri daca puteti sa mi le dati  :peacefingers: , este a 2 luna de sala la mine , ma rog am mai facut si inainte cam 5 , 6 dar acum m`am dus la alta sala :D. In timpul fiecarei sedinte imi iau cate`un shake de Proteine Gigant. Dar nu am o regula cum sa`l iau il iau pur si simplu cand simt nevoia, sau pofta. Am cam 1.75, 60 de kg..

Valy1

Valy1

Senior Member

Ia shake-ul imediat dupa antrenament.
Totusi ar trebui sa te documentezi putin si singur , sa vezi ce este cu acel shake de "Proteine Gigant".

baxter3

baxter3

New Member

pai daca il iau dupa antrenament nu ar fi ceva cam absurd? sa iau proteinele dupa sala :| .. asa mi`a zis si un tovaras dar mi s-a parut cam absurd  -_-

Valy1

Valy1

Senior Member

Cum adica ar fi absurd ? De ce crezi asta ? :)

cutler

cutler

Senior Member

View Postbaxter3, on Aug 24 2008, 15:50, said:

pai daca il iau dupa antrenament nu ar fi ceva cam absurd? sa iau proteinele dupa sala :| .. asa mi`a zis si un tovaras dar mi s-a parut cam absurd  -_-

de ce e absurd dupa antrenament ?????????

baxter3

baxter3

New Member

Ma refer ca e cam absurd deoarece credeam, ca trebuie luat si inaintea oricarui exercitiu, pt a nu se pune grasime ci masa.. ceva de genu :-?? bine ca stiu deacuma, imi iau dupa antrenament si in timpul antrenamentului nu imi iau nimic nu ?:D unde as putea gasi ceva despre proteine?

Edited by baxter3, 24 August 2008 - 15:25.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate