Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

cum dezlipesc o grantie?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
locnav

locnav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.08.2005
dupa cum spune si titlul...
cum pot oare dezlipi garantia de pe o carcasa fara sa se prinda nimeni? :)

am incercat cu un bisturiu dar e prea subtire abtibildul si se rupe usor. (de la firma TORA... poate stie careva)
mentionez ca pare a fi hartie mai mult decit plastic (mai plastice am vazut la ultra pro)

va multumesc anticipat

#2
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
daca este plastic se poate cu apa, alcool orice ce poate dizolva adezivul sau cu un feon (nu merge tot timpul) daca este hartie cu o lama de ras (deaia model vechi) ....
PS daca nu merge nu sunt responsabil ;)

#3
locnav

locnav

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.08.2005
mersi de raspuns

#4
swimmerz

swimmerz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 06.12.2007
Cu un burete cu apa calda am mai auzit.. ne spui si noua daca merge. Si pe urma cand se evapora apa abtibildul devine iar lipicios si se pune la loc.

Edited by swimmerz, 20 January 2008 - 18:29.


#5
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
daca e de tip plastic poti incerca cu feonul, care prin incalzire face acel adeziv sa se inmoaie.
Daca e hartie nu prea stiu ce sa spun, incearca intai cu feonul si apoi cu buretele.
Offtopic: eu am lucrat odata la o firma de calculatoare si dupa ce le lipeam, le taiam pe diagonala astfel incat sa formeze rombulete si degeaba le dezlipea clientul ca nu mai putea sa le puna la loc.

Edited by nelu97, 20 January 2008 - 23:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate