Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 

Digi Mobil

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2822 replies to this topic

#19
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am dat telefon la 0314007777 (informatii rds comercial) si de acolo mi-au spus ca deocamdata doar un singur telefon se primeste gratis pe un abonament rds.tel si ca nu se pot cumpara suplimentar altele pe acelasi abonament. Is curios daca e doar pentru ca nu pot acoperi cererea de telefoane sau e pentru ca nu vor da niciodata mai multe telefoane mobile pe acelasi abonament rds.tel

#20
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Ai dat telefon la informatii bucuresti, eu o sa intreb la casierie la Oradea, aici se anuntase ca sunt disponibile telefoanele si prin casierii. Mai mult nu stiu nici eu.

#21
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postromaximusro, on Dec 21 2007, 15:25, said:

am dat telefon la 0314007777 (informatii rds comercial) si de acolo mi-au spus ca deocamdata doar un singur telefon se primeste gratis pe un abonament rds.tel si ca nu se pot cumpara suplimentar altele pe acelasi abonament. Is curios daca e doar pentru ca nu pot acoperi cererea de telefoane sau e pentru ca nu vor da niciodata mai multe telefoane mobile pe acelasi abonament rds.tel

e o prostie sa nu poti cumpara cite vrei...

deocamdata huawei-ul rds e o dezamagire... bateria se termina intr-o zi si meniul e timpit... o sa incerc sa il folosesc ca player, sa constat cite ore tine bateria...

#22
DeLaNo

DeLaNo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.11.2005
Azi, casieria RDS Tg. Mures (Tudor)
Attached File  21122007045.jpg   668.39K   828 downloads
Attached File  21122007043.jpg   806.88K   622 downloads

#23
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

View Postalexandranyd, on Dec 23 2007, 15:13, said:

Romtelecom a pierdut majoritatea clientilor datorita telefoniei mobile.
A pierdut datorita arogantei de a crede ca toata lumea trebuie sa le plateasca lor abonamente exorbitante
numai pentru ca sunt Romtelecom. In final nu au reusit decat sa enerveze pe toata lumea. Restul e istorie.

#24
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
dupa o prima dezamagire legata de baterie, dupa a 2-a incarcare, vad ca acumulatorul a intrat in "parametrii"... dupa 2 zile a scazut o linie (din 5), desi am ascultat putin mp3-uri de pe card (la casti)...

pt un telefon free este ok.

#25
m3fist0

m3fist0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.01.2005

View PostH725, on Dec 24 2007, 03:08, said:

dupa o prima dezamagire legata de baterie, dupa a 2-a incarcare, vad ca acumulatorul a intrat in "parametrii"... dupa 2 zile a scazut o linie (din 5), desi am ascultat putin mp3-uri de pe card (la casti)...

pt un telefon free este ok.
salut ma poate lamuri si pe mine cineva ...
in legatura cu cb la acest telefon ... eu deja aveam definite canalele, cand am primit telefonul, 200, 100, 222 ... iar cand activez receptia imi apare deasupra denumirii lu` digi.mobil pe ecran, o inshiruire de cifre si anume ..."700 45887711". exact asha, fara ghilimele normal. stie cineva ce este, care este, cum este?!
mersi anticipat.
p.s.: aceste canale stiu ca functionau pe vodafone, orange ne-avand acest serviciu momentan disponibil.sau este da` nu este activat; ma rog.

#26
taucety

taucety

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 07.12.2006

View Postm3fist0, on Dec 24 2007, 03:44, said:

salut ma poate lamuri si pe mine cineva ...
in legatura cu cb la acest telefon ... eu deja aveam definite canalele, cand am primit telefonul, 200, 100, 222 ... iar cand activez receptia imi apare deasupra denumirii lu` digi.mobil pe ecran, o inshiruire de cifre si anume ..."700 45887711". exact asha, fara ghilimele normal. stie cineva ce este, care este, cum este?!
mersi anticipat.
p.s.: aceste canale stiu ca functionau pe vodafone, orange ne-avand acest serviciu momentan disponibil.sau este da` nu este activat; ma rog.
asta e de la 'informatii celula'. Te duci in setari>retea>informatii celula si bifezi dezactivat. Bafta!

#27
bastus

bastus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.04.2004

View Postm3fist0, on Dec 24 2007, 03:44, said:

salut ma poate lamuri si pe mine cineva ...
in legatura cu cb la acest telefon ... eu deja aveam definite canalele, cand am primit telefonul, 200, 100, 222 ... iar cand activez receptia imi apare deasupra denumirii lu` digi.mobil pe ecran, o inshiruire de cifre si anume ..."700 45887711". exact asha, fara ghilimele normal. stie cineva ce este, care este, cum este?!
mersi anticipat.
p.s.: aceste canale stiu ca functionau pe vodafone, orange ne-avand acest serviciu momentan disponibil.sau este da` nu este activat; ma rog.
ultimele 3 cifre sunt numarul antenei pe care te afli, o sa vezi ca se schimba in functie de cum te misti. Ca sa-ti dispara de pe ecran te duci la setari - retea - informatii celula si dezactivezi.

#28
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Tariful de interconect va fi 6 centi si ceva de la 1 ianuarie.

#29
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
6.4 mai precis.

#30
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
si de la 1 ianuarie 2009 ar trebui sa fie 5.03 eurocenti nu?

#31
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
asa trebuia dar ANRC a considerat necesar sa prelungeasca cu 1 an.

#32
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 875
  • Înscris: 03.05.2006
On-topic acum, vis-a-vis de performantele terminalului Huawei U120 :

- calitatea vocii este foarte buna, cel putin la fel de buna ca a celorlalti operatori mobili;
- sunetul in casti este de calitate mediocra. Am testat cu o pereche de casti Panasonic si nu am fost multumit, desi am incercat toate presetarile egalizatorului grafic;
- pozele realizate la lumina naturala se apropie intrucatva de calitatea celor realizate cu un Nokia 6230i (e singura camera de 1,3 MP cu care pot compara);
- daca stau sa ma gandesc ca un terminal cu performante asemanatoare putea fi achizitionat cu 2 ani in urma la preturi ce se apropiau lejer de 1000 lei, iar acum se distribuie gratuit, nu pot decat sa felicit RDS pentru initiativa

Craciun fericit si toate cele bune!

#33
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Pe când un site Internet dedicat ofertei DigiMobil, si o harta de acoperire ? :huh:

#34
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Comportamentul aparent haotic al bateriilor s-a datorat unei probleme de retea, care s-au rezolvat acum (asta in cazul in care nu e vorba de bluetooth activat sau selectare tip de retea automata).
Imi aduc aminte ca am avut aceeasi problema cateva zile pe vodafone acum mai multa vreme, credeam ca mi s-a dus acumulatorul telefonului, si la un moment dat si-a revenit.

In Oradea se pot face abonamente separate, fara conditia de a fi abonat net/catv. 3 euro 300 minute, 5 euro 500 minute. Ups acum am vazut ca a mentionat deja cineva.

Edited by burgher, 25 December 2007 - 02:49.


#35
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
Ziua de Craciun, am folosit mobilul RDS cam 20 minute, sunat si primit telefoane din vreo 3 sau 4 directii. Nu au fost blocaje, nimic deosebit.
Am facut o proba cu o poza facuta cu camera proprie pusa ca wallpaper si una pusa ca si caller id. Merg binisor, cel putin poza de caller id ocupa un loc mai mare pe ecran decat la E50 pe care il mai am.

Alta problema pe care o am este... ca nu imi place tema default a telefonului. Prea mult albastru. Se pot injecta teme noi? Se poate ceva mai sobru si mai putin colorat?

#36
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Mie nu mi-au ajuns mesaje de pe/spre vodafone. Probabil ca e in curs de rezolvare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate