Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Totul despre Ryanair

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4181 replies to this topic

#2233
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nici chiar așa.
BTW, întrebarea asta nu are legătură cu Ryanair. :)

#2234
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

 danielavram, on 05 iunie 2017 - 21:33, said:

Apropo de obiecte periculoase in bagajul de mana, un pix/creion se poate lua sau se pune la obiecte ascutite?


Poți și in funcție de destinație e recomandabil (pentru completat cartonașele de imigrație): US, Japonia, Liban, Egipt, Sri Lanka și încă câteva alte zeci de tari te pun sa completezi in avion Cartonașe

Edited by Lex404, 05 June 2017 - 21:49.


#2235
_Simy_

_Simy_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.01.2010
Eu aproape de fiecare data am avut vreo 2 pixuri si un creion cu mina in geanta. Nu mi a zis nimeni nimic la securitate. Poate vrea omu' sa completeze o integrama ceva...

#2236
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Eu am mereu creioane colorate la mine pt micuta. Sa nu ai compas (a avut fiica-mea cea mare din greseala si i l-au confiscat, au fost chiar draguti, se vedea ca le pare rau dar conform regulilor a trebuit sa-l aruncie)

#2237
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
O cursa Ryanair: https://www.facebook...647/?permPage=1

Referitor la cum calatoresc persoanele plinute, grase, obeze, la economy, sa stiti ca incapem in scaune! Problema a fost cu centura de siguranta care la avionul ala vechi de 7 ani, cu design vechi, nu m-a incaput nicicum, iar extenderul nu a fost de folos pentru ca inotam oricum. Are bucla aia dupa care nu mai poti strange....

#2238
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Daca fac rezervarea pentru altcineva, inclusiv scaun extra large etc., direct de pe aplicatia lor, pot apoi sa ii dau respectivei persoane direct codul de rezervare si sa aiba biletul pe propriul telefon? Check-in-ul pot sa il fac tot eu?

#2239
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
LOL, normal că poți. Ce întrebare e asta?

#2240
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Pote parea o intrebare prosteasca, intr-adevar, dar dat fiind ca eu am cumparat mereu doar propriile-mi bilete, am vrut sa fiu sigur ca pot face achizitia si apoi check-in-ul si pentru altcineva. Multumesc pentru raspuns.

#2241
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
Achizitia o poti face, si check inul

Dar de ce sa nu-si faca persoana aia singura check in-ul?

#2242
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Persoana mai in varsta, nici nu stiu daca a zburat vreodata. Oricum, are smartphone, asa ca il pun sa isi instaleze aplicatia Ryanair, apoi ii dau codul de rezervare si ii explic sa dea la Boarding Pass 😃

#2243
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
No pai nu are treaba. Nu contează vârsta ca scrie acolo in românește ce sa faci :)

Acuma, sper ca nu sunteți rude 😂 spune-i sa își facă cont pe forum 😂

#2244
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

 lk1, on 05 iunie 2017 - 18:40, said:



, ca sa nu mai spun de centura de siguranta care m-a cuprins!

La intoarcere a fost generatia mai veche (7 ani din link-ul tau) sau ma rog, designul vechi, dar centura nu m-a cuprins desi in 2 zile nu aveam cum sa ma ingras in ultimul hal!
Am cerut  seat-belt extender si nu a fost bun de nimic. Inotam in el, desi l-am strans... probabil daca era vreo problema sigur ajungeam si eu cu capul in tavan.




Revin. Nu știu cum naiba sa nu te cuprindă centura. Sigur nu ai luat un capăt de la tine și altul de la alt scaun? 😂

Am verificat acum pe 737-800 de ex, dacă o dau la maxim intru de 3 ori și sigur încape o persoana de 140kg. Deci ceva a fost greșit pe locul tău sau le-ai încurcat 😂

Edited by Lex404, 20 June 2017 - 05:56.


#2245
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am rezervat azi un bilet la Ryanair pentru altcineva, asa cum spuneam cu ceva timp in urma. Acea persoana cum face sa isi vada biletul daca eu ii dau codul de rezervare? Vad ca te pune sa te loghezi, dar nu are cont la Ryanair. Nici eu nu aveam, dar am dar "login with facebook". Cum sa procedez?

#2246
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012


#2247
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da, dar tu nu esti logat deja?

#2248
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Fără cont:



#2249
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
O sa vad daca se descurca. Daca nu, voi face check-in direct de pe laptop ca sa primesc boarding pass-ul pe mail, si apoi o sa fac in asa fel incat sa si-l printeze, ca sa fie sigur...

#2250
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Salut,
Bording-pass-ul pe telefon se poate citi pe Otopeni, Charleroi , Gran Canaria si Bergamo.Spun asta deoarece  un coleg de forum a intrebat daca se pot citi aceste documente pe telefon la Otopeni, direct de pe aplicatia ryanair.
Zboruri cat mai multe si fara peripetii!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate