Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

www.parfumeriaonline.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006
zilnic primesc mai multe spamuri... insa cand vad un magazin virtual facand spam.... ma cam enervez  :deadtongue:

am decis sa nu dau un simplu delete ci sa fac ceva pt ai invata pe proprietarii de magazine virtuale din RO sa nu mai recurga la SPAM. (si va indemn si pe voi sa faceti la fel)

- 1 - aveti atasat la post un printscreen cu acel spam

- daca introduceti pe domain.ro adresa site-ului veti vedea ca a fost inregistrat pe (registration-date: 20080112) 12 feb 2008... adica nu de mult - probabil incearca sa faca reclama prin spam... buun

- 2 - am cautat pe net ce pot sa fac daca primesc spam si am dat de acest post:
http://forum.seopedi...autoritati.html

2.a. am dat forward la spam[at]apti.ro

3. va indemn sa dati si voi fwd daca primiti acest spam ca sa fie sanctionati cei care fac smecherii din astea.
SI SA DATI FORWARD LA TOT CE ESTE SPAM pe spam[at]apti.ro

OPINIE PERSONALA: - o firma care recurge la spam este neserioasa  :deadtongue:  

iar daca se aventureaza cineva aici de la www.ParfumeriaOnline.ro sa mai cititi o carte de marketing sa vedeti cum se face reclama klumea si nu spam (sau ma angajati pe mine sa va fac reclama dupa ce am terminat faculta de marketing  :coolspeak:  )  :deadtongue:  -

LE: am trimis si sesizare la ANSPDCP

Attached Files


Edited by kgyula, 07 February 2008 - 17:56.


#2
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postkgyula, on Feb 7 2008, 17:47, said:

(sau ma angajati pe mine sa va fac reclama dupa ce am terminat faculta de marketing :coolspeak: ) :deadtongue: -

parerea mea e ca le-o faci gratis :)

#3
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006

View Postmianna, on Feb 7 2008, 17:52, said:

parerea mea e ca le-o faci gratis :)

da sigur ca da... uite, vine un client, citeste postul pe softpedia si se gandeste:

"da' ce tari is astia ca baga spam cu suta de mii..... probabil au asa de multe fonduri incat apeleaza doar la varianta cea mai costitsitoare (si anume spamul) .... hai sa cumpar si eu de la ei ca-s de treaba  :coolspeak:  ...

PS. nu ma intereseaza daca le fac reclama sau nu, vreau ca lumea sa renunte la atitudinea pasiva fata de spam, si sa dea un forward in loc de delete

#4
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Eu nu inteleg pana la urma. Primiti chiar atat de multe mailuri incat sa fiti deranjati de astea ? Yahoo le trimite in bulk si le dau delete direct. Oricum de la nenea cu parfumurile am trimit doar 5 mesaje si i-am bagat in spam si s-a terminat cu ei. Nu vad de ce ar trebui sa fie asta o problema nationala? Daca esti atat de deranjat/a nu mai folosi e -mailul


Crezi ca pot si eu considera mesajul tau SPAM? "sau ma angajati pe mine sa va fac reclama dupa ce am terminat faculta de marketing" Sunt mii de utilizatori pe softpedia care se pot simti deranjanti de chestia asta...

#5
DMB

DMB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.11.2006
Da, eu primesc spam si m-am saturat de loseri pentru care marketingul online insemna "trimite spam la jumate de planeta";primesc spam de toate culorile, de toate natiile: de la invitatii de a-mi face cont pe nu stiu ce site nou facut si proaspat copiat, de la "cumpara de la noi cele mai tari tractoare" pina la "cumpara de la noi cei mai misto chiloti"; in fiecare dimineata descarc citeva sute; mi s-a acrit de disperati.
Nu ma mira ca respectivii fac spam: la urma urmei au un site facut pe un script gratuit (joomla) si avind in vedere ca cei care le-au facut "siteul" :lol: se tot "inspira" de la altii, iar ce e din capul lor e cu greseli de ortografie :lol:  eu nu vad decit o gasca de ... spuneti-le voi cum vreti.
La astia cu parfumuri nu vad cine e "firma" din spate, deci se poate presupune si o mica evaziune fiscala... :lol:

#6
kgyula

kgyula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 28.07.2006
1 la mana.... s-a facut un studiu in australia potrivit careia din cauza spamului anual se pierd milioane de dolari australieni  ;)  - omu se duce la munca... citeste mailul... si tot sterge spamuri...

2 am mai multe adrese, atat pe yahoo cat si gmail.... si mai tot stergi din bulk / spam folder.... + ca mai am (ca am nevoie de ele) si alte adrese pe care le deschid cu outlook / thunderbird ... si ma can enerveaza ca in fiecare zi am ce sa sterg...

PS ;) voi astia care sariti la mine.... spamuiti si voi ? ca altfel nu inteleg atitudinea asta "lasa ca si saracu tre sa traiasca din ceva... eu dau delete (adica nu-mi pasa) si cu asta am incheiat" - doar sa stiti, spamul este infractiune si pana ce toata lumea zice "lasa ca dau delete..." veti tot primi spam

ah, si inca ceva, dupa cum am mai mentionat am vreo 6-7 adrese de mail (pe care le si folosesc) si pe vreo 4 din ele am primit prostia asta cu parfumuri... nu credeti ca ar merita o sanctiune ? (de mentionat este faptul ca adresele de mail nu sunt introduse pe alte pagini, nu s-au folosit la inregistrare, anuntuir etc... apar doar pe un site, si si acolo sunt generate cu un script....)

dar in fine... la multi ani spam, sa cresti mare, ca vezi ca toti te adora  :D

LE: "Daca esti atat de deranjat/a nu mai folosi e -mailul" - asta suna a: "daca esti deranjat de cei care cersesc, de traficantii de droguri, de c**ve etc... sa nu mai umbi pe strada, stai toata ziua acasa  ^_^ "

Edited by kgyula, 09 February 2008 - 09:23.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate