Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Retea Ocupata - inca un motiv sa renuntam la Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
am o problema , din ce in ce mai des , cand incerc sa apelez , imi zice "retea ocupata" , daca incerc de 4-5 ori merge , dar niciodata aproape nu merge din prima , acu 1 luna era mai rar , dar acu din ce in ce mai des , stiti de ce ??? :( , mentionez , sunt din Jud. Botosani ,  si am abo. (poate conteaza) , sigur nu e de la telefon , am patit cu mai multe , si nu doar eu .

#2
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007
Pai reteaua Oringi geme de "calitate". Intreaba fanii!  :lol:

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mie mi se intampla doar acasa in judetul maramures. :( in iasi nu prea am probleme ACUM, insa acu un an sau doi se mai intampla sa imi dea retea ocupata.

#4
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Chiar trebuia un topic nou pentru asta? Mie in Bucuresti nu-mi da network busy niciodata, na! :)

#5
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 13.03.2003
In Cluj e dezastru, semnal maxim si se intrerupe apelul, se aude groaznic, cu intreruperi. Chestia ciudata e ca se intampla doar de 2 3 luni, pana acum a mers ok reteaua.

#6
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Desi am semnal , am vorbit si local si national si international pe diverse retele , in unele cazuri apelurile au durat peste 30 de minute , totusi orice comanda incerc sa acesez prin "Sel-care" -*100#- ea nu se poate finaliza , absolut nici o comanda pentru optiuni prin "Orange- Self Care" - * 100 -  nu se poate duce pala ultimul pas - activare / modificare etc. , de ce oare ?

#7
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 Teophileos, on Dec 5 2007, 15:19, said:

Desi am semnal , am vorbit si local si national si international pe diverse retele , in unele cazuri apelurile au durat peste 30 de minute , totusi orice comanda incerc sa acesez prin "Sel-care" -*100#- ea nu se poate finaliza , absolut nici o comanda pentru optiuni prin "Orange- Self Care" - * 100 -  nu se poate duce pala ultimul pas - activare / modificare etc. , de ce oare ?
brasov. incerc sa apelez orange de pe vodafon.retea ocupata. trebuie sa mai insist de fo 2 ori la fiecare apel.. ajung la concluzia ca cel mai bine tot pe skype.. ( majoritatea cu care am de vb sunt persoane la birouri)

Edited by solitudes, 05 December 2007 - 15:24.


#8
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

 horia.popescu, on Dec 5 2007, 09:09, said:

Chiar trebuia un topic nou pentru asta? Mie in Bucuresti nu-mi da network busy niciodata, na! :)
E si normal fiindca Bucurestiul e rosu! ;)

#9
mistique

mistique

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 09.04.2006

 Teophileos, on Dec 5 2007, 15:19, said:

Desi am semnal , am vorbit si local si national si international pe diverse retele , in unele cazuri apelurile au durat peste 30 de minute , totusi orice comanda incerc sa acesez prin "Sel-care" -*100#- ea nu se poate finaliza , absolut nici o comanda pentru optiuni prin "Orange- Self Care" - * 100 -  nu se poate duce pala ultimul pas - activare / modificare etc. , de ce oare ?
Se intampla ceva pentru ca nici eu nu reusesc de vreo 2 zile sa definesc un numar favorit prin *100#.Sper sa rezolve repede...

#10
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005

 romaximusro, on Dec 5 2007, 08:42, said:

mie mi se intampla doar acasa in judetul maramures. :( in iasi nu prea am probleme ACUM, insa acu un an sau doi se mai intampla sa imi dea retea ocupata.
eu zic ca acest forum este pentru nestiutori , ca mine in acest caz , am vrut doar sa stiu daca doar eu patesc , am gresit cu ceva??? nu cred

#11
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
sunai si eu asta seara @ 20.30 se auzea f prost si dupa aia nu mai auzii nimic
asta in centrul craiovei
cred ca orange ar trebui sa ia masuri

#12
Annny

Annny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.06.2007

 KoKet, on Dec 4 2007, 21:25, said:

am o problema , din ce in ce mai des , cand incerc sa apelez , imi zice "retea ocupata" , daca incerc de 4-5 ori merge , dar niciodata aproape nu merge din prima , acu 1 luna era mai rar , dar acu din ce in ce mai des , stiti de ce ??? :( , mentionez , sunt din Jud. Botosani ,  si am abo. (poate conteaza) , sigur nu e de la telefon , am patit cu mai multe , si nu doar eu .
si eu patesc exact la fel ...  :puke:

#13
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005

 Annny, on Dec 5 2007, 21:38, said:

si eu patesc exact la fel ...  :puke:

de unde esti ?


scuze :)) , am uitat sa ma uit in stanga;)

Edited by KoKet, 05 December 2007 - 21:41.


#14
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
Sunt curios ce raspuns voi primi, daca voi primi de la Orange. Sunt foarte nesimtiti. Sun de 2 luni, in fiecare saptamana la 456, iar domnii/doamnele de acolo ma aburesc ca situatia este cunoscuta si ca se va remedia in curand. Azi cand am auzit-o pe aia de la 456 ca situatia este cunoscuta... era sa-mi dau cu capul de geam.

Ba fratilor... sunteti o rusine ma! In doua luni nu ati fost in stare sa remediati problema din Ocna Mures?!? Normal... ce ziceti? da-i in piz** masii de tarani... Semnal-pu**, network busy in fiecare zi, indiferent de ora. Trebe sa incerc de 20 de ori sa iau legatura cu un numar si cand merge - surpriza, intra casuta vocala pt ca celalalt nu are semnal! De cand exista serviciul 200 - niciodata nu am reusit din prima. Robotul: pt moment, serviciul este indisponibil. Azi (0612) am incercat de +10 ori si acelasi mesaj. Acum veniti si-mi spuneti... pai exista *100#. Stiu ca exista, dar eu nu mi-am luat telefon sa-l butonez, mai ales in frig. Si mai aveti tupeul sa-mi spuneti ca situatia este cunoscuta si se va remedia in curand. IN CURAND?!?! Au trecut 2 luni!!! Sunt curios ce raspuns voi primi din partea dvs, daca primesc. V-am trimis 'n' reclamatii prin webcare, iar la status imi apare FINALIZATA, dar eu nu am fost contactat de niciun angajat Orange ca sa-mi comunice situatia... SUNTETI O RUSINE! Dar de acum inainte stiu ce voi face! Platesc abonamentul pana la implinirea perioadei contractuale si nu mai generez cost pentru Orange. V-am bagat destui bani in buzunar si voua nu va pasa de noi. Uitati... Vodafone au montat o antena in zona. Stiti de ce? Ia ghiciti! Este semnal si in pivnita! Orange nu are semnal OUTDOOR. Ma opresc aici, desi mai am multe de reprosat!

#15
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 07.08.2003
"Retea ocupata" aseara in Bacau, in intervalul 20-21, zona Cornisa.

#16
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Stati sa vedeti de Revelion veselie, ca te chinui toata noaptea sa prinzi pe cineva drag, aflat nu neaparat la celalalt capat al tarii!  :bouncey: Si la 20 de kilometri daca e omul caruia ii telefonezi, daca e ocupata reteaua, poti sa stai si-n cap ca n-ai ce face.

#17
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
am sunat la 411 sa le comunic situatia din craiova
au zis ca vor lua masuri si sper sa ia pt ca orange nu e cosmote sa incerci de 10 ori pana prinzi odata
sper ca pana la craciun sa nu mai vad retea ocupata in centrul craiovei

#18
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

 Teophileos, on Dec 5 2007, 15:19, said:

Desi am semnal , am vorbit si local si national si international pe diverse retele , in unele cazuri apelurile au durat peste 30 de minute , totusi orice comanda incerc sa acesez prin "Sel-care" -*100#- ea nu se poate finaliza , absolut nici o comanda pentru optiuni prin "Orange- Self Care" - * 100 -  nu se poate duce pala ultimul pas - activare / modificare etc. , de ce oare ?

stii dc nu-ti merge? pentru ca orange este  :first:

 jamesbond, on Dec 5 2007, 15:41, said:

E si normal fiindca Bucurestiul e rosu! ;)

aseara am sunat de 10 ori la 444 de pe prepay si apoi am renuntat! stiu ca bucurestiul este un oras rosu dar daca si in orasele "rosii" orange da "rateuri" inseamna ca in orasele portocalii situatia e mult mai grava.


sincer eu apreciez orange-ul datorita faptului ca oamenii de la relatii clienti si din shopuri sunt super draguti si chiar iti rezolva problemele. nu mai zic ca cei de la 410 sunt lapte si miere. in rest ar mai fi probleme cu gaurile de acoperire si zone cu semnal slab.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate