Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Concentrate proteice

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
648 replies to this topic

#73
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
geme gogu de informatie
Am vrut sa-ti zic sa mananci si apoi sa faci sala. Dar te rog sa nu faci asa ceva ca e periculos

Edited by cutler, 24 August 2008 - 20:26.


#74
baxter3

baxter3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 24.08.2008
Proteinele Gigant nu sunt chiar asa de bune pt corp nu ? adica toata proteinele nu`s bune, am auzit undeva ca distruge ficatu, plamanii sau ce mai era :-??.. e adevarat?:D

#75
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Proteinele nu distrug nimic.

Edited by ciutacu, 26 August 2008 - 14:34.


#76
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
Mancarea ) Painea , laptele , carnea, ciocolata ,soia ) contin proteine.

#77
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
hadeti sa va zic o parere despre gfx8: mare porcarie! am luat si dupa 2 zile ma durea ficatul si aveam un gust amar in gura apoi am luat si un protector hepatic(liv 52), gustul amar a disparut, am mers in continuare si de duminica m-am stricat rau de tot la stomac, dureri mari de cap, dureri de ficat nu mai aveam senzatie de foame, abia azi imi mai reveni.... sincer am mai luat proteine de la pronutrition, am mai luat de la california fitness, de la prolab de regula zer dar nu am avut asa probleme cu nimic...
                            in caz ca intereseaza pe cineva sau vrea sa ia!

#78
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Eu nu cred ca un concentrat proteic poate sa faca asta. Poate tu esti sensibil la vreun ingredient sau ai alta problema.

#79
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

View Postgeopsi, on Sep 3 2008, 21:21, said:

hadeti sa va zic o parere despre gfx8: mare porcarie! am luat si dupa 2 zile ma durea ficatul si aveam un gust amar in gura apoi am luat si un protector hepatic(liv 52), gustul amar a disparut, am mers in continuare si de duminica m-am stricat rau de tot la stomac, dureri mari de cap, dureri de ficat nu mai aveam senzatie de foame, abia azi imi mai reveni.... sincer am mai luat proteine de la pronutrition, am mai luat de la california fitness, de la prolab de regula zer dar nu am avut asa probleme cu nimic...
                            in caz ca intereseaza pe cineva sau vrea sa ia!

nu e de la el. Ai mancat si alte lucruri.

#80
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Si eu iau GFX si te asigur ca nu e de la el. Singura problema e ca m-am cam saturat de aroma de ciocolata. Aia de vanilie cum e? Cine a incercat?

#81
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View PostKenYa, on Sep 4 2008, 10:12, said:

Aia de vanilie cum e? Cine a incercat?

E mai nasol gustul dar merge..ca nu bem cico :)

#82
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Asa e. Pacat ca nu au introdus si aromele alea noi la varianta de 2100 g, as incerca cirese sau piersici. :D

#83
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006

View Postcutler, on Sep 3 2008, 23:03, said:

nu e de la el. Ai mancat si alte lucruri.
nu cred asta. am mai luat si multe alte concentrate proteice si nu am avut nimic de la asta insa am avut neplaceri...

#84
Gandhi05

Gandhi05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2007
Nu merg la sala , dar am achizitionat de curand o banca pentru ridicat  si am cateva intrebari , mentionez ca nu mananc foarte mult si cand mananc nu mananc cine stie ce , sunt cam pretentios la mancaruri (daca stiti si ce mancaruri contin cele mai multe proteine nu ezitati sa scrieti)

Din ce s-a mai scris pe aici am inteles ca Milk&Egg este bun pentru cresterea in masa musculara , ce vreau sa stiu este daca dupa ce ma opresc din consumat o sa incep sa slabesc putin cate putin pana revin la cat am fost la inceput sau raman asa cum sunt dupa ce am luat sa zicem timp de o luna sau doua.Ce alte suplimente ar mai trebui sa iau ? fara steroizi sau chestii dinastea de crestere "artificiala"

Alt lucru ce ma intereseaza este cu ce greutati se incepe , cate serii de cate repetari ar trebui sa fac , nu ma pricep , va rog nu incepeti cu misto sau alte prostii , decat asa , mai bine nu ziceti nimic.Am si 2 gantere , la fel m-ar interesa cat si cum se face pentru rezultate cat mai bune (si daca se poate cat mai rapide , daca nu , nu-i problema , e timp).

Am mai auzit ca inclinarea bancii depinde de ce muschi vreau sa se dezvolte , este adevarat ? ce vreau sa spun este ca am auzit ca daca banca este in pozitie orizontala (paralela cu podeaua) se dezvolta unii muschi , iar daca este oblica (sau cu cat este mai oblica) se dezvolta alti muschi.. asa e?

#85
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostGandhi05, on Nov 25 2008, 22:22, said:

Nu merg la sala , dar am achizitionat de curand o banca pentru ridicat  si am cateva intrebari , mentionez ca nu mananc foarte mult si cand mananc nu mananc cine stie ce , sunt cam pretentios la mancaruri (daca stiti si ce mancaruri contin cele mai multe proteine nu ezitati sa scrieti)

Din ce s-a mai scris pe aici am inteles ca Milk&Egg este bun pentru cresterea in masa musculara , ce vreau sa stiu este daca dupa ce ma opresc din consumat o sa incep sa slabesc putin cate putin pana revin la cat am fost la inceput sau raman asa cum sunt dupa ce am luat sa zicem timp de o luna sau doua.Ce alte suplimente ar mai trebui sa iau ? fara steroizi sau chestii dinastea de crestere "artificiala"

Alt lucru ce ma intereseaza este cu ce greutati se incepe , cate serii de cate repetari ar trebui sa fac , nu ma pricep , va rog nu incepeti cu misto sau alte prostii , decat asa , mai bine nu ziceti nimic.Am si 2 gantere , la fel m-ar interesa cat si cum se face pentru rezultate cat mai bune (si daca se poate cat mai rapide , daca nu , nu-i problema , e timp).

Am mai auzit ca inclinarea bancii depinde de ce muschi vreau sa se dezvolte , este adevarat ? ce vreau sa spun este ca am auzit ca daca banca este in pozitie orizontala (paralela cu podeaua) se dezvolta unii muschi , iar daca este oblica (sau cu cat este mai oblica) se dezvolta alti muschi.. asa e?
pune mana si citeste tot ce prinzi legat de antrenamen, nutritie, alimentatie , ai nevoie de multaaaaa informatie!!

#86
Gandhi05

Gandhi05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2007

View Postadi185, on Nov 25 2008, 23:16, said:

pune mana si citeste tot ce prinzi legat de antrenamen, nutritie, alimentatie , ai nevoie de multaaaaa informatie!!

tocmai de asta am postat aici , sa aflu anumite informatii ...daca nu aveti de gand sa-mi raspundeti la intrebari , n-are rost sa postati , logic ca am nevoie de multa informatie , altfel n-as mai fi intrebat ..bineinteles ca citesc tot ce prind dar vroiam sa vad cat mai multe pareri , nu doar de la io stiu ce culturisti celebri si cine mai scrie prin reviste specializate ..nu mai intrebam daca nu aveam nevoie .

#87
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003

View PostGandhi05, on Nov 26 2008, 01:35, said:

tocmai de asta am postat aici , sa aflu anumite informatii ...daca nu aveti de gand sa-mi raspundeti la intrebari , n-are rost sa postati , logic ca am nevoie de multa informatie , altfel n-as mai fi intrebat ..bineinteles ca citesc tot ce prind dar vroiam sa vad cat mai multe pareri , nu doar de la io stiu ce culturisti celebri si cine mai scrie prin reviste specializate ..nu mai intrebam daca nu aveam nevoie .

ca sa ti se raspunda la toate intrebarile tale , trebuie scrise romane aici ca sa intel;egi ce si cum.
mai citeste si alte topicuri si o sa gasesti multe raspunsuri, e plin de intrebari ca ale tale

#88
Gandhi05

Gandhi05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2007
Bun , am cumparat pana la urma un GFX 8 pe care il iau imediat dupa antrenament si inca o data dimineata , as vrea sa imi spuneti daca este bine asa.Tot in legatura cu GFX 8 , am vazut ca in compozitia lui se afla si creatina , care , din cate am inteles mareste forta , atunci de ce se ia dupa antrenament si nu inainte ? (treaba cu o portie imediat dupa antrenament si o portie dimineata o stiu din descrierea produsului pe care o puteti vedea aici : http://www.pronutrit...D...ID=0&bID=38 )

Inca ceva despre GFX 8 , daca dati click pe "Detalii" , pe pagina cu descrierea produsului , veti vedea ca printre alte "ingrediente" , in compozitia a 100 gr GFX 8 , se afla 45 gr proteine , 43 gr carbohidrati si 32 gr zahar , cum e posibil ca in 100 gr de ceva sa se afle peste 100 gr de altceva ? ma scuzati daca am gresit dar chiar nu-mi dau seama .

Ce as mai vrea sa stiu e daca este prea mult sa ma antrenez cel putin 6 zile / saptamana , in fiecare din ele biceps+triceps+umeri+piept si in 2 din zile adaug abdomen+antebrate+picioare  .Daca da , de ce?

In legatura cu intrebarile mele din mesajele anterioare , am cautat pe zeci de topicuri si tot nu am gasit cam cu ce greutati ar trebui sa incep (sau ma rog , sa continui ,pentru ca oricum am inceput dar nu stiu daca e bine ) si cate serii a cate repetari ar trebui sa fac la 1.79 si 64 de kg .

Nu ma mai puneti sa caut in alte topicuri , m-am uitat deja in foarte multe si daca as fi gasit n-as mai fi intrebat , replicati doar daca aveti de gand sa-mi raspundeti clar. Multumesc !

Edited by Gandhi05, 28 November 2008 - 18:45.


#89
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

Quote

Ce as mai vrea sa stiu e daca este prea mult sa ma antrenez cel putin 6 zile / saptamana , in fiecare din ele biceps+triceps+umeri+piept si in 2 din zile adaug abdomen+antebrate+picioare  .Daca da , de ce?
Nu-i nici mult..nu-i nici putin..nu-i nici bine..
Pentru cineva(de nivelul tau) care se duce la sala 6 zile pe saptamana inseamna mult prea mult , pentru tine care banuiesc ca intensitate=0 , program bun=0 nu o sa te omoare (totusi nu te astepta sa si cresti)


In legatura cu intrebarile mele din mesajele anterioare , am cautat pe zeci de topicuri si tot nu am gasit cam cu ce greutati ar trebui sa incep (sau ma rog , sa continui ,pentru ca oricum am inceput dar nu stiu daca e bine ) si cate serii a cate repetari ar trebui sa fac la 1.79 si 64 de kg .
Daca nu ai macar gantere reglabile nu ai facut nimic , greutatile folosite difera cu mult in functie de grupa de muschi pe care o lucrezi (ia vezi daca poti face fluturari cu aceasii greutate cu care faci biceps). Trebuie sa faci cu greutati care sa iti permita 6-8 repetari max.10 .



Nu ma mai puneti sa caut in alte topicuri , m-am uitat deja in foarte multe si daca as fi gasit n-as mai fi intrebat , replicati doar daca aveti de gand sa-mi raspundeti clar. Multumesc !


#90
Gandhi05

Gandhi05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2007
De ce crezi ca pentru mine intensitate = 0 , program bun = 0 ?

Tot ce vreau e sa pun accentul pe partea de sus a corpului (trapez , umeri , biceps , triceps , antebrat , spate , piept) si pe astea vreau sa le lucrez zilnic , poate de 2 ori pe zi , jumatate din ele dupa masa , jumatate seara .

Cat despre fluturari (ma gandesc ca ai dat un exemplu asa ca o sa folosesc exemplul tau) , fluturarile sunt pentru pectorali , eu pentru pectorali fac ridicari cu haltera deci nu mai am asa mare nevoie de fluturari . Ce nu se poate face intr-un fel , se poate in alt fel , fel pe care daca nu l-am gasit inca , o sa-l gasesc cat de curand , astfel incat sa am cel putin un exercitiu (pe care bineinteles o sa-l fac pana la epuizare , deci nu stiu daca asta e intensitate 0) la fiecare grupa de muschi din cele de mai sus .

Oricum nu depaseam 10 repetari la nimic.

Si de ce e mult prea mult 6 zile ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate