Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Concentrate proteice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#91
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostGandhi05, on Nov 29 2008, 01:19, said:

De ce crezi ca pentru mine intensitate = 0 , program bun = 0 ?

Tot ce vreau e sa pun accentul pe partea de sus a corpului (trapez , umeri , biceps , triceps , antebrat , spate , piept) si pe astea vreau sa le lucrez zilnic , poate de 2 ori pe zi , jumatate din ele dupa masa , jumatate seara .

Cat despre fluturari (ma gandesc ca ai dat un exemplu asa ca o sa folosesc exemplul tau) , fluturarile sunt pentru pectorali , eu pentru pectorali fac ridicari cu haltera deci nu mai am asa mare nevoie de fluturari . Ce nu se poate face intr-un fel , se poate in alt fel , fel pe care daca nu l-am gasit inca , o sa-l gasesc cat de curand , astfel incat sa am cel putin un exercitiu (pe care bineinteles o sa-l fac pana la epuizare , deci nu stiu daca asta e intensitate 0) la fiecare grupa de muschi din cele de mai sus .

Oricum nu depaseam 10 repetari la nimic.

Si de ce e mult prea mult 6 zile ?
muschiu NU creste la sala!!!
iti trebuie timp de refacere si de crestere..la sala ii aplici doar un stimul sa creasca.
lucreaza o grupa musculara odata pe saptamana. ODATA PE ZI!!!!!!! nu 2 antrenamente pe zi

#92
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View PostGandhi05, on Nov 29 2008, 01:19, said:

1. Tot ce vreau e sa pun accentul pe partea de sus a corpului (trapez , umeri , biceps , triceps , antebrat , spate , piept) si pe astea vreau sa le lucrez zilnic , poate de 2 ori pe zi , jumatate din ele dupa masa , jumatate seara .

2. Cat despre fluturari (ma gandesc ca ai dat un exemplu asa ca o sa folosesc exemplul tau) , fluturarile sunt pentru pectorali , eu pentru pectorali fac ridicari cu haltera deci nu mai am asa mare nevoie de fluturari . Ce nu se poate face intr-un fel , se poate in alt fel , fel pe care daca nu l-am gasit inca , o sa-l gasesc cat de curand , astfel incat sa am cel putin un exercitiu (pe care bineinteles o sa-l fac pana la epuizare , deci nu stiu daca asta e intensitate 0) la fiecare grupa de muschi din cele de mai sus .

1. uite tocmai ce ziceam de program  :P
2. unele exercitii nu se pot inlocui folosind doar 2 gantere.

Ce greutate au ?

#93
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
Salut am 1,86, 16 ani, 73 kg, tip mezomorf, preactic baschet de performanta de 4 ani jumate si as vrea sa mai pun ceva kg de muschi pe mine, pana pe la 85 as vrea sa ajung. Am mai avut o tentativa de a ma apuca de sala...dar nu m-am tinut. Acum vreau sa pun serios pe mine. Ce proteine imi recomandati, sau ce concentrate proteice sunt cele mai bune, ajungand pana la 100/150 ron / luna?

Multumesc anticipat :D

#94
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postcyprinel, on Mar 30 2009, 21:10, said:

Salut am 1,86, 16 ani, 73 kg, tip mezomorf, preactic baschet de performanta de 4 ani jumate si as vrea sa mai pun ceva kg de muschi pe mine, pana pe la 85 as vrea sa ajung. Am mai avut o tentativa de a ma apuca de sala...dar nu m-am tinut. Acum vreau sa pun serios pe mine. Ce proteine imi recomandati, sau ce concentrate proteice sunt cele mai bune, ajungand pana la 100/150 ron / luna?

Multumesc anticipat :D


daca faci i baschet si sala, nu o sa poti pune kg pe tine...e foarte greu, arzi prea multe calorii la baschet.


incearca si ia proteina whey dupa fiecare antrenament, plus mancare pe zi , minim 1 kg piept de pui, si multa mancare bogata in carbohidrati complecsi

#95
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
Ma gandeam la proteina Milk&Egg, pentru ca am auzit ca e buna. 21g proteina/doza. carbo complecsi cum ar fi?

#96
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postcyprinel, on Mar 30 2009, 21:56, said:

Ma gandeam la proteina Milk&Egg, pentru ca am auzit ca e buna. 21g proteina/doza. carbo complecsi cum ar fi?
milk egg doar seara inainte de culcare merge luat


orez, paine, cartofi

#97
thesouloflove

thesouloflove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.12.2008
Totusi nu inteleg o chestie in culturismul asta,da inteleg ca daca nu iei concentrate si silicoane nu esti tare dar de ce se dau culturisti cu praf maro sa arate bronzati?dupa ce ca iti ies muschi aiurea  si rad unii  de numa  de ei mai si arata ca niste rromi <_< <_<

Edited by thesouloflove, 30 March 2009 - 23:39.


#98
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
deci pana la urma as putea sa iau Milk egg cu alimentatia care miai spuso? sau whey?

si totodata te rog daca ai putea, sa imi faci si mie un program la sala pentru masa.

#99
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postthesouloflove, on Mar 31 2009, 00:38, said:

Totusi nu inteleg o chestie in culturismul asta,da inteleg ca daca nu iei concentrate si silicoane nu esti tare dar de ce se dau culturisti cu praf maro sa arate bronzati?dupa ce ca iti ies muschi aiurea  si rad unii  de numa  de ei mai si arata ca niste rromi <_< <_<
dar tu pe tine te intelgi ??? cred ca nu!

#100
thesouloflove

thesouloflove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.12.2008

View Postadi185, on Mar 31 2009, 11:42, said:

dar tu pe tine te intelgi ??? cred ca nu!

Eu da mai trag de fiare in viitor doresc sa ma apuc de kick-box si mai mult inot ,fara niciun praf,forta pura decat sa sa vad ca imi ies muschi aiurea

#101
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postthesouloflove, on Mar 31 2009, 00:38, said:

dar de ce se dau culturisti cu praf maro sa arate bronzati?dupa ce ca iti ies muschi aiurea  si rad unii  de numa  de ei mai si arata ca niste rromi <_< <_<


View Postthesouloflove, on Mar 31 2009, 13:46, said:

Eu da mai trag de fiare in viitor doresc sa ma apuc de kick-box si mai mult inot ,fara niciun praf,forta pura decat sa sa vad ca imi ies muschi aiurea
Si iarasi se adevereste vorba aia din popor : Mama  celor cu mintea odihnita e mereu gravida...  :death:

#102
meVSu

meVSu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.03.2009

View PostValy1, on Mar 31 2009, 13:56, said:

Si iarasi se adevereste vorba aia din popor : Mama  celor cu mintea odihnita e mereu gravida...  :death:


Ce rau esti :))

Sincer , eu fac basket si sunt chiar bun. Nu am cine stie ce muschi , dar intelectul dezvoltat cu lene maxima.. :))

Edited by meVSu, 31 March 2009 - 13:32.


#103
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
imi raspunzi si mie adi185? dupa tine ce ar trebui sa iau mai degraba? inafara de alimentatie corespunzatoare( orez,branza,cartofi,legume,fructe,lapte,piept de pui,paine) ce proteine sunt mai bune pentru mine? Whey sau Milk&Egg?


Multumesc anticipat! :) :P

#104
thesouloflove

thesouloflove

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.12.2008

View PostValy1, on Mar 31 2009, 13:56, said:

Si iarasi se adevereste vorba aia din popor : Mama  celor cu mintea odihnita e mereu gravida...  :death:
Stimata Veverita umflata cu steroizi se pare ca ti sau umflat steroizi,imi cer scuze de intrebari si de raspunsuri,nu mai intru pe aici

#105
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
am vazut ca proteina milk egg de la universal nutrition are portii de 28g iar proteine are per portie 23,5 g adica un concentrat zic eu foarte mare si bun.

#106
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View Postcyprinel, on Mar 31 2009, 18:49, said:

am vazut ca proteina milk egg de la universal nutrition are portii de 28g iar proteine are per portie 23,5 g adica un concentrat zic eu foarte mare si bun.
whey merge luat dimineata si dupa antrenament, se asimileaza foarte rapid.

milk egg se asimileasa foarte greu, merge luat doar inainte de culcare!

#107
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009

View Postadi185, on Mar 31 2009, 18:59, said:

whey merge luat dimineata si dupa antrenament, se asimileaza foarte rapid.

milk egg se asimileasa foarte greu, merge luat doar inainte de culcare!


Deci imi recomanzi mai degraba whey dimineata si dupa antrenament sa inteleg, decat milk egg. iti multumesc pentru sfat. :P ^_^

Edited by cyprinel, 31 March 2009 - 18:03.


#108
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
daca se poate sa-mi spuneti si mie un link/site de unde as putea cumparat Whey Protein la pretul cel mai mic, pentru ca am vazut ca difera de la site la site. Un link va rog. :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate