Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Mp3/mp4 playere - discuții generale

- - - - -
  • Please log in to reply
362 replies to this topic

#55
soulangel

soulangel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.12.2007
si eu am un astfel d mp4(cumparat din carrefour, firma producatoare e vitacom)...pc-ul il recunoaste, pot pune p el melodii...insa vad numai numele artistului, numele melodiei nu se vede...cm se poate modifica marimea?

#56
Rocky05

Rocky05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.02.2006
Spune-mi te rog si mie cum ai facut sa iti recunoasca playeru'.eu il conectez nu imi arata nimic pe comp iar in madia manager in spune no device found!

#57
Rocky05

Rocky05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.02.2006
Am citit pe un forum din afara ca pentru a fi recunoscut playerul de comp se poate face un scurt circuit ca cel din imagine.Ce parere aveti despre asta?
Numai ca nu reusesc sa pun imaginea

Edited by Rocky05, 29 December 2007 - 11:27.


#58
BOGDANrhade

BOGDANrhade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2007
dap se poate face un scurt circuit prin atingerea a patru picioare de la cipul samsung timp de cateva secunde.In majoritatea cazurilor playerul este automat recunoscut.Apoi se face pune firmware si totul ar trebui sa fie ok

Attached Files


Edited by BOGDANrhade, 29 December 2007 - 12:27.


#59
Rocky05

Rocky05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.02.2006
Da Bogdan dar al meu nu e Samsung e produs de Wilson co ltd. din cate am aflat pana acum.Nush ce sa mai fac cu el cred ca am sa il desfac si sa il scurtcircuitez pana la urma

#60
danutz9100

danutz9100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 31.03.2007
Salutare,am un mp3 player s1mp3 (HYNIX/SAMSUNG 256MB (LBF)" protected=0 )adus din Irlanda si ma mancat in fund sa il resoftez,am luat un soft de pe s1mp3.org si mi sa bulit mp3-ul,l-am facut sa aprinda lumina albastra cand il bag in usb dar nu pot sa vad nimic pe el si nici nu pot sa-l aprind din baterie.
Calculatorul il recunoaste,ca flash,am incercat sa-l resoftez cu alt soft care cica se potrivea dar mi-a dat "fisier invalid".Stie careva careva vreun program care sa descarce softul din alt mp3 ca are cineva tot un mp3 la fel.Sau daca puteti sa-mi dati si mie o adresa cu un soft la fel,am incercat pe wilson.co.lt....si nu mai merge..,si de ce programe am nevoie.Va rog mult ajutati-ma!!!

#61
BOGDANrhade

BOGDANrhade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2007

View PostRocky05, on Dec 29 2007, 18:54, said:

Da Bogdan dar al meu nu e Samsung e produs de Wilson co ltd. din cate am aflat pana acum.Nush ce sa mai fac cu el cred ca am sa il desfac si sa il scurtcircuitez pana la urma
nu trebuie sa fie samsung playerul , cipul de memorie din inauntru e in majoriatetea cazurilor samsung,zic asta fiindca si io am un mp4 well si inuntru are cip samsung.Teas sfatui sa dai cu un marker pe  primii 4 picioruse astfel incat urmatorii 4 sa ramana  normal astfel sa-ti fie mai usor atunci cand faci scurtu k asa e de mic incat incepe sa te doara ochii :confuzzled: .Apropo NE este recomandat sa faceti...Bla,bla,bla...tot ce faceti este pe raspunderea voastra,bla.Oricum spor  :thumbup:

Edited by BOGDANrhade, 29 December 2007 - 19:51.


#62
Rocky05

Rocky05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.02.2006
si dupa aia, in caz ca mi-l recunoaste, e obligatoriu sa ii fac upgrade la firmware?

#63
BOGDANrhade

BOGDANrhade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2007

View PostRocky05, on Dec 29 2007, 21:34, said:

si dupa aia, in caz ca mi-l recunoaste, e obligatoriu sa ii fac upgrade la firmware?
Dap in momentu ala device-ul e in recovery mode si este indicat  upgrade de firmware doar sa fie cel corect  firmwar-ul, totus cu mspui tu.. am intalnit la T.Logic dupa recovery mode(scurt circuitu in cauza) sa nu mai fie nevoie de firmware device respectiv mergea foarte bine dupa operatia de mai sus

Edited by BOGDANrhade, 29 December 2007 - 21:57.


#64
BOGDANrhade

BOGDANrhade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.06.2007

View PostBOGDANrhade, on Dec 29 2007, 21:54, said:

Dap in momentu ala device-ul e in recovery mode si este indicat  upgrade de firmware doar sa fie cel corect  firmwar-ul, totus cu mspui tu.. am intalnit la T.Logic dupa recovery mode(scurt circuitu in cauza) sa nu mai fie nevoie de firmware device respectiv mergea foarte bine dupa operatia de mai sus
Vad ca sunt 2 modalitati de scut circuit : uitati imaginile

Attached Files



#65
Rocky05

Rocky05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.02.2006
e posibil sa fie din cauza porturilor USB.Am imprimanta usb si o conectez fara probleme.Cand pun mufa usb apare found new hardware, totul e normal dar cand pun playerul nu apare nimic

#66
_fanatik_gamer_

_fanatik_gamer_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.06.2007
Vreau sa-mi cumpar un MP4...Conditiile ar fi:
1.sa pot vedea videoclipurile...dar nu numai sa le vad pe un ecran mic pe care sa nu inteleg nimic,ci sa aiba un ecran pe care sa le inteleg foarte bine
2.memoria ar trebui sa inceapa de la 1Gb
3.bugetul:450-500 lei
4.optionala ar fi asta,daca se poate sa aiba un acumulator....sa nu fie pe baterii deoarece e cam enervant sa iei mereu..
Atat:D....Astept propunerile voastre!Tnks!

#67
sergiu_spooky

sergiu_spooky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 23.06.2006
"sa nu fie pe baterii deoarece e cam enervant sa iei mereu"
Deaia s-au inventat acumulatorii...
Da nu contează că oricum nu cred că o să găsești niciunde mp4 cu baterii aaa sau aa

#68
Navigatorul

Navigatorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 14.10.2005
Este fabricat de firma "Intex" si ii zice "Bongo M565E"... are 1 gb de memorie, audio, video... si dupa nici o saptamana a crapat.  In timp de ascultam muzica am tinut, fara sa observ, mai mult timp apasat butonul "menu" si mi s'a inchis.... acum, cand il deschid apare un ecran albastru cu o clepsidra (care aparea si inainte) iar playerul se blocheaza asa.

Nu am gasit firmware p situl producatorului si nici pe internet.... daca e cineva care si'a cumparat acest player si se pricepe sa faca o copie la firmware asi fi foarte recunoscator...

Sau macar ceva sfaturi daca aveti sa imi dati..... :)

*mai jos am atasat o poza cu el...

EDIT: nu ziceti de garantie ca nu mai stiu pe unde am pus foaia cu garantia...

Attached Files


Edited by Navigatorul, 05 January 2008 - 23:14.


#69
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,
ma intereseaza sa achizitionez un mp3 player, insa doresc sa aiba si suport pentru ogg-uri. Spre exemplu anumite playere LG suporta ogg-uri. Am cautat in multe locuri dar nu am gasit. Daca aveti idee unde pot gasi as aprecia mult. Nu - nu, sunt dispus sa-mi iau nimic din strainatate .. transportul are un pret similar cu cat probabil voi plati..

#70
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Vezi ca mai sunt si alte firme care ofera suport .ogg pentru produsele lor, printre acestea se regasesc Trekstor si iRivier.

#71
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006

View Post©GUP, on Jan 6 2008, 18:03, said:

Vezi ca mai sunt si alte firme care ofera suport .ogg pentru produsele lor, printre acestea se regasesc Trekstor si iRivier.
Desi n-am gasit nici un model Trekstor cu ogg-uri, toate iRivier par sa fie ok.
Mersi pentru raspuns.

Later edit..

Nu pot sa-mi cumpar iRivier, folosesc baterie..  am neaparat nevoie de USB port recharging..

Edited by visez.trance, 06 January 2008 - 18:53.


#72
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
http://trekstor.de/en/products/mp3.php

Vezi modelele Vibez, Blaxx, Sonix, Organix.
Organix si Vibez sigur se gasesc si in Romania, nu stiu celelalte doua (Blaxx si Sonix).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate